LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Betoptic S (Betaxolol)

Lek jest refundowany, bezpłatny dla seniorów, dzieci. Szczegóły w tabeli.

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Betoptic S (Rp) krople do oczu, zawiesina 2,5 mg/ml 1 but. 5 ml
Refundacja
30%
65+, 18-
Opłata
pacjenta (zł):
8,17
0,00
Cena
100% (zł):
12,03
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Betoptic S (Rp) krople do oczu, zawiesina 2,5 mg/ml 1 but. 10 ml
Refundacja
30%
65+, 18-
Opłata
pacjenta (zł):
15,89
0,00
Cena
100% (zł):
23,60
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Betoptic S

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Immedica Pharma AB

Co zawiera lek Betoptic S?

Lek Betoptic S to krople do oczu, które są dostępne na receptę.
1 ml roztworu zawiera 2,5 mg betaksololu (w postaci chlorowodorku betaksololu). Lek zawiera chlorek benzalkoniowy, który może powodować podrażnienie oczu.

Jak działa lek Betoptic S?

Betaksolol należy do grupy leków nazywanych beta-adrenolitykam. Lek obniża ciśnienie wewnątrz gałki ocznej.

Kiedy stosować lek Betoptic S?

Lek Betoptic S jest stosowany w leczeniu podwyższonego ciśnienia w gałce ocznej u pacjentów z przewlekłą jaskrą z otwartym kątem przesączania lub nadciśnieniem ocznym.

Jak stosować lek Betoptic S?

Lekarz przedstawi zasady dawkowania leku Betoptic S oraz określi jak długo należy go stosować.

Sposób podawania

Lek jest przeznaczony do stosowania wyłącznie do oka. Nie należy dotykać końcówką zakraplacza oka, powieki, okolic oka ani innych powierzchni. Należy zapoznać się z instrukcją stosowania leku, którą zawiera ulotka dołączona do opakowania.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Betoptic S?

W przypadku pominięcia dawki leku należy kontynuować leczenie podając kolejną dawkę leku zgodnie ze schematem dawkowania. Jeśli do podania kolejnej dawki leku pozostało niewiele czasu, należy opuścić pominiętą dawkę i kontynuować leczenie według zaleconego schematu dawkowania. Nie należy stosować dwóch dawek w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Betoptic S nie może być stosowany?

Leku Betoptic S nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (betaksolol) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie należy stosować leku w przypadku obecności pewnych chorób serca (np. niewydolności serca, zbyt wolnej akcji serca, zespołu chorego węzła zatokowo-przedsionkowego, bloku zatokowo-przedsionkowego, bloku przedsionkowo-komorowego drugiego lub trzeciego stopnia niekontrolowanego stymulatorem serca, wstrząsu kardiogenny) lub występujących aktualnie lub w przeszłości zaburzeń oddechowych (np. ciężkiej astmy, ciężkiej przewlekłej obturacyjnej choroby płuc).
Leku Betoptic S nie należy stosować u osób w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Betoptic S?

Przed zleceniem leczenia lekiem Betoptic S konieczne będzie przeanalizowanie przez lekarza przeciwwskazań i środków ostrożności związanych z jego stosowaniem. Lekarz zadecyduje o rozpoczęciu leczenia i przekaże zalecenia dotyczące stosowania leku. Podczas leczenia u pacjenta będą wykonywane kontrolne badania ciśnienia w gałce ocznej. Należy zgłosić lekarzowi stosowanie leku Betoptic S przed planowanym u pacjenta zabiegiem chirurgicznym, ponieważ lek ten może wpływać na skuteczność pewnych leków stosowanych w trakcie znieczulenia. Należy porozmawiać z lekarzem, jeśli w trakcie leczenia pojawią się jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania tego leku. Należy usunąć soczewki kontaktowe przed zakropleniem leku i odczekać co najmniej 15 minut przed ponownym założeniem. Chlorek benzalkoniowy zawarty w leku może powodować podrażnienie oczu, szczególnie u osób z zespołem suchego oka lub zaburzeniami dotyczącymi rogówki - należy skontaktować się z lekarzem, jeśli po zastosowaniu leku pojawią się nieprawidłowe odczucia w oku, kłucie lub ból w oku.

Jak stosować lek Betoptic S z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
W przypadku stosowania innych kropli lub maści do oczu należy zachować co najmniej 5 minut przerwy pomiędzy zastosowaniem kolejnych leków. Maści do oczu należy stosować na końcu.

Czy można stosować lek Betoptic S w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz zadecyduje, czy lek Betoptic S będzie mógł być zastosowany u kobiety, która jest w ciąży lub karmi piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Betoptic S?

W trakcie stosowania leku Betoptic S mogą wystąpić działania niepożądane o różnym nasileniu i różnej częstości występowania; objawy te są dokładnie opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Bardzo często może pojawić się dyskomfort w oku. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Betoptic S?

W razie przypadkowego połknięcia leku należy zgłosić się do lekarza.

Czy lek Betoptic S wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Betoptic S może powodować przemijające niewyraźne widzenie lub inne zaburzenia widzenia, które mogą zaburzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Jeżeli po zastosowaniu leku pacjent widzi niewyraźnie, nie powinien prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn do czasu aż będzie widział wyraźnie.

Jak przechowywać lek Betoptic S?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C w opakowaniu zewnętrznym w celu ochrony przed światłem. Lek można stosować przez 4 tygodnie po pierwszym otwarciu butelki; po tym okresie butelkę należy wyrzucić.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Betoptic S - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem