LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Erleada (Apalutamide)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 65+ 18- Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Erleada (Rpz) tabletki powlekane 60 mg 120 szt. 65+: n.d. 18-: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): Cena 100% (zł): Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Erleada

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Janssen-Cilag International N.V.

Co zawiera Erleada?

Lek Erleada występuje w postaci tabletek i jest dostępny na receptę.
1 tabletka powlekana zawiera 60 mg apalutamidu.

Jak działa Erleada?

Apalutamid jest lekiem przeciwnowotworowym, który blokuje czynność męskich hormonów płciowych nazywanych androgenami (takich jak testosteron) - w ten sposób hamuje wzrost i dzielenie komórek raka prostaty.

Kiedy stosować lek Erleada?

Lek Erleada jest stosowany u dorosłych mężczyzn w leczeniu raka prostaty, który:
- ma przerzuty do innych części ciała i wciąż reaguje na leczenie farmakologiczne lub chirurgiczne zmniejszające stężenie testosteronu (ten typ choroby jest określany jako rak gruczołu krokowego wrażliwy na hormony);
- nie ma przerzutów do innych części ciała i nie reaguje na leczenie farmakologiczne lub chirurgiczne zmniejszające stężenie testosteronu (ten typ choroby jest określany jako rak gruczołu krokowego oporny na kastrację).

Jak stosować lek Erleada?

Dawkowanie leku Erleada i czas leczenia ustala lekarz. Nie należy przerywać przyjmowania leku dopóki nie zdecyduje o tym lekarz.

Sposób podawania

Lek Erleada można przyjmować z posiłkiem lub bez posiłku, przyjmując wszystkie tabletki raz na dobę. Tabletki należy połykać w całości.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Erleada?

W razie pominięcia dawki leku Erleada należy przyjąć stosowaną dawkę tak szybko jak to możliwe. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Erleada nie może być stosowany?

Leku Erleada nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (apalutamid) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Lek Erleada nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Erleada?

Przed zakwalifikowaniem pacjenta do leczenia lekiem Erleada lekarz przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza. Nie należy przekraczać zalecanej przez lekarza dawki leku. Jeśli podczas terapii lekiem Erleada pojawi się ból w klatce piersiowej lub dyskomfort w spoczynku lub podczas aktywności lub duszność, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem prowadzącym lub udać się do najbliższego szpitala, ponieważ objawy te mogą świadczyć o zaburzeniach serca.

Jak stosować lek Erleada z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Erleada w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lek Erleada nie jest przeznaczony do stosowania u kobiet. Lekarz przekaże pacjentowi informacje na temat stosowania antykoncepcji w trakcie leczenia i przez 3 miesiące po zakończeniu leczenia, jeśli pacjent podejmuje stosunki seksualne z kobietą w ciąży lub z kobietą która może zajść w ciążę.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Erleada?

Działania niepożądane związane z leczeniem lekiem Erleada są przedstawione w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli podczas stosowania leku Erleada wystąpią następujące objawy: napad drgawkowy lub drgawki; upadki lub złamania kości; objawy zaburzenia serca (takie jak: ból w klatce piersiowej lub dyskomfort w spoczynku lub podczas aktywności lub duszność).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Erleada?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy przerwać stosowanie leku Erleada i skontaktować się z lekarzem.

Czy Erleada wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Jest mało prawdopodobne aby lek Erleada wpływał na zdolność prowadzenia pojazdów, posługiwania się narzędziami i obsługiwania maszyn. Jeśli jednak u pacjenta wystąpią drgawki jako niepożądany efekt działania tego leku, należy zwrócić się do lekarza.

Jak przechowywać lek Erleada?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed wilgocią.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Produkty zawierające tę samą substancję czynną

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem