LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Zovirax Duo (Aciclovir + Hydrocortisone)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Zovirax Duo (OTC) krem 50 mg + 10 mg/g 1 tuba 2 g n.d. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 22,20 Cena 100% (zł): 22,20 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Skład

1 g kremu zawiera 50 mg acyklowiru i 10 mg hydrokortyzonu. 1 g kremu zawiera 67,5 mg alkoholu cetostearylowego i 200 mg glikolu propylenowego.

Wskazania

Leczenie wczesnych objawów przedmiotowych i podmiotowych nawracającej opryszczki warg w celu zmniejszenia prawdopodobieństwa wystąpienia wrzodziejącej opryszczki warg u immunokompetentnych dorosłych i młodzieży (w wieku 12 lat i powyżej).

Dawkowanie

  • Dorośli i młodzież ( w wieku 12 lat i powyżej)
    Produkt leczniczy Zovirax Duo należy stosować 5 razy na dobę, w przybliżeniu co 3-4 godziny w ciągu dnia, przez 5 dni. Leczenie należy rozpocząć najwcześniej, jak to jest możliwe, nalepiej natychmiast po wystąpieniu pierwszych objawów przedmiotowych i podmiotowych. Każdorazowo należy nałożyć odpowiednią ilość leku na zmienione chorobowo obszary skóry, a także sąsiadującą z nimi powierzchnię skóry.
  • Dzieci
    Preparat nie jest wskazany do stosowaniu u dzieci w wieku poniżej 12 lat, ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa i skuteczności.
Sposób podawania

Preparat jest wskazany do stosowania wyłącznie na skórę ust i twarzy. Kremu nie należy stosować na błony śluzowe (np. oczu, jamy ustnej, nosa i narządów płciowych).

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na acyklowir, walacyklowir, hydrokortyzon lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Preparat jest przeciwskazany w przypadku uszkodzeń skóry spowodowanych innym wirusem niż wirus opryszczki zwykłej oraz w przypadku grzybiczych, bakteryjnych i pasożytniczych zakażeń skóry.

Działania niepożądane

Często: wysuszenie, złuszczanie się skóry. Niezbyt często: przemijające uczucie pieczenia lub mrowienia po zastosowaniu leku. Rzadko: rumień, zaburzenia pigmentacji skóry, reakcje w miejscu zastosowania, w tym objawy przedmiotowe i podmiotowe zapalenia.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Produkty zawierające tę samą substancję czynną

reklama

banerbaner