LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Roclanda (Latanoprost + Netarsudil)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Roclanda (Rpz) krople do oczu, roztwór 0,05 mg + 0,2 mg/ml 1 but. 2,5 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Roclanda

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Santen OY

Co zawiera lek Roclanda?

Lek Roclanda to krople do oczu, które są dostępne na receptę.
1 ml roztworu zawiera 50 mikrogramów latanoprostu i 200 mikrogramów netarsudilu. Lek zawiera chlorek benzalkoniowy, który może powodować podrażnienie oczu i zmienia zabarwienie soczewek kontaktowych.

Jak działa lek Roclanda?

Lek Roclanda zawiera substancje czynne - latanoprost i netarsudil. Latanoprost należy do grupy leków zwanych analogami prostaglandyn. Netarsudil należy do grupy leków nazywanych inhibitorami kinazy Rho. Obie substancje zmniejszają ilość wodnistego płynu w oku (ciecz wodnista oka), co pomaga obniżyć ciśnienie wewnątrzgałkowe.

Kiedy stosować lek Roclanda?

Lek Roclanda jest stosowany w celu obniżenia ciśnienia wewnątrzgałkowego u osób dorosłych z jaskrą otwartego kąta lub z podwyższonym ciśnieniem ocznym. Jest on przeznaczony dla pacjentów, u których stosowanie leku zawierającego samą prostaglandynę lub sam netarsudyl nie spowodowało wystarczającego obniżenia ciśnienia wewnątrzgałkowego.

Jak stosować lek Roclanda?

Lekarz ustala dawkowanie leku Roclanda i długość jego stosowania. Nie należy przerywać stosowania leku bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Sposób podawania

Lek Roclanda jest przeznaczony do podawania wyłącznie do oczu. Należy zapoznać się z instrukcją podawania leku dołączoną do opakowania i stosować się do zaleceń w niej zawartych.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Roclanda?

W przypadku pominięcia zastosowania kropli o zwykłej porze należy poczekać do czasu przyjęcia kolejnej planowej dawki. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Roclanda nie może być stosowany?

Leku Roclanda nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (latanoprost, netarsudil) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Leku Roclanda nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Roclanda?

Leczenie lekiem Roclanda powinien rozpoczynać lekarz okulista. Przed wprowadzeniem leczenia lekarz zweryfikuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem oraz przekaże zalecenia dotyczące stosowania leku. Należy omówić z lekarzem wszystkie wątpliwości dotyczące leczenia tym lekiem. Przed zastosowaniem leku należy wyjąć soczewki kontaktowe i odczekać co najmniej 15 minut przed ich ponownym założeniem.

Jak stosować lek Roclanda z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
W przypadku stosowania innych kropli do oczu, po ich zastosowaniu należy odczekać co najmniej 5 minut przed zastosowaniem leku Roclanda. W przypadku stosowania maści do oczu należy ją zastosować na końcu.

Czy można stosować lek Roclanda w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lek Roclanda nie powinien być stosowany u kobiet w ciąży. Lekarz zadecyduje o możliwości zastosowania leku u kobiet karmiących piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Roclanda?

W ulotce dołączonej do opakowania leku Roclanda są omówione działania niepożądane związane z jego stosowaniem. Najczęstsze działania niepożądane tego leku to zaczerwienienie oka, ból w miejscu zastosowania leku oraz złogi na rogówce. Często mogą wystąpić: swędzenie oka, zaczerwienienie i uczucie dyskomfortu w oku, zwiększone łzawienie oraz krwotok spojówkowy. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Roclanda?

Za każdym razem należy wpuścić do oka tylko jedną kroplę leku. W przypadku podania większej niż zalecana ilości leku należy przepłukać oko ciepłą wodą; nie należy zakraplać ponownie kropli do planowego czasu przyjęcia kolejnej dawki.

Czy lek Roclanda wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Po zastosowaniu leku Roclanda może wystąpić niewyraźne widzenie lub zaburzenia widzenia - nie wolno prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn do czasu ustąpienia tych objawów.

Jak przechowywać lek Roclanda?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nieotwartą butelkę należy przechowywać w lodówce (2-8°C). Po otwarciu butelki lek należy przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. Przechowywać w oryginalnym pudełku w celu ochrony przed światłem. Lek można stosować przez 4 tygodnie po pierwszym otwarciu butelki.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Roclanda - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem