LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Kadcyla (Trastuzumab emtansine)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Kadcyla (Rpz) proszek do sporządzania koncentratu roztworu do infuzji 100 mg 1 fiolka
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Kadcyla (Rpz) proszek do sporządzania koncentratu roztworu do infuzji 160 mg 1 fiolka
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Kadcyla

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Roche Registration GmbH

Co zawiera lek Kadcyla?

Lek Kadcyla jest dostępny w postaci proszku do sporządzania koncentratu roztworu do infuzji w dwóch dawkach. Lek jest dostępny na receptę.
1 fiolka z proszkiem zawiera 100 mg lub 160 mg koniugatu trastuzumab emtanzyna. Po rozpuszczeniu 1 ml koncentratu zawiera 20 mg koniugatu trastuzumab emtanzyna.

Jak działa lek Kadcyla?

Lek zawiera substancję czynną o nazwie trastuzumab emtanzyna, który składa się z dwóch połączonych ze sobą cząsteczek: trastuzumabu - należącego do grupy leków nazywanych przeciwciałami monoklonalnymi, oraz DM1 - substancji o działaniu przeciwnowotworowym, która ulega aktywacji, gdy lek Kadcyla znajdzie się w komórce nowotworowej.

Kiedy stosować lek Kadcyla?

Lek Kadcyla jest stosowany w leczeniu raka piersi u dorosłych pacjentów:
- jeśli na powierzchni komórek nowotworowych występuje wiele receptorów HER2 (lekarz zleci przeprowadzenie odpowiednich badań w tym kierunku);
- wcześniej leczonych lekiem o nazwie trastuzumab oraz lekiem zaliczanym do grupy taksoidów;
- z przerzutami nowotworowymi w okolicy piersi lub w innych narządach (rozsiana choroba nowotworowa);
- jeśli nie występują przerzuty nowotworowe do innych części ciała, a leczenie będzie stosowane po operacji chirurgicznej.

Jak stosować lek Kadcyla?

Lekarz ustala dawkowanie leku Kadcyla na podstawie masy ciała pacjenta.

Sposób podawania

Lek będzie podawany przez lekarza lub pielęgniarkę do żyły w postaci wlewu (kroplówki) raz na 3 tygodnie. Czas trwania pierwszego wlewu wynosi 90 minut; podczas wlewu i przez co najmniej 90 minut po podaniu pierwszej dawki pacjent będzie obserwowany w celu wykrycia jakichkolwiek działań niepożądanych. Jeśli pierwszy wlew jest dobrze tolerowany, wlew podczas kolejnej wizyty może trwać 30 minut; w trakcie wlewu i przez co najmniej 30 minut po podaniu dawki pacjent będzie obserwowany w celu wykrycia jakichkolwiek działań niepożądanych.

Kiedy lek Kadcyla nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (koniugat trastuzumab emtanzyna) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Leku Kadcyla nie zaleca się stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Kadcyla?

Leczenie będzie prowadzone pod nadzorem lekarza mającego doświadczenie w stosowaniu leków przeciwnowotworowych. Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu leczenia lekiem Kadcyla lekarz omówi z pacjentem zasady prowadzenia takiej terapii. Lekarz będzie regularnie kontrolował stan pacjenta i skuteczność leczenia. W przypadku pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości związanych z chorobą lub leczeniem należy skontaktować się z lekarzem.

Jak stosować lek Kadcyla z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Kadcyla w ciąży i okresie karmienia piersią?

Pacjentki w ciąży lub planujące mieć dziecko powinny omówić z lekarzem wpływ leku Kadcyla na nienarodzone dziecko. Kobiety w wieku rozrodczym muszą stosować skuteczną metodę antykoncepcji podczas leczenia lekiem Kadcyla oraz przez 7 miesięcy po przyjęciu ostatniej dawki leku (skuteczne metody antykoncepcji należy omówić z lekarzem). Jeśli w trakcie stosowania leku Kadcyla pacjentka zajdzie w ciążę, powinna niezwłocznie poinformować o tym lekarza. Mężczyźni przyjmujący lek Kadcyla oraz ich partnerki również powinni stosować skuteczną antykoncepcję. Nie należy karmić piersią w trakcie terapii lekiem Kadcyla oraz przez 7 miesięcy po przyjęciu ostatniej dawki leku.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Kadcyla?

Działania niepożądane, które mogą wystąpić w trakcie stosowania leku Kadcyla, przedstawione są w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Czy lek Kadcyla wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

W przypadku wystąpienia reakcji związanych z wlewem (takich jak zaczerwienienie skóry, dreszcze, gorączka, problemy z oddychaniem, niskie ciśnienie krwi lub przyspieszone tętno), a także zaburzeń widzenia, zmęczenia, bólu lub zawrotów głowy, nie należy prowadzić pojazdów, jeździć na rowerze, używać narzędzi ani obsługiwać maszyn do czasu ustąpienia tych objawów.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Kadcyla - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem