LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Betoptic 0,5% (Betaxolol)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Betoptic 0,5% (Rp) krople do oczu, roztwór 5 mg/ml 1 but. 5 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
24,80
Cena
100% (zł):
24,80
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Betoptic 0,5%

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Immedica Pharma AB

Co zawiera lek Betoptic 0,5%?

Lek Betoptic 0,5% występuje w postaci kropli do oczu i jest dostępny na receptę.
1 ml roztworu zawiera 5 mg betaksololu (w postaci chlorowodorku betaksololu). Lek zawiera chlorek benzalkoniowy, który może powodować podrażnienie oczu.

Jak działa lek Betoptic 0,5%?

Betaksolol należy do grupy leków nazywanych beta-adrenolitykam. Lek obniża ciśnienie wewnątrz gałki ocznej.

Kiedy stosować lek Betoptic 0,5%?

Lek Betoptic 0,5% stosuje się w leczeniu podwyższonego ciśnienia w gałce ocznej u pacjentów z przewlekłą jaskrą z otwartym kątem przesączania lub nadciśnieniem ocznym.

Jak stosować lek Betoptic 0,5%?

Lekarz określa dawkowanie leku Betoptic 0,5%. Lek należy stosować tak długo, jak zalecił lekarz. Nie należy przerywać stosowania leku bez porozumienia z lekarzem.

Sposób podawania

Lek jest przeznaczony do podawania wyłącznie do oka. Nie należy dotykać końcówką zakraplacza oka, powieki, okolic oka ani innych powierzchni. Należy zapoznać się z instrukcją podawania leku dołączoną do opakowania i stosować się do zaleceń w niej zawartych.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Betoptic 0,5%?

W przypadku pominięcia dawki leku należy poczekać do czasu kiedy powinno się podać kolejną dawkę. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Betoptic 0,5% nie może być stosowany?

Leku Betoptic 0,5% nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (betaksolol) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Lek nie może być stosowany u pacjentów z określonymi chorobami serca (takimi jak niewydolność serca, zbyt wolna akcja serca, zespół chorego węzła zatokowo-przedsionkowego, blok zatokowo-przedsionkowy, blok przedsionkowo-komorowy drugiego lub trzeciego stopnia niekontrolowany stymulatorem serca, wstrząs kardiogenny) lub występującymi obecnie lub w przeszłości chorobami układu oddechowego (takimi jak ciężka astma, ciężka przewlekła obturacyjna choroba płuc).
Lek Betoptic 0,5% nie jest przeznaczony do stosowania u osób w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Betoptic 0,5%?

Przed przepisaniem leku Betoptic 0,5% lekarz przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem. Lekarz przekaże zalecenia dotyczące stosowania leku. W okresie stosowania leku będą wykonywane u pacjenta kontrolne badania ciśnienia w gałce ocznej. Należy poinformować lekarza o stosowaniu leku Betoptic 0,5%, jeśli u pacjenta planowany jest zabieg chirurgiczny (lek może wpływać na skuteczność niektórych leków stosowanych w trakcie znieczulenia). Należy porozumieć się z lekarzem, jeśli podczas leczenia pojawią się jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania leku. Przed podaniem leku należy wyjąć soczewki kontaktowe i odczekać co najmniej 15 minut przed ich ponownym założeniem. Chlorek benzalkoniowy może powodować podrażnienie oczu, szczególnie u osób z zespołem suchego oka lub zaburzeniami dotyczącymi rogówki - należy skontaktować się z lekarzem, jeśli po zastosowaniu leku pojawią się nieprawidłowe odczucia w oku, kłucie lub ból w oku.

Jak stosować lek Betoptic 0,5% z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
W przypadku jednoczesnego stosowania innych leków do oczu należy zachować co najmniej 5 minut przerwy pomiędzy podawaniem kolejnych leków. Maść do oczu należy stosować na końcu.

Czy można stosować lek Betoptic 0,5% w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz podejmuje decyzję o możliwości stosowania leku Betoptic 0,5% u kobiet w ciąży i u kobiet karmiących piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Betoptic 0,5%?

Podczas stosowania leku Betoptic 0,5% mogą pojawić się działania niepożądane, które są opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Najczęstszym działaniem niepożądanym jest dyskomfort w oku. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Betoptic 0,5%?

W razie przypadkowego spożycia leku należy porozumieć się z lekarzem.

Czy lek Betoptic 0,5% wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Stosowanie kropli do oczu może być przyczyną przemijającego nieostrego widzenia lub innych zaburzeń widzenia - jeśli takie działania wystąpią, nie należy w tym okresie prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Jak przechowywać lek Betoptic 0,5%?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C w opakowaniu zewnętrznym w celu ochrony przed światłem. Lek można stosować przez 4 tygodnie po pierwszym otwarciu butelki; po tym okresie butelkę należy wyrzucić.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Betoptic 0,5% - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem