LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Controloc Control (Pantoprazole)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Controloc Control (OTC) tabletki dojelitowe 20 mg 14 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
16,70
Cena
100% (zł):
16,70
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Controloc Control

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Takeda GmbH

Co zawiera Controloc Control?

Lek Controloc Control występuje w postaci tabletek dojelitowych i jest dostępny bez recepty.
1 tabletka dojelitowa zawiera 20 mg pantoprazolu.

Jak działa Controloc Control?

Pantoprazol blokuje enzym wytwarzający kwas żołądkowy i w ten sposób zmniejsza ilość kwasu w żołądku.

Kiedy stosować Controloc Control?

Lek Controloc Control jest stosowany w krótkotrwałym leczeniu objawów choroby refluksowej przełyku (takich jak np. zgaga, kwaśne odbijanie) u dorosłych.

Jak stosować Controloc Control?

Lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

  • Dorośli
    Zalecana dawka to 1 tabletka na dobę. Nie należy przekraczać zalecanej dawki. Lek Controloc Control należy przyjmować przynajmniej przez 2-3 kolejne dni. Należy zakończyć stosowanie leku po całkowitym ustąpieniu objawów. Należy skonsultować się z lekarzem, jeżeli po stosowaniu leku przez pełne 2 tygodnie objawy nie ustąpią. Nie należy przyjmować leku przez dłużej niż 4 tygodnie bez konsultacji z lekarzem.
  • Dzieci i młodzież
    Lek Controloc Control nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.
Sposób podawania

Lek Controloc Control należy przyjmować przed posiłkiem, codziennie o tej samej porze. Tabletki należy połykać w całości, obficie popijając wodą, nie należy ich rozgryzać ani dzielić.

Kiedy Controloc Control nie może być stosowany?

Leku Controloc Control nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (pantoprazol) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Leku nie należy stosować, jeśli pacjent jednocześnie przyjmuje leki stosowane w leczeniu zakażenia HIV, takie jak atazanawir, nelfinawir.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Controloc Control?

Jeśli po upływie 2 tygodni objawy nasilą się lub nie ustąpią, należy niezwłocznie zasięgnąć porady lekarza. Leku Controloc Control nie należy stosować zapobiegawczo. Przed rozpoczęciem lub w trakcie przyjmowania leku Controloc Control należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli pacjent zauważy pojawienie się następujących objawów: niezamierzona utrata masy ciała (nie związana z dietą lub ćwiczeniami), wymioty (szczególnie nawracające), krwawe wymioty, krew w kale, kał czarny lub smolisty, problemy z połykaniem lub ból w trakcie przełykania, bladość i osłabienie (niedokrwistość), ból w klatce piersiowej, ból brzucha, ciężkie i (lub) uporczywe biegunki. Należy skonsultować się z lekarzem, jeśli pacjent jest leczony z powodu zgagi lub niestrawności nieprzerwanie przez 4 lub więcej tygodni; jeśli pacjent ma ponad 55 lat i codziennie stosuje leki na niestrawność wydawane bez recepty; jeśli pacjent ma ponad 55 lat i wystąpiły u niego nowe objawy lub zmienił się charakter dotychczasowych objawów choroby refluksowej; jeśli pacjent przebył chorobę wrzodową żołądka lub przeszedł operację żołądka; jeśli u pacjenta występują choroby wątroby lub żółtaczka; u pacjentów z ciężkimi dolegliwościami lub chorobami. Jeśli podczas stosowania leku wystąpi wysypka skórna, zwłaszcza w miejscach narażonych na działanie promieni słonecznych, należy jak najszybciej powiedzieć o tym lekarzowi, ponieważ może być konieczne przerwanie stosowania leku Controloc Control. Należy również poinformować lekarza o innych działaniach niepożądanych takich, jak ból stawów, ponieważ może być konieczne wykonanie dodatkowych badań. Przed rozpoczęciem przyjmowania leku Controloc Control należy skonsultować się z lekarzem, jeśli u pacjenta kiedykolwiek występowała reakcja skórna w wyniku stosowania innego leku z grupy inhibitorów pompy protonowej oraz jeśli pacjent będzie miał wykonane badanie endoskopowe, test ureazowy lub specyficzne badanie krwi (stężenie chromograniny A).

Jak stosować Controloc Control z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
Pantoprazolu nie należy przyjmować, jeżeli stosuje się atazanawir lub nelfinawir. Należy poinformować lekarza lub farmaceutę, jeżeli przyjmuje się którykolwiek z następujących leków: ketokonazol (lek przeciwgrzybiczy), leki stosowane w celu zmniejszenia krzepliwości krwi, takie jak warfaryna, metotreksat. Nie należy stosować więcej niż jednego leku hamującego wydzielanie kwasu żołądkowego, tj. więcej niż jednego inhibitora pompy protonowej lub jednocześnie inhibitora pompy protonowej z antagonistą receptorów H2 (np. ranitydyna, famotydyna). Lek Controloc Control można stosować w razie konieczności ze środkami zobojętniającymi, zawierającymi wodorotlenek glinu, węglan magnezu.

Czy można stosować Controloc Control w ciąży i okresie karmienia piersią?

Kobiety w ciąży lub karmiące piersią powinny skontaktować się z lekarzem przed zastosowaniem leku Controloc Control.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Controloc Control?

Często mogą wystąpić łagodne polipy żołądka. Niezbyt często: ból głowy, zawroty głowy, biegunka, nudności, wymioty, wzdęcia i wzdęcia z oddawaniem gazów, zaparcia, suchość w jamie ustnej, ból i dyskomfort w obrębie brzucha, wysypka skórna lub pokrzywka, swędzenie skóry, osłabienie, wyczerpanie lub złe samopoczucie, zaburzenia snu, zwiększona aktywność enzymów wątrobowych w badaniu krwi, złamanie biodra, nadgarstka lub kręgosłupa. Rzadko: zaburzenia lub całkowity brak odczuwania smaku, zaburzenia wzroku, takie jak niewyraźne widzenie, bóle stawów, bóle mięśni, zmiany masy ciała, podwyższona temperatura ciała, obrzęk kończyn, depresja, zwiększone stężenie bilirubiny i lipidów we krwi, powiększenie piersi u mężczyzn, wysoka gorączka i nagłe zmniejszenie ilości białych krwinek. Bardzo rzadko: zaburzenia orientacji, zmniejszenie liczby płytek krwi (co może powodować zwiększoną tendencję do krwawień i tworzenia się siniaków), zmniejszenie liczby białych krwinek. Mogą także wystąpić omamy, splątanie, zmniejszenie stężenia sodu we krwi, zmniejszenie stężenia magnezu we krwi, wysypka mogąca przebiegać z bólem stawów, wrażenie łaskotania, kłucia, mrowienia, pieczenia lub drętwienia.
Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub najbliższym szpitalem w przypadku pojawienia się następujących rzadkich objawów: reakcje nadwrażliwości z objawami takimi jak obrzęk twarzy, warg, ust, języka i (lub) gardła, który może powodować trudności w przełykaniu lub oddychaniu, pokrzywka, ciężkie zawroty głowy z przyspieszonym biciem serca i obfitym poceniem się, wysypka z obrzękiem, pęcherzami lub łuszczeniem się skóry, płatowe łuszczenie się skóry, krwawienie z okolic oczu, nosa, ust lub narządów płciowych, wysypka po ekspozycji na słońce, zażółcenie skóry i oczu spowodowane ciężkim uszkodzeniem wątroby, bolesne oddawanie moczu, ból w dolnej części pleców z towarzyszącą gorączką.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Controloc Control?

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Czy Controloc Control wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Jeżeli podczas stosowania leku Controloc Control u pacjenta wystąpią działania niepożądane, takie jak zawroty głowy lub zaburzenia widzenia, nie należy prowadzić pojazdów ani nie obsługiwać urządzeń mechanicznych.

Jak przechowywać Controloc Control?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed wilgocią.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Controloc Control - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Controloc Control - powiązane artykuły

W dolegliwościach żołądkowych stosujemy leki zobojętniające nadmiar kwasu solnego w soku żołądkowym oraz leki hamujące nadmierne jego wydzielanie.

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem