LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Filsuvez (Betulae cortex)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Filsuvez (Rp) żel 100 mg/g 1 tuba 23,4 g
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Filsuvez

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Amryt Pharmaceuticals DAC

Co zawiera lek Filsuvez?

Lek Filsuvez występuje w postaci żelu na skórę i jest dostępny na receptę.
Lek zawiera suchy wyciąg z dwóch gatunków kory brzozy, zawierający triterpeny, w tym betulinę, kwas betulinowy, erytrodiol, lupeol i kwas oleanolowy.

Jak działa lek Filsuvez?

Dokładny sposób działania leku Filsuvez nie jest w pełni znany. Uważa się, że substancja czynna leku - wyciąg z kory brzozowej, może wspierać proces gojenia się ran.

Kiedy stosować lek Filsuvez?

Lek Filsuvez stosuje się u osób dorosłych i dzieci w wieku od 6 miesięcy w leczeniu pęcherzowego oddzielania się naskórka (epidermolysis bullosa - EB). Lek Filsuvez jest stosowany w dwóch rodzajach EB: dystroficznej postaci pęcherzowego oddzielania się naskórka (DEB) i granicznej postaci pęcherzowego oddzielania się naskórka (JEB).

Jak stosować lek Filsuvez?

Lekarz wyjaśni zasady prawidłowego stosowania leku Filsuvez i ustali długość leczenia. Nie wolno przerywać stosowania leku bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Sposób podawania

Przed nałożeniem leku Filsuvez należy oczyścić ranę. Lek można stosować na dwa sposoby: bezpośrednio na ranę - nałożyć grubą warstwę żelu (około 1 mm) na ranę i przykryć opatrunkiem, albo bezpośrednio na opatrunek - nałożyć grubą warstwę żelu (około 1 mm) na opatrunek i zakryć nim ranę. Żel należy nakładać ponownie przy każdej zmianie opatrunku, aż do zagojenia się rany.
Tuba z jałowym żelem jest przeznaczona tylko do jednorazowego zastosowania. Po otwarciu żel należy niezwłocznie zużyć, a tubę wyrzucić, nawet jeśli pozostała w niej pewna ilość żelu. Przy każdej zmianie opatrunku należy użyć nową tubę z lekiem.

Co zrobić w przypadku pominięcia zastosowania leku Filsuvez?

W razie pominięcia zastosowania leku należy nałożyć żel podczas następnej planowanej zmiany opatrunku, postępując zgodnie z normalną procedurą.

Kiedy lek Filsuvez nie może być stosowany?

Leku Filsuvez nie należy stosować u pacjentów z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (korę brzozy) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Leku Filsuvez nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 6 miesięcy.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Filsuvez?

Lekarz przedstawi dokładne zalecenia dotyczące prawidłowego stosowania leku. Jeśli objawy nie ulegną złagodzeniu po zastosowaniu leku lub jeśli wystąpią powikłania rany, lekarz oceni stan pacjenta i rozważy, czy należy kontynuować leczenie. Lek Filsuvez nie zawiera pyłku brzozowego i może być stosowany przez osoby z uczuleniem na pyłek brzozowy. Należy unikać kontaktu leku z oczami, jamą ustną i nozdrzami. W przypadku pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy omówić je z lekarzem.

Jak stosować lek Filsuvez z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty, suplementach diety i kosmetykach.

Czy można stosować lek Filsuvez w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lek Filsuvez może być stosowany w okresie ciąży. Lek Filsuvez może być stosowany podczas karmienia piersią, chyba że leczeniu podlega obszar klatki piersiowej.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Filsuvez?

W ulotce dołączonej do opakowania leku Filsuvez są przedstawione jego działania niepożądane. Najczęstszym działaniami niepożądanymi leku jest powikłanie rany (np. zwiększenie rozmiaru rany, ponowne otwarcie rany, ból rany). Inne częste działania niepożądane to reakcje skórne w miejscu podania, zakażenie rany, świąd skóry oraz reakcje alergiczne. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy natychmiast przerwać stosowanie leku Filsuvez i skontaktować się z lekarzem w razie pojawienia się objawów reakcji uczuleniowej.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Filsuvez?

Przedawkowanie leku jest bardzo mało prawdopodobne, nawet jeśli jest on stosowany na dużych obszarach skóry i przez długi czas.

Jak przechowywać lek Filsuvez?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 30°C.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Filsuvez - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem