LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

DicloDuo Combi (Diclofenac + Omeprazole)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
DicloDuo Combi (Rp) kapsułki o zmodyfikowanym uwalnianiu twarde 75 mg + 20 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
35,60
Cena
100% (zł):
35,60
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
DicloDuo Combi (Rp) kapsułki o zmodyfikowanym uwalnianiu twarde 75 mg + 20 mg 60 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
68,00
Cena
100% (zł):
68,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

DicloDuo Combi

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Bausch Health Ireland Ltd.

Co zawiera lek DicloDuo Combi?

Lek DicloDuo Combi to kapsułki o zmodyfikowanym uwalnianiu, które są dostępne na receptę.
1 kapsułka o zmodyfikowanym uwalnianiu zawiera 75 mg diklofenaku sodowego i 20 mg omeprazolu. Lek zawiera glikol propylenowy.

Jak działa lek DicloDuo Combi?

Substancjami czynnymi leku są diklofenak i omeprazol. Diklofenak jest lekiem przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Omeprazol należy do grupy leków nazywanych inhibitorami pompy protonowej, które zmniejszają wydzielanie kwaśnego soku żołądkowego. Omeprazol zmniejsza ryzyko rozwoju wrzodów żołądka lub dwunastnicy spowodowanych przez diklofenak (NLPZ).

Kiedy stosować lek DicloDuo Combi?

Lek DicloDuo Combi jest wskazany do stosowania u osób z objawami spowodowanymi zaburzeniami stawów, takimi jak choroba zwyrodnieniowa stawów, reumatoidalne zapalenie stawów lub zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, kiedy pacjent jest narażony na ryzyko rozwoju wrzodów trawiennych.

Jak stosować lek DicloDuo Combi?

Lekarz poinformuje pacjenta, jaką dawkę leku należy przyjmować oraz określi czas leczenia.

Sposób podawania

Lek najlepiej przyjmować podczas posiłku lub po posiłku. Kapsułki należy połykać w całości, popijając wodą (około pół szklanki). Kapsułek nie należy żuć ani przegryzać.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku DicloDuo Combi?

Nie należy stosować podwójnej dawki leku w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek DicloDuo Combi nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (diklofenak i omeprazol), inne leki z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie powinien być także stosowany, jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie na inne inhibitory pompy protonowej, takie jak pantoprazol, lanzoprazol, rabeprazol, ezomeprazol. Nie mogą przyjmować omeprazolu pacjenci stosujący lek zawierający nelfinawir (używany w leczeniu zakażenia wirusem HIV). Leku nie wolno stosować w trzech ostatnich miesiącach ciąży.
Lek DicloDuo Combi nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku DicloDuo Combi?

Przed przepisaniem leku DicloDuo Combi potrzebny jest wywiad lekarski oraz weryfikacja przeciwwskazań i środków ostrożności związanych z jego stosowaniem. Po podjęciu decyzji o zastosowaniu leku lekarz przekaże zalecenia dotyczące kontroli leczenia. Nie należy przyjmować dawki leku większej niż zalecona przez lekarza ani stosować leku dłużej niż zalecił lekarz. Leku DicloDuo Combi nie należy stosować jednocześnie z innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi. Pacjent powinien poinformować lekarza o planowanych poważnych operacjach chirurgicznych. Przyjmowanie takich leków jak DicloDuo Combi może być związane z niewielkim zwiększeniem ryzyka zawału serca lub udaru mózgu. Jeśli pacjent ma problemy z sercem, przebył udar mózgu lub istnieje podejrzenie wystąpienia takich zaburzeń (np. podwyższone ciśnienie krwi, cukrzyca, podwyższony poziom cholesterolu, palenie tytoniu) powinien omówić to z lekarzem. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli podczas stosowania leku pojawią się jakiekolwiek wątpliwości.

Jak stosować lek DicloDuo Combi z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek DicloDuo Combi w ciąży i okresie karmienia piersią?

Leku DicloDuo Combi nie wolno stosować u kobiet w ostatnich trzech miesiącach ciąży. Podczas pierwszych sześciu miesięcy ciąży o zastosowaniu leku DicloDuo Combi może zadecydować jedynie lekarz. Jeżeli pacjentka planuje zajście w ciążę lub ma problemy z zajściem w ciążę, powinna o tym poinformować lekarza, ponieważ diklofenak może utrudniać zajście w ciążę. Lek DicloDuo Combi nie powinien być stosowany w okresie karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku DicloDuo Combi?

W trakcie stosowania leku DicloDuo Combi mogą wystąpić działania niepożądane o różnym nasileniu i różnym występowaniu - są one szczegółowo opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku DicloDuo Combi?

W razie przyjęcia większej dawki leku niż przepisana lub w razie przypadkowego połknięcia kilku kapsułek leku (np. przez dziecko) należy jak najszybciej zgłosić się do najbliższego oddziału ratunkowego.

Czy lek DicloDuo Combi wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek DicloDuo Combi może powodować zawroty głowy, senność, zmęczenie lub zaburzenia widzenia - należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn, jeśli pojawią się takie objawy.

Jak przechowywać lek DicloDuo Combi?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 30˚C oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed wilgocią.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

DicloDuo Combi - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem