LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Triveram (Atorvastatin + Perindopril + Amlodipine)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Triveram (Rp) tabletki powlekane 10 mg + 5 mg + 5 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
36,00
Cena
100% (zł):
36,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Triveram (Rp) tabletki powlekane 20 mg + 5 mg + 5 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
37,00
Cena
100% (zł):
37,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Triveram (Rp) tabletki powlekane 20 mg + 10 mg + 5 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
48,00
Cena
100% (zł):
48,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Triveram (Rp) tabletki powlekane 20 mg + 10 mg + 10 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
53,80
Cena
100% (zł):
53,80
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Triveram (Rp) tabletki powlekane 40 mg + 10 mg + 10 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
53,80
Cena
100% (zł):
53,80
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Triveram

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Les Laboratoires Servier

Co zawiera Triveram?

Lek Triveram występuje w postaci tabletek w pięciu dawkach. Wszystkie dawki leku są dostępne na receptę.

 • Triveram 10 mg + 5 mg + 5 mg
  1 tabletka powlekana zawiera 10 mg atorwastatyny (w postaci atorwastatyny wapniowej trójwodnej), 5 mg peryndoprylu z argininą i 5 mg amlodypiny (w postaci bezylanu).
 • Triveram 20 mg + 5 mg + 5 mg
  1 tabletka powlekana zawiera 20 mg atorwastatyny (w postaci atorwastatyny wapniowej trójwodnej), 5 mg peryndoprylu z argininą i 5 mg amlodypiny (w postaci bezylanu).
 • Triveram 20 mg + 10 mg + 5 mg
  1 tabletka powlekana zawiera 20 mg atorwastatyny (w postaci atorwastatyny wapniowej trójwodnej), 10 mg peryndoprylu z argininą i 5 mg amlodypiny (w postaci bezylanu).
 • Triveram 20 mg + 10 mg + 10 mg
  1 tabletka powlekana zawiera 20 mg atorwastatyny (w postaci atorwastatyny wapniowej trójwodnej), 10 mg peryndoprylu z argininą i 10 mg amlodypiny (w postaci bezylanu).
 • Triveram 40 mg + 10 mg + 10 mg
  1 tabletka powlekana zawiera 40 mg atorwastatyny (w postaci atorwastatyny wapniowej trójwodnej), 10 mg peryndoprylu z argininą i 10 mg amlodypiny (w postaci bezylanu).
  Lek zawiera laktozę - jeśli stwierdzono u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, należy skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Jak działa Triveram?

Lek Triveram zawiera trzy substancje czynne: atorwastatynę, peryndopryl i amlodypinę. Atorwastatyna należy do grupy leków zwanych statynami, które regulują stężenie lipidów (tłuszczów) we krwi. Peryndopryl jest inhibitorem ACE. Amlodypina jest lekiem z grupy antagonistów wapnia, które działają rozkurczająco na naczynia krwionośne.

Kiedy stosować Triveram?

Lek Triveram jest stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego i (lub) stabilnej choroby wieńcowej u dorosłych, u których występuje także jeden z następujących stanów:
- zwiększone stężenie cholesterolu (tzw. pierwotna hipercholesterolemia);
- zwiększone stężenie cholesterolu i triglicerydów w tym samym czasie (tzw. hiperlipidemia złożona lub mieszana).
Lek Triveram jest przeznaczony dla pacjentów już leczonych atorwastatyną, peryndoprylem i amlodypiną w oddzielnych tabletkach. Zamiast przyjmować atorwastatynę, peryndopryl i amlodypinę w oddzielnych tabletkach w ustalonych dawkach, pacjent może stosować 1 tabletkę leku Triveram, która zawiera trzy substancje czynne w takich samych dawkach.

Jak stosować Triveram?

Dawkowanie leku Triveram, sposób podawania i czas stosowania ustala lekarz. Nie należy przerywać stosowania leku Triveram bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Sposób podawania

Tabletkę należy połknąć, popijając szklanką wody, najlepiej o tej samej porze każdego dnia, rano przed posiłkiem. Nie należy przyjmować leku Triveram z sokiem grejpfrutowym.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Triveram?

Ważne jest przyjmowanie leku Triveram regularnie każdego dnia - wówczas jego działanie jest lepsze. W razie pominięcia dawki leku Triveram, następną dawkę należy przyjąć o zwykłej porze. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy Triveram nie może być stosowany?

Leku Triveram nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (atorwastatynę, peryndopryl lub amlodypinę) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem na jakikolwiek inny inhibitor ACE, inny lek z grupy antagonistów wapnia lub na inne leki podobne do atorwastatyny. Leku nie należy stosować, jeśli podczas wcześniejszego przyjmowania inhibitorów ACE (do których należy peryndopryl) u pacjenta wystąpiły takie objawy jak: świszczący oddech, obrzęk twarzy, języka lub gardła, intensywny świąd lub nasilone wysypki skórne; leku nie należy stosować, jeśli takie objawy występowały również u kogoś z rodziny pacjenta w jakichkolwiek innych okolicznościach. Lek Triveram nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Triveram?

Przed rozpoczęciem stosowania leku Triveram lekarz przeprowadzi z pacjentem dokładny wywiad, przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane ze stosowaniem leku i zadecyduje czy lek może być zastosowany oraz czy należy poddać pacjenta szczególnie dokładnej obserwacji. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza. Nie należy przekraczać zalecanej dawki leku. Jeśli w dowolnym momencie leczenia wystąpi obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła, który może powodować trudności w połykaniu lub oddychaniu (obrzęk naczynioruchowy), należy przerwać przyjmowanie leku Triveram i skontaktować się niezwłocznie z lekarzem. Należy przerwać stosowanie leku Triveram i natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią jakiekolwiek nietypowe bóle mięśni, które trwają dłużej niż można się było spodziewać. Podczas leczenia lekarz może zalecić regularną kontrolę czynności nerek, ciśnienia tętniczego, stężenia elektrolitów (np. potasu) we krwi oraz wykonywanie prób wątrobowych w regularnych odstępach czasu. O przyjmowaniu leku Triveram należy poinformować lekarza lub personel medyczny w następujących sytuacjach: planowane znieczulenie i (lub) zabieg chirurgiczny; planowana dializa lub afereza cholesterolu LDL; planowane leczenie odczulające na jad os i pszczół. Podczas przyjmowania leku Triveram należy unikać picia zbyt dużej ilości alkoholu.

Jak stosować Triveram z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Jak stosować Triveram z jedzeniem i piciem?

Osoby przyjmujące lek Triveram nie powinni spożywać soku grejpfrutowego ani grejpfrutów, ponieważ mogą one prowadzić do zwiększenia stężenia we krwi substancji czynnej - amlodypiny, co może powodować nieprzewidziane zwiększenie działania obniżającego ciśnienie tętnicze leku Triveram. Jeśli pacjent przyjmuje Triveram, nie powinien pić więcej niż 1 lub 2 małe szklanki soku grejpfrutowego dziennie, ponieważ duże ilości soku mogą spowodować nasilone działanie substancji czynnej - atorwastatyny.

Czy można stosować Triveram w ciąży i okresie karmienia piersią?

Nie wolno stosować leku Triveram, jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią. Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas stosowania leku Triveram, należy natychmiast przerwać stosowanie leku i poinformować o tym lekarza. Kobiety w wieku rozrodczym podczas przyjmowania leku Triveram, powinny stosować skuteczne metody zapobiegania ciąży.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Triveram?

Działania niepożądane, które mogą wystąpić podczas terapii lekiem Triveram, są opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy natychmiast przerwać przyjmowanie leku Triveram i skontaktować się z lekarzem w razie wystąpienia następujących objawów: obrzęk powiek, twarzy, warg, jamy ustnej, języka lub gardła, trudności w oddychaniu; ciężkie reakcje skórne, w tym nasilona wysypka, pokrzywka, zaczerwienienie skóry całego ciała, nasilony świąd, pęcherze, łuszczenie i obrzęk skóry, zapalenie śluzówek lub inne reakcje alergiczne; osłabienie mięśni, tkliwość lub ból mięśni; silne zawroty głowy lub omdlenie; nienaturalnie szybkie lub nieregularne bicie serca; ból w klatce piersiowej lub zawał serca; nagły świszczący oddech, ból w klatce piersiowej, duszność lub trudności w oddychaniu; zapalenie trzustki, które może powodować silny ból w nadbrzuszu; zażółcenie skóry lub oczu.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Triveram?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do najbliższego szpitala.

Czy Triveram wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Triveram może powodować zawroty głowy, ból głowy, zmęczenie lub nudności. Jeśli lek wpływa na pacjenta w ten sposób, zdolność prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn może być zaburzona, zwłaszcza na początku leczenia.

Jak przechowywać Triveram?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed wilgocią.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Triveram - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem