LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Nebutac 3 (Sodium chloride hipertonic)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Nebutac 3 (WM) roztwór do inhalacji 3% 30 amp. 4 ml n.d. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 19,70 Cena 100% (zł): 19,70 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Powiązane artykuły

Inhalacje z soli fizjologicznej (o stężeniu 0,9%) nawilżają drogi oddechowe, łagodzą podrażnienie i rozrzedzają wydzielinę.

Więcej »

Podawanie soli fizjologicznej (rozwór soli o stężeniu 0,9%) w nebulizacji nawilża drogi oddechowe, łagodzi podrażnienie i rozrzedza wydzielinę. Zobacz co możesz podać somodzielnie.

Więcej »

Nebutac 3

Tactica Pharmaceuticals Sp. z o.o.

Skład

Produkt Nebutac 3 zawiera sterylny 3% roztwór chlorku sodu.

Właściwości

Nebutac 3 jest hipertonicznym roztworem soli do inhalacji. Pobudza usuwanie wydzieliny z dolnych dróg oddechowych na skutek osmotycznego działania soli. Zapobiega nadmiernemu wysuszaniu błony śluzowej drzewa oskrzelowego.

Zastosowanie

Wyrób medyczny Nebutac 3 jest przeznaczony do inhalacji. Jest stosowany w profilaktyce i leczeniu uzupełniającym w schorzeniach z występowaniem gęstej wydzieliny, z uszkodzonym klirensem śluzowo-rzęskowym w stanach takich jak: zapalenie oskrzelików i oskrzeli, zapalenie zatok, przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP), mukowiscydoza, rozstrzenie oskrzeli.

Sposób podawania

Zaleca się stosowanie 1 ampułki (4 ml) do inhalacji 2-4 razy dziennie. 1 ampułka jest przeznaczona wyłącznie do jednorazowego użytku. Stężenie procentowe roztworu do nebulizacji należy zawsze dostosować do wieku pacjenta i uciążliwości objawów. Nebutac 3 może być stosowany z nebulizatorami pneumatycznymi lub ultradźwiękowymi; należy ściśle przestrzegać instrukcji obsługi urządzenia.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki produktu. Nebutac 3 nie jest przeznaczony do iniekcji.

Środki ostrożności

Jeśli mimo stosowania produktu objawy nie ustąpią lub nasilą się, należy skontaktować się z lekarzem. W przypadku stosowania innych leków, przed zastosowaniem produktu Nebutac 3 należy skonsultować się z lekarzem.

Działania niepożądane

W rzadkich przypadkach może wystąpić przejściowe podrażnienie (np. kaszel) lub odwracalne zwężenie oskrzeli. W razie wystąpienia jakichkolwiek działań niepożądanych należy skonsultować się z lekarzem.

Uwagi

Ampułkę należy zużyć po otwarciu; niewykorzystanego roztworu nie należy używać ponownie.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Produkty zawierające tę samą substancję czynną

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem