LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Dermosavit (Retinol - vitamin A) preparaty:

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Dermosavit (OTC) maść 500 j.m./g 1 tuba 25 g 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 4,50 Cena 100% (zł): 4,50 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Dermosavit

Wytwórnia Euceryny Laboratorium Farmaceutyczne Coel Sp. J.

SKŁAD
1 g maści zawiera 500 j.m. palmitynianu retynolu. Preparat zawiera lanolinę bezwodną i olejek lawendowy.

Wskazania

Preparat wskazany w celu ochrony skóry przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych (zimno, wiatr), po przebytych niewielkich odmrożeniach, oparzeniach, w nadmiernej suchości skóry i nadmiernym rogowaceniu naskórka.

Dawkowanie

Na chorobowo zmienione, uprzednio oczyszczone miejsca na skórze, wcierać cienką warstwą maści raz do dwóch razy na dobę. W razie konieczności stosować kilka razy na dobę.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE
Mogą wystąpić odczyny uczuleniowe.

UWAGI
Nie należy stosować preparatu na rany oraz błony śluzowe. Chronić oczy przed kontaktem z preparatem. Podczas leczenia nie stosować maści lub kosmetyków o działaniu wysuszającym i ściągającym.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk


ZGŁASZANIE DZIAŁAŃ NIEPOŻĄDANYCH

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych - e-mail: ndl@urpl.gov.pl. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.

Formularz do zgłaszania działań niepożądanych można pobrać na stronie: http://dn.urpl.gov.pl/dn-zgloszenia-dzialan-niepozadanych

reklama