LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Steper pro (Bifonazole)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Steper pro (OTC) aerozol na skórę, roztwór 10 mg/ml 1 but. 30 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
25,70
Cena
100% (zł):
25,70
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Steper pro (OTC) krem 10 mg/g 1 tuba 15 g
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
23,70
Cena
100% (zł):
23,70
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Steper pro

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.

Co zawiera Steper pro?

Lek Steper pro występuje w postaci aerozolu na skórę i kremu na skórę. Obie pozycje leku są dostępne bez recepty.

 • Steper pro aerozol
  1 ml roztworu aerozolu zawiera 10 mg bifonazolu. Lek zawiera etanol i może powodować pieczenie uszkodzonej skóry.
 • Steper pro krem
  1 g kremu zawiera 10 mg bifonazolu. Lek zawiera alkohol cetylowy i alkohol stearylowy, które mogą powodować miejscową reakcję skórną, np. kontaktowe zapalenie skóry. Lek zawiera także alkohol benzylowy, który może powodować reakcje alergiczne lub łagodne miejscowe podrażnienie.

Jak działa Steper pro?

Bifonazol jest lekiem przeciwgrzybiczym, działającym na wiele gatunków grzybów wywołujących grzybicze zakażenia skórne , takich jak dermatofity, drożdżaki, pleśnie i inne.

Kiedy stosować Steper pro?

Lek Steper pro jest stosowany w miejscowym leczeniu zakażeń grzybiczych skóry, takich jak grzybica dłoni i stóp, grzybica tułowia, grzybica fałdów skórnych, łupież pstry, grzybice powierzchowne, a także w miejscowym leczeniu łupieżu rumieniowatego.

Jak stosować Steper pro?

Lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

 • Dorośli i młodzież
  Lek Steper pro, zarówno w postaci aerozolu jak i kremu, należy stosować raz na dobę, najlepiej wieczorem, przed snem. Aby pokryć skórę ze zmianami chorobowymi wielkości dłoni, wystarczają 1 lub 2 naciśnięcia pompki aerozolu lub niewielka ilość kremu.
  Grzybice skóry są chorobami wymagającymi długotrwałego leczenia, a czas stosowania leku przeciwgrzybiczego zależy od umiejscowienia zmian. Grzybice stóp, w tym grzybicę międzypalcową leczy się 3 tygodnie, grzybicę tułowia, dłoni i fałdów skórnych - 2 do 3 tygodni, łupież pstry - 2 tygodnie, łupież rumieniowaty - 2 tygodnie, grzybicę powierzchowną skóry - 2 do 4 tygodni. Należy pamiętać że podane okresy są orientacyjne, jeśli po tym czasie zmiany na skórze nie znikną lub pojawią się nowe zmiany skórne, należy skontaktować się z lekarzem, ponieważ może być konieczna zmiana leczenia.
 • Dzieci
  U niemowląt i małych dzieci lek Steper pro może być stosowany wyłącznie na zlecenie i pod kontrolą lekarza.
Sposób podawania

Lek jest przeznaczony do stosowania na skórę. Aerozol należy rozpylić cienką warstwę na obszar skóry objęty zmianami chorobowymi i delikatnie wmasować. Należy nanieść cienką warstwę kremu na obszar objęty zmianami chorobowymi i delikatnie wmasować.

Kiedy Steper pro nie może być stosowany?

Leku Steper pro nie należy stosować u pacjentów z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (bifonazol) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Steper pro?

Jeśli po zastosowaniu leku objawy nasilą się lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem. Osoby, u których w przeszłości wystąpiły reakcje nadwrażliwości na leki przeciwgrzybicze z tej samej grupy co bifonazol (tzw. pochodne imidazolu), np. ekonazol, klotrymazol, mikonazol), powinny ostrożnie stosować lek Steper pro, a jeśli wystąpią jakiekolwiek reakcje alergiczne - skontaktować się z lekarzem. Należy unikać kontaktu aerozolu lub kremu z oczami. W przypadku stosowania leku u dzieci, należy uważać, aby aerozol lub krem nie dostał się do ust niemowlęcia lub dziecka.

Jak stosować Steper pro z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować Steper pro w ciąży i okresie karmienia piersią?

O zastosowaniu leku Steper pro u kobiety w ciąży lub karmiących piersią decyduje lekarz po wcześniejszej ocenie ryzyka leczenia. Leku Steper pro nie należy stosować w pierwszym trymestrze ciąży.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Steper pro?

Podczas stosowania leku Steper pro (zarówno w postaci aerozolu jak i kremu) mogą wystąpić następujące działania niepożądane: ból w miejscu zastosowania, obrzęk obrzeżny (w miejscu zastosowania), kontaktowe zapalenie skóry, alergiczne zapalenie skóry, miejscowe zaczerwienienie skóry, swędzenie, wysypka na skórze, pokrzywka, pęcherzyki na skórze, łuszczenie skóry, wyprysk, suchość skóry, podrażnienie skóry, maceracja skóry, uczucie pieczenia na skórze.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Steper pro?

W przypadku zastosowania na skórę większej ilości leku nie ma ryzyka ostrego zatrucia. Leku nie wolno połykać. W razie przypadkowego połknięcia leku przez dziecko należy skontaktować się z lekarzem.

Jak przechowywać Steper pro?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Okres ważności po pierwszym otwarciu opakowania aerozolu lub po pierwszym otwarciu tuby kremu wynosi 3 miesiące.
Lek Steper pro w postaci aerozolu jest łatwopalny, dlatego nie należy go stosować w pobliżu otwartego ognia, zapalonego papierosa lub niektórych urządzeń (np. suszarki do włosów).

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Steper pro - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem