LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Gaviscon o smaku mięty (Sodium alginate + Sodium bicarbonate + Calcium compounds)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Gaviscon o smaku mięty (OTC) zawiesina doustna 500 mg + 267 mg + 160 mg/10 ml 1 but. 150 ml n.d. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 15,10 Cena 100% (zł): 15,10 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Gaviscon o smaku mięty (OTC) zawiesina doustna 500 mg + 267 mg + 160 mg/10 ml 1 but. 300 ml n.d. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 23,40 Cena 100% (zł): 23,40 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Gaviscon o smaku mięty Saszetki (OTC) zawiesina doustna 500 mg + 267 mg + 160 mg/10 ml 12 saszetek 10 ml n.d. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 27,00 Cena 100% (zł): 27,00 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Gaviscon o smaku mięty TAB (OTC) tabletki do rozgryzania i żucia 250 mg + 133,5 mg + 80 mg 16 szt. n.d. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 11,05 Cena 100% (zł): 11,05 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Gaviscon o smaku mięty TAB (OTC) tabletki do rozgryzania i żucia 250 mg + 133,5 mg + 80 mg 24 szt. n.d. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 14,40 Cena 100% (zł): 14,40 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Gaviscon o smaku mięty TAB (OTC) tabletki do rozgryzania i żucia 250 mg + 133,5 mg + 80 mg 48 szt. n.d. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 23,40 Cena 100% (zł): 23,40 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Gaviscon o smaku mięty

Reckitt Benckiser (Poland) S.A.

Co zawiera Gaviscon o smaku mięty?

Lek Gaviscon o smaku mięty występuje w postaci zawiesiny doustnej oraz tabletek do rozgryzania i żucia. Wszystkie pozycje leku są dostępne bez recepty.

 • Gaviscon o smaku mięty
  10 ml zawiesiny doustnej Gaviscon o smaku mięty zawiera 500 mg alginianu sodu, 267 mg wodorowęglanu sodu oraz 160 mg węglanu wapnia. Lek zawiera parahydroksybenzoesan metylu i parahydroksybenzoesan propylu, które mogą powodować reakcje alergiczne. Lek zawiera niewielkie ilości sodu i wapnia - pacjenci, u których wymagane jest znaczne ograniczenie podaży tych składników w diecie powinni skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem leku.
 • Gaviscon o smaku mięty Saszetki
  1 saszetka (10 ml zawiesiny doustnej) Gaviscon o smaku mięty Saszetki zawiera 500 mg alginianu sodu, 267 mg wodorowęglanu sodu oraz 160 mg węglanu wapnia. Lek zawiera parahydroksybenzoesan metylu i parahydroksybenzoesan propylu, które mogą powodować reakcje alergiczne. Lek zawiera niewielkie ilości sodu i wapnia - pacjenci, u których wymagane jest znaczne ograniczenie podaży tych składników w diecie powinni skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem leku.
 • Gaviscon o smaku mięty TAB
  1 tabletka do rozgryzania i żucia Gaviscon o smaku mięty TAB zawiera 250 mg alginianu sodu, 133,5 mg wodorowęglanu sodu oraz 80 mg węglanu wapnia. Lek zawiera sód i wapń - pacjenci, u których wymagane jest znaczne ograniczenie podaży tych składników w diecie powinni skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem leku. Lek zawiera aspartam (źródło fenyloalaniny) - należy wziąć to pod uwagę u osób z fenyloketonurią.

Jak działa Gaviscon o smaku mięty?

Lek Gaviscon o smaku mięty tworzy ochronną warstwę utrzymującą się na powierzchni treści żołądkowej. Warstwa ta zapobiega cofaniu się kwaśnej treści żołądkowej z żołądka, co powoduje zmniejszenie bólu i uczucia dyskomfortu w gardle i jamie ustnej.

Kiedy stosować Gaviscon o smaku mięty?

Lek Gaviscon o smaku mięty jest stosowany w leczeniu objawów refluksu żołądkowo-przełykowego, takich jak odbijanie, zgaga i niestrawność (związana z refluksem), np. po posiłkach lub w czasie ciąży, a także u pacjentów z objawami związanymi z refluksowym zapaleniem przełyku.

Jak stosować Gaviscon o smaku mięty?

Lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

 • Dorośli, w tym osoby w podeszłym wieku i dzieci w wieku 12 lat i powyżej
  Gaviscon o smaku mięty
  10-20 ml zawiesiny Gaviscon o smaku mięty po posiłkach i przed snem (do 4 razy na dobę).
  Gaviscon o smaku mięty Saszetki
  1 lub 2 saszetki Gaviscon o smaku mięty Saszetki po posiłkach i przed snem (do 4 razy na dobę).
  Gaviscon o smaku mięty TAB
  W przypadku wystąpienia objawów stosować 2 do 4 tabletek Gaviscon o smaku mięty TAB po posiłkach i przed snem (do 4 razy na dobę).
 • Dzieci
  U dzieci w wieku poniżej 12 lat lek Gaviscon o smaku mięty można podawać tylko po konsultacji z lekarzem.
Sposób podawania

Do stosowania doustnego. Tabletkę należy dokładnie przeżuć przed połknięciem.

Kiedy Gaviscon o smaku mięty nie może być stosowany?

Leku Gaviscon o smaku mięty nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na którykolwiek ze składników leku.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Gaviscon o smaku mięty?

Jeśli po 7 dniach objawy nasilą się lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem. Należy skonsultować się z lekarzem w przypadku występowania u pacjenta chorób nerek lub serca.

Jak stosować Gaviscon o smaku mięty z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
Leku Gaviscon o smaku mięty nie należy stosować w ciągu 2 godzin od zastosowania innych leków, ponieważ może to wpływać na skuteczność niektórych leków.

Czy można stosować Gaviscon o smaku mięty w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lek Gaviscon o smaku mięty można stosować podczas ciąży i karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Gaviscon o smaku mięty?

Bardzo rzadko mogą wystąpić reakcje alergiczne na składniki leku. Mogą wystąpić objawy takie jak wysypki skórne, świąd, trudności w oddychaniu, zawroty głowy, obrzęk twarzy, ust, języka lub gardła.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Gaviscon o smaku mięty?

Po przyjęciu zbyt dużej dawki leku może wystąpić wzdęcie brzucha - jeśli ono nie mija, należy skontaktować się z lekarzem.

Czy Gaviscon o smaku mięty wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Gaviscon o smaku mięty nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Jak przechowywać Gaviscon o smaku mięty?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Produkty zawierające tę samą substancję czynną

reklama

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem