LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Klisyri (Tirbanibulin)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Klisyri (Rp) maść 10 mg/g 5 saszetek 250 mg
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Klisyri

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Almirall S.A.

Co zawiera lek Klisyri?

Lek Klisyri występuje w postaci maści na skórę i jest dostępny na receptę.
1 g maści zawiera 10 mg tyrbanibuliny. 1 saszetka zawiera 2,5 mg tyrbanibuliny w 250 mg maści. Lek zawiera glikol propylenowy, który może powodować podrażnienie skóry.

Jak działa lek Klisyri?

Tyrbanibulina działa poprzez hamowanie podziału i tworzenia nowych komórek w procesie rozrastania się skóry.

Kiedy stosować lek Klisyri?

Lek Klisyri jest stosowany w leczeniu osób dorosłych z łagodnym rogowaceniem słonecznym na twarzy i skórze głowy.

Jak stosować lek Klisyri?

Lek Klisyri należy stosować wyłącznie na zmiany o charakterze rogowacenia słonecznego umiejscowione na twarzy i skórze głowy. Czas trwania leczenia określa lekarz. Należy dokładnie przestrzegać wszystkich zaleceń lekarza dotyczących dawkowania leku.

Sposób podawania

Przed i po nałożeniu maści należy dokładnie umyć ręce. Lek jest przeznaczony do leczenia obszaru o powierzchni do 25 cm2 w ramach tylko jednego cyklu leczenia trwającego 5 dni. Cienką warstwę maści należy nakładać na zmienione chorobowo miejsca na twarzy lub skórze głowy raz na dobę przez 5 kolejnych dni. Jedna saszetka zawiera ilość maści wystarczającą do pokrycia całego obszaru leczenia. Maść należy pozostawić na skórze na około 8 godzin; w tym czasie nie należy myć ani dotykać leczonego obszaru; po tym czasie leczony obszar można umyć wodą z łagodnym mydłem. Po zastosowaniu maści nie należy zakrywać leczonego obszaru bandażami. Należy ściśle przestrzegać zaleceń zawartych w instrukcji dołączonej do opakowania. Po nałożeniu maści należy wyrzucić otwartą saszetkę.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Klisyri?

W przypadku pominięcia dawki leku należy jak najszybciej zastosować maść, a następnie kontynuować leczenie zgodnie z planem. Nie należy stosować maści częściej niż raz na dobę.

Kiedy lek Klisyri nie może być stosowany?

Leku Klisyri nie należy stosować u pacjentów z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (tyrbanibulinę) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Leku Klisyri nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Klisyri?

Przed zleceniem stosowania leku Klisyri lekarz przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności dla tego leku. Lekarz wyjaśni zasady prawidłowego stosowania leku oraz przedstawi sytuacje na które należy zwrócić szczególną uwagę. Nie należy stosować maści na otwarte rany ani na uszkodzoną skórę. W przypadku dotknięcia obszaru skóry, na który nałożono maść, należy umyć ręce. Nie należy stosować leku wewnątrz nosa, uszu ani na wargi. Należy unikać kontaktu leku z oczami. Nie należy stosować kremu w ilości większej niż zalecona przez lekarza. Leku nie należy stosować częściej niż raz na dobę. W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku należy skontaktować się z lekarzem. Po zastosowaniu leku Klisyri należy unikać czynności, które mogą powodować nadmierną potliwość i unikać ekspozycji na światło słoneczne (w tym korzystania z lamp kwarcowych i solariów). Podczas przebywania na świeżym powietrzu należy stosować odzież ochronną i nakrycie głowy.

Jak stosować lek Klisyri z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty, suplementach diety i kosmetykach.

Czy można stosować lek Klisyri w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz omówi z pacjentką, która jest w ciąży lub karmi piersią, możliwość zastosowania u niej leku Klisyri.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Klisyri?

W trakcie stosowania leku Klisyri mogą wystąpić działania niepożądane o różnym nasileniu i różnym występowaniu - są one szczegółowo opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Najczęstsze działania niepożądane to miejscowe reakcje skórne, w tym rumień, łuszczenie się skóry, tworzenie się strupów, opuchlizna oraz powstawanie nadżerek i owrzodzeń. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Klisyri?

W razie zastosowania zbyt dużej ilości leku należy zmyć nadmiar maści wodą i łagodnym mydłem. W razie przypadkowego połknięcia leku (szczególnie przez dziecko) należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

Jak przechowywać lek Klisyri?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Zawartości raz otwartej saszetki nie należy używać ponownie.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Klisyri - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem