LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Symphar NaCl 0,9% (Sodium chloride isotonic)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 65+ 18- Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Symphar NaCl 0,9% (WM) roztwór 50 amp. 5 ml n.d. 65+: n.d. 18-: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 16,80 Cena 100% (zł): 16,80 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Powiązane artykuły

Ciąża nie jest okresem chroniącym kobietę przed infekcjami, przeziębienie może wystąpić u kobiety w ciąży równie często jak w okresie poza ciążą.

Więcej »

W łagodzeniu kataru stosujemy preparaty nawilżające i pielęgnujące błonę śluzową nosa oraz miejscowe do nosa leki zmniejszające wydzielinę przeciwalergiczne.

Więcej »

Inhalacje z soli fizjologicznej (o stężeniu 0,9%) nawilżają drogi oddechowe, łagodzą podrażnienie i rozrzedzają wydzielinę.

Więcej »

Leki do nosa w postaci kropli lub aerozolu to głównie preparaty nawilżające i regulujące gęstość oraz zmniejszające ilość wydzieliny kataralnej.

Więcej »

Podawanie soli fizjologicznej (rozwór soli o stężeniu 0,9%) w nebulizacji nawilża drogi oddechowe, łagodzi podrażnienie i rozrzedza wydzielinę. Zobacz co możesz podać somodzielnie.

Więcej »

Symphar NaCl 0,9%

SymPhar Sp. z o.o.

Skład

Produkt zawiera sterylny 0,9% roztwór chlorku sodu.

Zastosowanie

Wyrób medyczny Symphar NaCl 0,9% jest przeznaczony dla dorosłych, dzieci i niemowląt:
- w higienie nosa - przez zakroplenie lub płukanie suchego lub zatkanego nosa,
- w higienie oczu - przez zakroplenie, płukanie lub przemywanie oczu,
- w higienie uszu,
- do przemywania ran,
- do inhalacji.

Sposób użycia

Higiena nosa
Produkt może być używany do codziennej higieny nosa. Można wykonywać od 1 do 6 zabiegów dziennie, zależnie od potrzeby. Ostrożnie wprowadzić końcówkę ampułki do otworu nosowego i lekko ją nacisnąć. Powtórzyć czynność dla drugiego otworu nosowego. W ciągu 10 minut po zastosowaniu produktu należy unikać gwałtownego wydmuchiwania nosa. U niemowląt, zakroplić produkt używając minimalnego nacisku, aby uniknąć ryzyka zakażenia ucha środkowego.
Higiena oczu
Produkt może być używany do codziennej higieny oczu. Można wykonywać od 1 do 6 zabiegów dziennie, zależnie od potrzeby. Wycisnąć kilka kropli roztworu do każdego oka. Unikać kontaktu ampułki z powierzchnią oka. Jeśli stosowany jest inny produkt do oczu, należy najpierw zastosować Symphar NaCl 0,9%, a następnie odczekać 15 minut przed podaniem kolejnego produktu. Roztwór mogą także stosować osoby noszące soczewki kontaktowe.
Higiena uszu
W celu zapewnienia prawidłowej higieny uszu, po użyciu roztworu środka powierzchniowo czynnego do uszu, należy zastosować produkt Symphar NaCl 0,9%, aby usunąć rozpuszczone osady woskowiny i wypłukać zewnętrzny kanał uszny. Pojedyncza ampułka może być użyta do obu uszu.
Przemywanie ran
Opłukać ranę zużywając całą zawartość ampułki. Wytrzeć nadmiar płynu tylko ze zdrowej części skóry. Unikać kontaktu ampułki z powierzchnią rany.
Inhalacje (zgodnie z zaleceniem lekarza)
Jeśli produkt Symphar NaCl 0,9% jest stosowany samodzielnie, należy zapoznać się z instrukcją dołączoną do urządzenia do inhalacji. Jeśli produkt Symphar NaCl 0,9% jest stosowany jako rozpuszczalnik do inhalacji, należy zapoznać się z instrukcją dołączoną do produktu do inhalacji.

Przeciwwskazania

Wyrób medyczny Symphar NaCl 0,9% nie jest przeznaczony do iniekcji.

Środki ostrożności

Jeśli mimo stosowania produktu objawy nie ustąpią lub nasilą się, należy skontaktować się z lekarzem. W przypadku stosowania innych leków, przed zastosowaniem produktu Symphar NaCl 0,9% należy skonsultować się z lekarzem. Nie używać tej samej ampułki do różnych zastosowań.

Działania niepożądane

W razie wystąpienia jakichkolwiek działań niepożądanych należy skonsultować się z lekarzem.

Uwagi

Ampułka powinna zostać użyta natychmiast po otwarciu; niewykorzystanego roztworu nie należy używać ponownie.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Produkty zawierające tę samą substancję czynną

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem