LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Maść na odciski Gemi (Salicylic acid) preparaty:

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Maść na odciski Gemi (OTC) maść 500 mg/g 1 op. 10 g 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 4,00 Cena 100% (zł): 4,00 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Maść na odciski Gemi

Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej "GEMI"

SKŁAD
1 g maści zawiera 500 mg kwasu salicylowego oraz plaster nostrzykowy.

Wskazania

Usuwanie odcisków i nagniotków.

Dawkowanie

Dorośli
Stopy namoczyć i osuszyć. Na odcisk nałożyć cienką warstwę maści i zakleić plastrem. Zabieg powtarzać przez kilka dni rano i wieczorem, nie zmywając smarowanych miejsc wodą. Wymoczyc stopy w gorącej wodzie, a następnie usunąć odcisk. Nie należy wycinać ani odrywać odcisków. W razie potrzeby kurację można powtórzyć po 3 dniach.
Dzieci
Preparatu nie należy stosować u dzieci.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na kwas salicylowy, salicylany lub plaster nostrzykowy. Nie stosować u pacjentów z cukrzycą lub z zaburzeniami układu krążenia. Nie stosować jeśli skóra w okolicy odciska (nagniotka) jest zraniona lub zmieniona zapalnie oraz na zmiany o dużej powierzchni. Nie stosować u dzieci.

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE
Mogą wystąpić reakcje alergiczne i stan zapalny skóry.

UWAGI
Należy unikać kontaktu preparatu z oczami i błonami śluzowymi. Maść należy nakładać wyłącznie na odcisk. Nie należy stosować preparatu na niezmienioną zdrową skórę ani na skórę uszkodzoną.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk


ZGŁASZANIE DZIAŁAŃ NIEPOŻĄDANYCH

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych - e-mail: ndl@urpl.gov.pl. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.

Formularz do zgłaszania działań niepożądanych można pobrać na stronie: http://dn.urpl.gov.pl/dn-zgloszenia-dzialan-niepozadanych

reklama