LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Trecondi (Treosulfan)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Trecondi (Rpz) proszek do sporządzania roztworu do infuzji 1 g 5 fiolek
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Trecondi (Rpz) proszek do sporządzania roztworu do infuzji 5 g 5 fiolek
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Trecondi

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

medac Gesellschaft für klinische Spezialpreparate mbH

Co zawiera lek Trecondi?

Lek Trecondi jest proszkiem do sporządzania roztworu do infuzji w dwóch dawkach. Lek jest dostępny na receptę.
1 fiolka zawiera 1 g lub 5 g treosulfanu. Po rozpuszczeniu 1 ml roztworu do infuzji zawiera 50 mg treosulfanu.

Jak działa lek Trecondi?

Substancją czynną leku jest treosulfan, który należy do grupy leków przeciwnowotworowych nazywanych lekami alkilującymi.

Kiedy stosować lek Trecondi?

Lek Trecondi jest podawany pacjentom przed przeszczepieniem szpiku kostnego (allogenicznym przeszczepieniem krwiotwórczych komórek macierzystych). Lek stosuje się jako leczenie kondycjonujące w celu zniszczenia komórek szpiku kostnego i umożliwienia przeszczepienia nowych komórek szpiku, w wyniku czego następuje wytwarzanie zdrowych komórek krwi.
Lek Trecondi stosuje się w skojarzeniu z lekiem o nazwie fludarabina u osób dorosłych i dzieci w wieku powyżej 1 miesiąca z nowotworami krwi lub innymi poważnymi zaburzeniami wymagającymi przeszczepienia szpiku kostnego.

Jak stosować lek Trecondi?

Lekarz określa dawkę leku Trecondi na podstawie wzrostu i masy ciała pacjenta. Lek ten jest stosowany w skojarzeniu z fludarabiną, a czasami również z lekiem o nazwie tiotepa.

Sposób podawania

Lek Trecondi będzie podawany w postaci wlewu (kroplówki) do żyły, trwającego 2 godziny. Pacjent będzie otrzymywał lek Trecondi raz na dobę przez 3 dni przed przeszczepem. Drugi lek - fludarabina - będzie podawany raz na dobę przez 5 dni przed przeszczepem.

Kiedy lek Trecondi nie może być stosowany?

Leku Trecondi nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (treosulfan). Nie może być stosowany u pacjentów z aktywnym, niekontrolowanym zakażeniem, ciężkimi zaburzeniami czynności serca, płuc, wątroby lub nerek oraz u pacjentów z niedokrwistością Fanconiego i innymi zaburzeniami naprawy DNA. Nie wolno stosować leku Trecondi u kobiet w ciąży, a pacjenci otrzymujący lek Trecondi nie mogą być szczepieni żywymi szczepionkami.
Nie ma wystarczających informacji na temat stosowania leku Trecondi u dzieci w wieku poniżej 1 miesiąca.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Trecondi?

Stosowanie leku Trecondi będzie nadzorował lekarz z doświadczeniem w leczeniu kondycjonującym przed allogenicznym przeszczepieniem krwiotwórczych komórek macierzystych. Po weryfikacji przeciwwskazań i środków ostrożności dla tego leku, lekarz przekaże zalecenia dotyczące prowadzenia terapii. W czasie leczenia u pacjenta konieczne będzie regularne wykonywanie badań krwi, aby sprawdzić, czy liczba krwinek nie zmniejsza się do zbyt niskiego poziomu. Aby zapobiegać zakażeniom i je leczyć, pacjentowi będą podawane leki, takie jak antybiotyki, leki przeciwgrzybicze lub przeciwwirusowe. Należy omówić z lekarzem wszystkie wątpliwości związane z prowadzonym leczeniem.

Jak stosować lek Trecondi z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Trecondi w ciąży i okresie karmienia piersią?

Nie wolno stosować leku Trecondi w okresie ciąży. Zarówno aktywni seksualnie mężczyźni, jak i kobiety w wieku rozrodczym, muszą stosować skuteczną antykoncepcję w czasie leczenia oraz przez 6 miesięcy po jego zakończeniu. Należy przerwać karmienie piersią przed rozpoczęciem leczenia lekiem Trecondi. Mężczyźni przed rozpoczęciem leczenia powinni uzyskać poradę dotyczącą zachowania nasienia.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Trecondi?

Podczas stosowania leku Trecondi mogą wystąpić działania niepożądane o różnym nasileniu i różnym występowaniu, które są opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli w trakcie leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Czy lek Trecondi wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Trecondi może wywołać nudności, wymioty i zawroty głowy, co może spowodować pogorszenie zdolności prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn - pacjenci, u których wystąpią takie objawy, nie powinni prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Trecondi - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem