LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Caramlo (Candesartan + Amlodipine)

Lek jest refundowany, bezpłatny dla seniorów. Szczegóły w tabeli.

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Caramlo (Rp) tabletki 8 mg + 5 mg 28 szt.
Refundacja
30%
65+
Opłata
pacjenta (zł):
4,64
0,00
Cena
100% (zł):
12,13
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Caramlo (Rp) tabletki 16 mg + 5 mg 28 szt.
Refundacja
30%
65+
Opłata
pacjenta (zł):
8,26
0,00
Cena
100% (zł):
23,24
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Caramlo (Rp) tabletki 16 mg + 10 mg 28 szt.
Refundacja
30%
65+
Opłata
pacjenta (zł):
8,26
0,00
Cena
100% (zł):
23,24
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Caramlo

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Zentiva k.s.

Co zawiera Caramlo?

Lek Caramlo występuje w postaci tabletek w trzech dawkach. Wszystkie dawki leku są dostępne na receptę.

 • Caramlo 8 mg + 5 mg
  1 tabletka zawiera 8 mg cyleksetylu kandesartanu i 5 mg amlodypiny (w postaci bezylanu).
 • Caramlo 16 mg + 5 mg
  1 tabletka zawiera 16 mg cyleksetylu kandesartanu i 5 mg amlodypiny (w postaci bezylanu).
 • Caramlo 16 mg + 10 mg
  1 tabletka zawiera 16 mg cyleksetylu kandesartanu i 10 mg amlodypiny (w postaci bezylanu).
  Lek zawiera laktozę - pacjent ze stwierdzoną wcześniej nietolerancją niektórych cukrów przed przyjęciem leku powinien skontaktować się z lekarzem.

Jak działa Caramlo?

Lek Caramlo zawiera dwie substancje czynne: kandesartan i amlodypinę. Kandesartan należy do grupy leków nazywanych antagonistami receptora angiotensyny II. Amlodypina jest lekiem z grupy antagonistów wapnia. Obie substancje działają rozkurczająco na naczynia krwionośne, co powoduje obniżenie ciśnienia tętniczego.

Kiedy stosować Caramlo?

Lek Caramlo jest stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego u pacjentów, którzy wcześniej stosowali kandesartan i amlodypinę w postaci oddzielnych tabletek w takich samych dawkach jak w leku Caramlo.
Zamiast przyjmować kandesartan i amlodypinę w oddzielnych tabletkach, pacjent może stosować 1 tabletkę leku Caramlo, która zawiera dwie substancje czynne w takich samych dawkach.

Jak stosować Caramlo?

Dawkę leku Caramlo i długość leczenia określa lekarz. Nie należy samodzielnie przerywać stosowania leku Caramlo.

Sposób podawania

Lek należy przyjmować codziennie o tej samej porze, z posiłkiem lub niezależnie od niego. Tabletkę należy połknąć, popijając wodą. Leku Caramlo nie należy przyjmować z sokiem grejpfrutowym.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Caramlo?

Ważne jest przyjmowanie leku Caramlo regularnie każdego dnia, aby jego działanie było lepsze. W razie pominięcia dawki leku Caramlo, należy przyjąć następną dawkę o właściwej porze. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy Caramlo nie może być stosowany?

Leku Caramlo nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (cyleksetyl kandesartanu lub amlodypinę), inne leki z grupy antagonistów wapnia lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Leku Caramlo nie należy podawać dzieciom i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Caramlo?

Przed przepisaniem leku Caramlo lekarz przeprowadzi z pacjentem wywiad oraz przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza. Nie należy przekraczać zalecanej dawki leku. Podczas leczenia lekarz może zalecić regularną kontrolę czynności nerek, ciśnienia tętniczego i stężenia elektrolitów (np. potasu) we krwi. Podczas przyjmowania leku Caramlo należy unikać picia zbyt dużej ilości alkoholu.

Jak stosować Caramlo z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Jak stosować Caramlo z jedzeniem i piciem?

Podczas stosowania leku Caramlo nie należy spożywać soku grejpfrutowego ani grejpfrutów, ponieważ mogą one prowadzić do zwiększenia stężenia we krwi substancji czynnej - amlodypiny, co może powodować nieprzewidziane nasilenie działania obniżającego ciśnienie tętnicze przez lek Caramlo.

Czy można stosować Caramlo w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lek Caramlo nie jest zalecany w czasie pierwszych 3 miesięcy ciąży i nie wolno go stosować w ostatnich 6 miesiącach ciąży, ponieważ lek przyjmowany w tym okresie może spowodować ciężkie uszkodzenie płodu. Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas leczenia lekiem Caramlo, powinna jak najszybciej poinformować o tym lekarza. Lek Caramlo nie jest zalecany kobietom karmiącym piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Caramlo?

Działania niepożądane związane ze stosowaniem leku Caramlo są przedstawione w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać przyjmowanie leku Caramlo i natychmiast skontaktować się z lekarzem w razie wystąpienia następujących objawów: nagły świszczący oddech, ból w klatce piersiowej, duszność lub trudności z oddychaniem; obrzęk powiek, twarzy lub warg; obrzęk języka lub gardła powodujący trudności z oddychaniem; ciężkie reakcje skórne, w tym nasilona wysypka, pokrzywka, zaczerwienienie skóry na całym ciele, silny świąd, powstawanie pęcherzy, łuszczenie i obrzęk skóry, zapalenie śluzówek (objawy zespołu Stevensa-Johnsona, toksycznego martwiczego oddzielania się naskórka); nienaturalnie szybkie lub nieregularne bicie serca; ból w klatce piersiowej lub zawał serca; silny ból w nadbrzuszu (objaw zapalenia trzustki); silne zawroty głowy lub omdlenie.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Caramlo?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do najbliższego szpitala.

Czy Caramlo wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Caramlo może powodować zawroty głowy, ból głowy, uczucie zmęczenia lub złe samopoczucie. Jeśli podczas przyjmowania leku wystąpią takie objawy, nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Jak przechowywać Caramlo?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Caramlo - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem