LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Myozyme (Alglucosidase alfa)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Myozyme (Rp) proszek do sporządzania koncentratu roztworu do infuzji 50 mg 1 fiolka
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Myozyme

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Sanofi B.V.

Co zawiera lek Myozyme?

Lek Myozyme to proszek do przygotowania koncentratu do sporządzania roztworu do infuzji. Lek jest dostępny na receptę.
1 fiolka zawiera 50 mg alglukozydazy alfa. Po rozpuszczeniu roztwór zawiera 5 mg alglukozydazy alfa na ml, natomiast po rozcieńczeniu stężenie roztworu wynosi od 0,5 mg/ml do 4 mg/ml.

Jak działa lek Myozyme?

Lek zawiera sztucznie otrzymywany enzym o nazwie alglukozydaza alfa. Enzym ten ułatwia kontrolę w organizmie ilości glikogenu, który u pacjentów z chorobą Pompego występuje w nadmiernej ilości. Lek Myozyme umożliwia uzupełnienie niedoboru naturalnego enzymu u tych pacjentów.

Kiedy stosować lek Myozyme?

Lek Myozyme stosuje się w leczeniu dorosłych, dzieci i młodzieży w każdym wieku, u których potwierdzono rozpoznanie choroby Pompego.

Jak stosować lek Myozyme?

Lekarz określa dawkę leku Myozyme na podstawie masy ciała pacjenta. Przed podaniem leku Myozyme lekarz prowadzący może zalecić podanie pacjentowi leków przeciwhistaminowych, kortykosteroidów lub leków obniżających gorączkę, aby zapobiec reakcji alergicznej.

Sposób podawania

Lek jest podawany do żyły w postaci infuzji dożylnej (kroplówki). Podczas infuzji leku pacjent będzie obserwowany pod kątem wystąpienia reakcji związanej z infuzją.

Kiedy lek Myozyme nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom, u których wystąpiły zagrażające życiu reakcje alergiczne (nadwrażliwości) na alglukozydazę alfa lub na którykolwiek z pozostałych składników leku, a ponowne podanie leku nie powiodło się.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Myozyme?

Terapia z zastosowaniem leku Myozyme jest leczeniem specjalistycznym prowadzonym przez lekarza z doświadczeniem w leczeniu choroby Pompego. Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu leczenia tym lekiem lekarz dokładnie omówi z pacjentem zasady prowadzenia takiej terapii. Lekarz będzie regularnie kontrolował stan pacjenta i skuteczność leczenia. W przypadku pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości związanych z chorobą lub leczeniem należy skontaktować się z lekarzem. Należy poinformować lekarza w przypadku wystąpienia ciężkich zmian wrzodziejących na skórze, obrzęku kończyn dolnych lub obrzęku uogólnionego.

Jak stosować lek Myozyme z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Myozyme w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz określi, czy możliwe jest zastosowanie leku Myozyme u kobiety, która jest w ciąży lub karmi piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Myozyme?

Działania niepożądane, które mogą wystąpić w trakcie stosowania lub po podaniu leku Myozyme, przedstawione są w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli pacjent zauważy jakiekolwiek objawy reakcji alergicznej lub reakcji związanej z infuzją, takie jak: niskie ciśnienie tętnicze, bardzo szybki rytm serca, problemy z oddychaniem, dyskomfort w klatce piersiowej, uczucie ucisku w gardle, obrzęk twarzy, warg lub języka, zawroty głowy, kaszel, nudności, wymioty, zaczerwienienie skóry, pokrzywka, wysypka, świąd skóry, dreszcze, objawy grypopodobne.

Czy lek Myozyme wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Po infuzji leku Myozyme należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn, ponieważ możliwe jest odczuwanie zawrotów głowy.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Myozyme - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem