LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Lonsurf (Trifluridine + Tipiracil)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Lonsurf (Rpz) tabletki powlekane 15 mg + 6,14 mg 20 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Lonsurf (Rpz) tabletki powlekane 15 mg + 6,14 mg 60 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Lonsurf (Rpz) tabletki powlekane 20 mg + 8,19 mg 20 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Lonsurf (Rpz) tabletki powlekane 20 mg + 8,19 mg 60 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Lonsurf

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Les Laboratoires Servier

Co zawiera lek Lonsurf?

Lek Lonsurf występuje w postaci tabletek w dwóch dawkach. Lek jest dostępny na receptę.

  • Lonsurf 15 mg + 6,14 mg
    1 tabletka powlekana zawiera 15 mg triflurydyny i 6,14 mg typiracylu.
  • Lonsurf 20 mg + 8,19 mg
    1 tabletka powlekana zawiera 20 mg triflurydyny i 8,19 mg typiracylu.
    Lek zawiera laktozę, dlatego pacjenci z nietolerancją pewnych cukrów powinni skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem tego leku.

Jak działa lek Lonsurf?

Lek Lonsurf zawiera dwie substancje czynne: triflurydynę i typiracyl. Triflurydyna jest lekiem cytotoksycznym, który zaburza funkcję DNA i hamuje wzrost komórek nowotworowych. Typiracyl zwiększa stężenie triflurydyny we krwi, spowalniając jej rozkład, co wzmacnia działanie triflurydyny.

Kiedy stosować lek Lonsurf?

Lek Lonsurf jest stosowany w leczeniu dorosłych pacjentów z przerzutowym rakiem jelita grubego i rakiem żołądka. Lek stosuje się u pacjentów, którzy otrzymywali wcześniej inne leki przeciwnowotworowe lub u których nie można ich zastosować. W leczeniu raka jelita grubego lek Lonsurf można stosować w skojarzeniu z innym lekiem przeciwnowotworowym - bewacyzumabem.

Jak stosować lek Lonsurf?

Lekarz określa dawkę leku Lonsurf w zależności od masy ciała, wzrostu pacjenta oraz występującego zaburzenia czynności nerek. Nie należy przerywać przyjmowania leku bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Sposób podawania

Lek Lonsurf należy przyjmować 2 razy na dobę - w ciągu godziny po posiłku porannym i po posiłku wieczornym. Tabletki należy połykać w całości, popijając szklanką wodą. Po zastosowaniu leku należy umyć ręce.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Lonsurf?

Jeśli pacjent zapomni przyjąć dawkę leku Lonsurf, powinien skontaktować się z lekarzem prowadzącym. Nie należy przyjmować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Lonsurf nie może być stosowany?

Leku Lonsurf nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (triflurydynę i typiracyl) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Leku Lonsurf nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Lonsurf?

Leczenie lekiem Lonsurf jest nadzorowane przez lekarza mającego doświadczenie w stosowaniu leków przeciwnowotworowych. Przed wprowadzeniem leczenia tym lekiem konieczna jest weryfikacja przeciwwskazań i środków ostrożności związanych z jego stosowaniem. Nie należy przekraczać zalecanej przez lekarza dawki leku. Przed każdym cyklem leczenia lekiem Lonsurf lekarz zleci badania krwi w celu kontroli liczby komórek krwi. Należy omówić z lekarzem wszystkie wątpliwości dotyczące terapii lekiem Lonsurf.

Jak stosować lek Lonsurf z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Lonsurf w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lek Lonsurf może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Lekarz podejmie decyzję, czy korzyści ze stosowania tego leku w okresie ciąży są większe niż ryzyko zaszkodzenia dziecku. Podczas przyjmowania leku Lonsurf pacjentka oraz jej partner muszą stosować skuteczne metody zapobiegania ciąży; pacjentka musi stosować skuteczną metodę antykoncepcji także przez 6 miesięcy po zakończeniu przyjmowania leku. Jeśli pacjentka lub partnerka pacjenta stosującego lek zajdzie w ciążę w tym czasie, musi natychmiast skontaktować się z lekarzem. Podczas przyjmowania leku Lonsurf nie należy karmić piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Lonsurf?

W ulotce dołączonej do opakowania leku Lonsurf są opisane działania niepożądane, które mogą się pojawić się w trakcie terapii tym lekiem. Najczęstsze działania niepożądane związane ze stosowaniem leku Lonsurf w monoterapii to: neutropenia (małe stężenie krwinek o nazwie neutrofile), nudności, zmęczenie i niedokrwistość. Podczas stosowania leku Lonsurf w skojarzeniu z bewacyzumabem najczęściej mogą wystąpić neutropenia, zmęczenie i nudności. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy natychmiast poinformować lekarza o wystąpieniu następujących działań niepożądanych: objawów małej liczby neutrofilów (takich jak dreszcze, gorączka, pocenie lub inne objawy zakażenia bakteryjnego lub grzybiczego); objawów niedokrwistości (takich jak uczucie duszności, zmęczenie, bladość skóry); objawów małej liczby płytek krwi (takich jak siniaki lub krwawienia); wymiotów lub biegunki; objawów ciężkich zaburzeń żołądkowo-jelitowych (takich jak napięty żołądek lub ból brzucha, które mogą występować z wymiotami, całkowitym lub częściowym zahamowaniem czynności jelit); objawów zatoru tętnicy płucnej (takich jak duszność i ból w klatce piersiowej lub w nogach); objawów śródmiąższowej choroby płuc (takich jak problemy z oddychaniem, duszność z kaszlem lub gorączką).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Lonsurf?

W przypadku przyjęcia większej niż przepisana dawki leku, należy natychmiast zwrócić się do lekarza lub udać się do szpitala.

Czy lek Lonsurf wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Nie wiadomo, czy Lonsurf zmienia zdolność prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn. Jeśli podczas leczenia wystąpią objawy, które wpływają na zdolność koncentracji i reagowania, nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Jak przechowywać lek Lonsurf?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Brak specjalnych zaleceń dotyczących przechowywania tego leku.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Lonsurf - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Lonsurf - powiązane artykuły

Niedziela, 20 sierpnia 2023

Dnia 24 sierpnia 2023 Ministerstwo Zdrowia opublikowało listę refundacyjną leków, która obowiązuje od 1 września 2023 r. Zobacz, które leki z programów lekowych i chemioterapii obejmuje lista.

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem