LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Diosminex (Diosmin)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Diosminex (OTC) tabletki powlekane 500 mg 60 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
49,00
Cena
100% (zł):
49,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Diosminex

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Bausch Health Ireland Ltd.

Co zawiera Diosminex lub Diosminex Max?

Lek Diosminex występuje w postaci tabletek w dwóch dawkach. Obie dawki leku są dostępne bez recepty.

 • Diosminex
  1 tabletka powlekana Diosminex zawiera 500 mg zmikronizowanej diosminy. Lek zawiera laktozę - jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku. Lek zawiera żółcień pomarańczową - może powodować reakcje alergiczne.
 • Diosminex Max
  1 tabletka powlekana Diosminex Max zawiera 1000 mg zmikronizowanej diosminy. Lek zawiera laktozę - jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku. Lek zawiera żółcień pomarańczową - może powodować reakcje alergiczne.

Jak działa Diosminex?

Diosmina zwiększa napięcie naczyń żylnych oraz działa ochronnie na naczynia.

Kiedy stosować Diosminex lub Diosminex Max?

Lek Diosminex lub Diosminex Max jest wskazany w leczeniu objawów związanych z niewydolnością krążenia żylnego u osób dorosłych: uczucie ciężkości nóg, ból nóg, nocne kurcze nóg.
Lek Diosminex lub Diosminex Max jest także wskazany w leczeniu objawowym w przypadku nasilenia dolegliwości związanych z żylakami odbytu u osób dorosłych.

Jak stosować Diosminex lub Diosminex Max?

Lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Nie stosować większej niż zalecana dawki leku.

 • Dorośli
  Dawkowanie leku Diosminex
  Zalecana dawka to 2 tabletki Diosminex na dobę (1 tabletka rano i 1 tabletka wieczorem).
  Zaostrzenie dolegliwości dotyczących żylaków odbytu: 6 tabletek Diosminex na dobę przez pierwsze 4 dni, a następnie 4 tabletki Diosminex na dobę przez kolejne 3 dni.
  Dawkowanie leku Diosminex Max
  Leczenie objawów przewlekłej niewydolności żylnej: zalecana dawka to 1 tabletka Diosminex Max raz na dobę. W celu uzyskania poprawy, lek należy stosować przez co najmniej kilka tygodni. Jeżeli po 5 tygodniach leczenia nasilenie objawów choroby zwiększyło się lub nie zmieniło się, należy zasięgnąć porady lekarza.
  Leczenie zaostrzenia dolegliwości związanych z żylakami odbytu: zalecana dawka to 3 tabletki Diosminex Max na dobę przez pierwsze 4 dni, a następnie 2 tabletki Diosminex Max na dobę przez kolejne 3 dni. Jeżeli po 7 dniach leczenia nasilenie objawów choroby zwiększyło się lub nie zmieniło się, należy zasięgnąć porady lekarza.
Sposób podawania

Lek należy przyjmować podczas posiłków.

Kiedy Diosminex lub Diosminex Max nie może być stosowany?

Leku Diosminex lub Diosminex Max nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (diosminę) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Diosminex lub Diosminex Max?

Jeśli objawy nie ustąpią lub nasilą się, należy skontaktować się z lekarzem. W przypadku nasilenia dolegliwości związanych z żylakami odbytu, należy pamiętać, że terapia lekiem Diosminex lub Diosminex Max jest tylko objawowa i powinna być krótkotrwała - jeśli dolegliwości nie ustępują, należy skontaktować się z lekarzem proktologiem.

Jak stosować Diosminex z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
Diosmina może zwiększać stężenie we krwi i zmniejszać wydalanie metronidazolu (lek o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwpierwotniakowym) i diklofenaku (lek przeciwbólowy i przeciwzapalny). Diosmina może hamować krzepnięcie krwi, co może zwiększać ryzyko wystąpienia działań niepożądanych u pacjentów przyjmujących jednocześnie leki zapobiegające tworzeniu się zakrzepów (leki przeciwzakrzepowe).

Czy można stosować Diosminex lub Diosminex Max w ciąży i okresie karmienia piersią?

Przed zastosowaniem leku Diosminex lub Diosminex Max podczas ciąży lub w przypadku gdy pacjentka zajdzie w ciążę podczas stosowania leku, należy zasięgnąć porady lekarza. Z powodu braku dostępnych danych dotyczących przenikania leku Diosminex lub Diosminex Max do mleka kobiet karmiących piersią, nie zaleca się karmienia piersią podczas stosowania leku.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Diosminex lub Diosminex Max?

Rzadko mogą wystąpić: biegunka, niestrawność, nudności, wymioty, zawroty głowy, ból głowy, złe samopoczucie, wysypka, świąd, pokrzywka. Może także wystąpić bezsenność.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Diosminex lub Diosminex Max?

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Czy Diosminex wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Diosminex lub Diosminex Max nie ma wpływu lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych.

Jak przechowywać Diosminex lub Diosminex Max?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Diosminex - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem