LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Trodelvy (Sacituzumab govitecan)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Trodelvy (Rpz) proszek do sporządzania koncentratu roztworu do infuzji 200 mg 1 fiolka
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Trodelvy

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Gilead Sciences Ireland UC

Co zawiera lek Trodelvy?

Lek Trodelvy występuje w postaci proszku, z którego przygotowuje się koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji. Lek jest dostępny na receptę.
1 fiolka zawiera 200 mg sacytuzumabu gowitekanu.

Jak działa lek Trodelvy?

Lek Trodelvy jest lekiem przeciwnowotworowym, który zawiera substancję czynną sacytuzumab gowitekan.

Kiedy stosować lek Trodelvy?

Lek Trodelvy jest stosowany w leczeniu osób dorosłych z rakiem piersi określanym jako potrójnie ujemny rak piersi. Lek stosuje się w przypadkach, w których nie można usunąć nowotworu za pomocą zabiegu chirurgicznego. Lek Trodelvy stosuje się u pacjentów, którzy otrzymali wcześniej co najmniej dwa inne schematy leczenia w związku z nowotworem, w tym co najmniej jeden z nich z powodu zaawansowanej choroby.
Lek Trodelvy stosuje się również w leczeniu raka piersi, gdy komórki nowotworowe mają na powierzchni receptory dla niektórych hormonów (HR-dodatnie) i są HER2-ujemne. Lek stosuje się u pacjentów, którzy otrzymali terapię hormonalną oraz wcześniej co najmniej dwie linie leczenia, w przypadku gdy nie ma możliwości operacyjnego usunięcia nowotworu lub gdy on ma charakter przerzutowy.

Jak stosować lek Trodelvy?

Dawkowanie leku i czas trwania terapii określa lekarz. Przed podaniem leku Trodelvy pacjent otrzyma dodatkowe leki w celu uniknięcia reakcji związanych z infuzją oraz nudności i wymiotów.

Sposób podawania

Lek jest podawany przez lekarza lub pielęgniarkę w infuzji dożylnej (kroplówce) w 1. i 8. dniu powtarzanego 3-tygodniowego cyklu. W trakcie każdej infuzji oraz przez 30 minut po jej zakończeniu pacjent będzie ściśle monitorowany pod kątem objawów reakcji związanych z infuzją.

Kiedy lek Trodelvy nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (sacytuzumab gowitekan) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Leku Trodelvy nie należy podawać dzieciom i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Trodelvy?

Leczenie lekiem Trodelvy prowadzi lekarz doświadczony w stosowaniu leków przeciwnowotworowych. Po przeanalizowaniu u pacjenta dotychczasowego leczenia, weryfikacji przeciwwskazań i środków ostrożności związanych ze stosowaniem tego leku, lekarz zadecyduje o rozpoczęciu leczenia lekiem Trodelvy. Należy ściśle przestrzegać zaleceń przekazanych przez lekarza. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zgłosić się do lekarza.

Jak stosować lek Trodelvy z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Trodelvy w ciąży i okresie karmienia piersią?

Leku Trodelvy nie należy stosować w okresie ciąży, ponieważ może być szkodliwy dla dziecka. W trakcie leczenia i przez 6 miesięcy po przyjęciu ostatniej dawki leku Trodelvy pacjentki, które mogą zajść w ciążę, muszą stosować skuteczne metody antykoncepcji. W trakcie leczenia i przez 3 miesiące po przyjęciu ostatniej dawki leku Trodelvy mężczyźni mający partnerki, które mogą zajść w ciążę, muszą stosować skuteczne metody antykoncepcji. Nie należy karmić piersią w trakcie leczenia lekiem Trodelvy oraz przez miesiąc po przyjęciu ostatniej dawki.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Trodelvy?

Działania niepożądane towarzyszące terapii lekiem Trodelvy są przedstawione w ulotce dołączonej do opakowania. Najczęstszymi działaniami niepożądanymi są: biegunka, nudności, neutropenia (niski poziom neutrofilów), zmęczenie, łysienie, niedokrwistość, wymioty, zaparcia, utrata apetytu, duszność i ból brzucha. Jeśli w trakcie leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Czy lek Trodelvy wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Po podaniu leku Trodelvy mogą wystąpić takie objawy jak zawroty głowy, zmęczenie - należy zachować ostrożność w trakcie prowadzenia pojazdów, używania narzędzi oraz obsługiwania maszyn.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Trodelvy - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Trodelvy - powiązane artykuły

Wtorek, 18 października 2022

Nowości refundacyjne w programach lekowych od listopada 2022 Lista refundacyjna na dzień 1 listopada 2022 r. – informacje ogólne Lista refundacyjna na dzień 1 listopada 2022...

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem