LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Seebri Breezhaler (Glycopyrronium bromide)

Lek jest refundowany, bezpłatny dla seniorów. Szczegóły w tabeli.

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Seebri Breezhaler (Rp) proszek do inhalacji w kapsułkach twardych 44 µg 30 szt. + 1 inhalator
Refundacja
30%
65+
Opłata
pacjenta (zł):
28,63
0,00
Cena
100% (zł):
95,44
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Seebri Breezhaler

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Novartis Europharm Ltd.

Co zawiera lek Seebri Breezhaler?

Lek Seebri Breezhaler to proszek do inhalacji zawarty w kapsułce, który jest dostępny na receptę.
1 kapsułka zawiera 50 mikrogramów glikopironium. Dostarczana dawka (dawka, która wydostaje się z ustnika inhalatora) zawiera 44 mikrogramy glikopironium. Lek zawiera laktozę, dlatego pacjenci ze stwierdzoną wcześniej nietolerancją niektórych cukrów powinni skontaktować się z lekarzem przed zastosowaniem tego leku.

Jak działa lek Seebri Breezhaler?

Substancją czynną leku jest glikopironium, który jest lekiem rozszerzającym oskrzela.

Kiedy stosować lek Seebri Breezhaler?

Lek Seebri Breezhaler stosuje się w celu ułatwienia oddychania u dorosłych pacjentów z trudnościami w oddychaniu spowodowanymi chorobą płuc zwaną przewlekłą obturacyjną chorobą płuc (POChP). Lek należy stosować codziennie aby zapewnić prawidłowe kontrolowanie objawów POChP.

Jak stosować lek Seebri Breezhaler?

Lekarz określi dawkowanie leku Seebri Breezhaler i ustali długość leczenia. Nie należy samodzielnie zmieniać dawkowania leku ustalonego przez lekarza. Nie należy także przerywać leczenia bez wiedzy lekarza ze względu na ryzyko nasilenia objawów choroby.

Sposób podawania

Lek należy stosować wziewnie, tylko raz na dobę o tej samej porze każdego dnia. Można stosować lek o każdej porze, przed lub po posiłku lub napoju. Kapsułki należy stosować jedynie z inhalatorem dostarczonym w danym opakowaniu; kapsułek nie należy połykać. Lek należy podawać wyłącznie z inhalatora dołączonego do opakowania. Należy ściśle przestrzegać zaleceń podanych w instrukcji dołączonej do opakowania leku. Lekarz, pielęgniarka lub farmaceuta mogą przeszkolić pacjenta w zakresie korzystania z inhalatora; w razie jakichkolwiek wątpliwości należy poradzić się tych osób.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Seebri Breezhaler?

W przypadku opuszczenia inhalacji dawki leku należy ją przyjąć tak szybko, jak to możliwe, a następnie przyjąć kolejną dawkę o zwykłej porze. Nie należy przyjmować dwóch dawek leku tego samego dnia.

Kiedy lek Seebri Breezhaler nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (glikopironium) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Leku Seebri Breezhaler nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Seebri Breezhaler?

Przed zleceniem leczenia lekiem Seebri Breezhaler lekarz przeprowadzi z pacjentem wywiad oraz przeanalizuje wszystkie przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem. Lekarz przedstawi zasady leczenia i ustali terminy wizyt kontrolnych. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy skontaktować się z lekarzem. Jeśli mimo stosowania leku nastąpi nasilenie objawów lub pogorszenie kontroli choroby, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Leku Seebri Breezhaler nie należy stosować w leczeniu nagłych napadów duszności lub świszczącego oddechu. Jeśli podczas leczenia tym lekiem wystąpi ból lub dyskomfort oczu, nieostre widzenie lub inne zaburzenia widzenia, należy skontaktować się z lekarzem.

Jak stosować lek Seebri Breezhaler z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Seebri Breezhaler w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz określa możliwość zastosowanie leku Seebri Breezhaler podczas ciąży lub karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Seebri Breezhaler?

Działania niepożądane występujące w trakcie leczenia lekiem Seebri Breezhaler, są opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać stosowanie leku Seebri Breezhaler i jak najszybciej zwrócić się po pomoc medyczną, jeśli u pacjenta pojawią się objawy reakcji alergicznej, w tym problemy z oddychaniem lub przełykaniem, obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła, wysypka skórna, świąd lub pokrzywka.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Seebri Breezhaler?

Jeśli pacjent przyjął zbyt dużą ilość leku, powinien natychmiast poinformować o tym lekarza lub udać się do najbliższego szpitala.

Czy lek Seebri Breezhaler wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Jest mało prawdopodobne, aby lek Seebri Breezhaler wpływał na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Jak przechowywać lek Seebri Breezhaler?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. Kapsułki należy przechowywać w oryginalnym blistrze w celu ochrony przed wilgocią. Nie należy wyjmować kapsułki z blistra wcześniej niż bezpośrednio przed użyciem.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Seebri Breezhaler - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem