LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Septosan fix (Mentha piperita + Salvia officinalis + Thymus vulgaris) preparaty:

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Septosan fix (OTC) zioła do zaparzania w saszetkach 20 saszetek 2 g 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 8,80 Cena 100% (zł): 8,80 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Septosan fix

Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.

SKŁAD
1 saszetka 2 g zawiera: 1 g ziela tymianku, 0,5 g liści szałwii, 0,5 g liści mięty pieprzowej.

Wskazania

Tradycyjnie jako środek odkażający w ostrych i przewlekłych stanach zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła oraz w zapaleniu dziąseł.

Dawkowanie

Dorośli
1 saszetkę zalać połową szklanki (100-120 ml) wrzącej wody, naparzać przez około 15 minut pod przykryciem. Do płukania jamy ustnej i gardła stosować po pół szklanki naparu 1-5 razy na dobę; nie połykać. Stosować zawsze świeżo przygotowany napar. Nie stosować dłużej niż 1 tydzień.
Dzieci i młodzież
Nie zaleca się stosowania preparatu u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat ze względu na brak wystarczających danych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne, mentol lub inne rośliny z rodziny jasnowatych (Lamiaceae, dawniej wargowych Labiatae).

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ
Ze względu na brak wystarczających danych, stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią nie jest zalecane.

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE
Brak doniesień o występowaniu działań niepożądanych.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk


ZGŁASZANIE DZIAŁAŃ NIEPOŻĄDANYCH

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych - e-mail: ndl@urpl.gov.pl. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.

Formularz do zgłaszania działań niepożądanych można pobrać na stronie: http://dn.urpl.gov.pl/dn-zgloszenia-dzialan-niepozadanych

reklama