Dodaj do mojego indeksu leków »

OCUsalin 5% UD (Sodium chloride hipertonic) preparaty:

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie 75+ Odpłatność Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
OCUsalin 5% UD (WM) krople do oczu 5% 20 minimsów 0,5 ml 75+: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 29,50 Cena 100% (zł): 29,50 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

OCUsalin 5% UD

Informacja dla pacjenta

Penta Arzneittel GmbH

SKŁAD
Produkt zawiera hipertoniczny (5%) roztwór chlorku sodu.

ZASTOSOWANIE
Wyrób medyczny OCUsalin 5% UD jest stosowany zwłaszcza po operacjach oka (np. po operacji zaćmy), jak również po zabiegach diagnostycznych (np. po gonioskopii), jeśli wystąpi zaburzenie równowagi osmotycznej w tkankach rogówki.

SPOSÓB PODAWANIA
Wkraplać produkt 3-5 razy dziennie do worka spojówkowego oka, które wykazuje zmiany. Należy ustalić z lekarzem okulistą częstość stosowania produktu oraz czas stosowania.
Jeśli jednocześnie z produktem OCUsalin 5% UD stosowane są inne leki w postaci kropli do oczu należy skonsultować się z lekarzem okulistą; należy zachować odstęp co najmniej 5 minut pomiędzy podawaniem kolejnych preparatów.

PRZECIWWSKAZANIA
Produktu nie należy stosować bez zalecenia lekarza.

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE
Po zastosowaniu produktu może wystąpić pieczenie lub podrażnienie oka, w którym go zastosowano.

UWAGI
W przypadku obrzęków rogówki przeciwwskazane jest używanie soczewek kontaktowych. Jeśli używanie soczewek kontaktowych jest konieczne, należy je zdjąć przed podaniem produktu. Soczewki można ponownie założyć po co najmniej 15 minutach od podania produktu.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk