LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Erivedge (Vismodegib)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Erivedge (Rpz) kapsułki twarde 150 mg 28 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Erivedge

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Roche Registration GmbH

Co zawiera lek Erivedge?

Lek Erivedge występuje w postaci kapsułek i jest dostępny na receptę.
1 kapsułka twarda zawiera 150 mg wismodegibu. Lek zawiera laktozę - pacjenci z nietolerancją pewnych cukrów powinni skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem tego leku.

Jak działa lek Erivedge?

Wismodegib jest lekiem przeciwnowotworowym.

Kiedy stosować lek Erivedge?

Lek Erivedge jest stosowany w leczeniu osób dorosłych z rakiem podstawnokomórkowym (rodzaj raka skóry), gdy:
- rozprzestrzenił się na inne części ciała (rak podstawnokomórkowy z przerzutami);
- rozprzestrzenił się do pobliskich obszarów ciała (rak podstawnokomórkowy miejscowo zaawansowany), a operacja chirurgiczna lub radioterapia nie jest możliwa.

Jak stosować lek Erivedge?

Dawkowanie leku Erivedge oraz długość leczenia określa lekarz. Nie należy przerywać leczenia, jeśli nie zaleci tego lekarz.

Sposób podawania

Lek można przyjmować z posiłkiem lub niezależnie od posiłku. Kapsułkę należy połknąć w całości, popijając wodą,. Kapsułek nie należy otwierać, rozgniatać ani żuć.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Erivedge?

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć następną planową dawkę. Nie należy stosować dwóch dawek leku w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Erivedge nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (wismodegib) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Leku Erivedge nie wolno stosować u kobiet w ciąży, z podejrzeniem ciąży lub planujących zajść w ciążę w okresie leczenia i w czasie 24 miesięcy po przyjęciu ostatniej dawki tego leku. Leku Erivedge nie wolno stosować u kobiet karmiących piersią lub planujących karmienie piersią w okresie leczenia i w czasie 24 miesięcy po przyjęciu ostatniej dawki tego leku. Leku Erivedge nie wolno stosować u kobiet mogących zajść w ciążę, które nie spełniają wymogów specjalnego programu zapobiegania ciąży w trakcie leczenia lekiem Erivedge (Programie zapobiegania ciąży Erivedge). Lek nie może być stosowany jednocześnie z produktami zawierającymi dziurawiec zwyczajny (stosowanym w leczeniu depresji).
Leku Erivedge nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Erivedge?

Terapia lekiem Erivedge jest leczeniem specjalistycznym, które jest prowadzone pod nadzorem wykwalifikowanego lekarza z doświadczeniem w leczeniu raka podstawnokomórkowego. Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu leczenia lekarz dokładnie omówi z pacjentem zasady prowadzenia takiej terapii. Pacjent nie może oddawać krwi przez cały okres leczenia oraz przez 24 miesiące po przyjęciu ostatniej dawki leku. Mężczyźni nie mogą być dawcami nasienia w czasie leczenia oraz przez 2 miesiące po przyjęciu ostatniej dawki leku. Należy omówić z lekarzem jakiekolwiek wątpliwości związane z leczeniem prowadzonym lekiem Erivedge.

Jak stosować lek Erivedge z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Erivedge w ciąży i okresie karmienia piersią?

Nie wolno przyjmować leku Erivedge, jeśli pacjentka jest w ciąży, gdy istnieje podejrzenie ciąży lub gdy planuje zajść w ciążę w okresie leczenia lub w czasie 24 miesięcy po przyjęciu ostatniej dawki tego leku. Lek Erivedge może spowodować ciężkie wady wrodzone u dziecka. Może także prowadzić do śmierci dziecka przed jego narodzeniem lub w krótkim czasie po jego narodzeniu. Pacjentka otrzyma specjalną kartę (Program zapobiegania ciąży Erivedge), która zawiera informacje dotyczące wpływu leku Erivedge na nienarodzone dziecko oraz zalecenia dla kobiet i mężczyzn. W ciągu maksymalnie 7 dni przed rozpoczęciem leczenia u pacjentki zostanie wykonany test ciążowy, aby upewnić się że pacjentka nie jest w ciąży; test ciążowy będzie następnie wykonywany co miesiąc przez cały okres leczenia. Jeśli pacjentka jest w wieku rozrodczym, musi stosować 2 metody antykoncepcji (jedną wysoce skuteczną i jedną metodę barierową) podczas przyjmowania leku oraz przez 24 miesiące po przyjęciu ostatniej dawki (lekarz omówi najlepsze dla pacjentki metod antykoncepcji). Pacjenci muszą zawsze stosować prezerwatywę (z substancją plemnikobójczą, jeśli dostępna), podczas stosunków płciowych z partnerką, przez cały okres przyjmowania leku Erivedge oraz przez okres 2 miesięcy po przyjęciu ostatniej dawki tego leku. Nie należy karmić piersią przez okres leczenia oraz przez 24 miesiące po przyjęciu ostatniej dawki leku Erivedge.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Erivedge?

Działania niepożądane leku Erivedge (o różnym nasileniu i różnym występowaniu) są szczegółowo opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Najczęstsze działania niepożądane tego leku to: utrata apetytu i zmniejszenie masy ciała, zaburzenia smaku lub całkowita utrata zmysłu smaku, zmęczenie, skurcze mięśni, bóle stawów, wymioty lub nudności, biegunka, zaparcia, niestrawność, utrata włosów, wysypka skórna, świąd, zanik krwawień miesięcznych u kobiet w wieku rozrodczym. Jeśli w trakcie leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Erivedge?

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy skontaktować się z lekarzem.

Czy lek Erivedge wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Erivedge nie ma wpływu lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Jak przechowywać lek Erivedge?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze powyżej 30°C w szczelnie zamkniętej butelce w celu ochrony przed wilgocią.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Erivedge - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem