LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Zovirax Duo (Aciclovir + Hydrocortisone)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Zovirax Duo (OTC) krem 50 mg + 10 mg/g 1 tuba 2 g
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
37,20
Cena
100% (zł):
37,20
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Zovirax Duo

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Haleon Poland Sp. z o.o.

Zovirax Duo - skład

1 g kremu zawiera 50 mg acyklowiru i 10 mg hydrokortyzonu. 1 g kremu zawiera 67,5 mg alkoholu cetostearylowego, 8 mg laurylosiarczanu sodu i 200 mg glikolu propylenowego.

Zovirax Duo - wskazania

Leczenie wczesnych objawów przedmiotowych i podmiotowych nawracającej opryszczki warg w celu zmniejszenia prawdopodobieństwa wystąpienia wrzodziejącej opryszczki warg u immunokompetentnych dorosłych i młodzieży (w wieku 12 lat i powyżej).

Zovirax Duo - dawkowanie

  • Dorośli i młodzież ( w wieku 12 lat i powyżej)
    Preparat należy stosować 5 razy na dobę przez 5 dni (np. w przybliżeniu co 3-4 godziny z pominięciem nocy). Leczenie należy rozpocząć najwcześniej jak to jest możliwe, nalepiej natychmiast po wystąpieniu pierwszych objawów przedmiotowych i podmiotowych. Każdorazowo należy nałożyć odpowiednią ilość kremu na zmienione chorobowo obszary skóry, a także na sąsiadującą z nimi powierzchnię skóry.
  • Dzieci
    Bezpieczeństwo i skuteczność preparatu u dzieci w wieku poniżej 12 lat nie zostały ustalone.
Sposób podawania

Preparat należy stosować wyłącznie na skórę. Należy unikać niepotrzebnego pocierania zmian chorobowych lub dotykania ich ręcznikiem, aby uniknąć zaostrzenia lub przeniesienia zakażenia.

Zovirax Duo - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne, walacyklowir lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Występowanie chorobowych zmian skórnych wywołanych innym wirusem niż wirus opryszczki zwykłej oraz w przypadku grzybiczych, bakteryjnych lub pasożytniczych zakażeń skóry.

Zovirax Duo - ciąża i karmienie piersią

Stosowanie preparatu u kobiet w ciąży można rozważać jedynie, gdy potencjalne korzyści przewyższają możliwe ryzyko. Ogólna ekspozycja na acyklowir i hydrokortyzon po miejscowym zastosowaniu kremu jest jednak bardzo mała. Nie należy stosować preparatu w okresie karmienia piersią, o ile nie jest to absolutnie konieczne.

Zovirax Duo - działania niepożądane

Często: wysuszenie i łuszczenie skóry. Niezbyt często: przemijające pieczenie, mrowienie lub kłucie (po zastosowaniu preparatu), świąd. Rzadko: rumień, zmiany pigmentacji skóry, kontaktowe zapalenie skóry, odczyny w miejscu zastosowania (w tym przedmiotowe i podmiotowe objawy stanu zapalnego). Bardzo rzadko: nagłe reakcje nadwrażliwości, w tym obrzęk naczynioruchowy. Częstość nieznana: nieostre widzenie.

Zovirax Duo - uwagi

Preparatu nie należy stosować w leczeniu opryszczki narządów płciowych. Należy zachować szczególną ostrożność, aby uniknąć kontaktu preparatu z oczami. Nie należy stosować preparatu z opatrunkiem okluzyjnym takim jak plastry opatrunkowe lub plaster na opryszczkę. Preparat nie jest zalecany do stosowania przez pacjentów z obniżoną odpornościąze względu na możliwość rozwoju pseudooportunistycznych zakażeń lub rozwoju opornych na leki szczepów, które wymagają ogólnego leczenia przeciwwirusowego. Nie należy stosować preparatu na błony śluzowe (np. oczu, jamy ustnej, nosa lub narządów płciowych).

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Zovirax Duo - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem