LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Dipperam HCT (Amlodipine + Valsartan + Hydrochlorothiazide)

Lek jest refundowany, bezpłatny dla seniorów. Szczegóły w tabeli.

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Dipperam HCT (Rp) tabletki powlekane 5 mg + 160 mg + 12,5 mg 28 szt.
Refundacja
30%
65+
Opłata
pacjenta (zł):
6,42
0,00
Cena
100% (zł):
21,40
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Dipperam HCT (Rp) tabletki powlekane 10 mg + 160 mg + 12,5 mg 28 szt.
Refundacja
30%
65+
Opłata
pacjenta (zł):
6,42
0,00
Cena
100% (zł):
21,40
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Dipperam HCT (Rp) tabletki powlekane 10 mg + 160 mg + 25 mg 28 szt.
Refundacja
30%
65+
Opłata
pacjenta (zł):
6,42
0,00
Cena
100% (zł):
21,40
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Dipperam HCT

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Sandoz GmbH

Co zawiera Dipperam HCT?

Lek Dipperam HCT występuje w postaci tabletek w trzech dawkach. Wszystkie dawki leku są dostępne na receptę.

  • Dipperam HCT 5 mg + 160 mg + 12,5 mg
    1 tabletka powlekana zawiera 5 mg amlodypiny (w postaci bezylanu), 160 mg walsartanu oraz 12,5 mg hydrochlorotiazydu.
  • Dipperam HCT 10 mg + 160 mg + 12,5 mg
    1 tabletka powlekana zawiera 10 mg amlodypiny (w postaci bezylanu), 160 mg walsartanu oraz 12,5 mg hydrochlorotiazydu.
  • Dipperam HCT 10 mg + 160 mg + 25 mg
    1 tabletka powlekana zawiera 10 mg amlodypiny (w postaci bezylanu), 160 mg walsartanu oraz 25 mg hydrochlorotiazydu.

Jak działa Dipperam HCT?

Lek Dipperam HCT zawiera trzy substancje czynne: amlodypinę, walsartan i hydrochlorotiazyd. Amlodypina jest lekiem z grupy antagonistów wapnia. Walsartan należy do grupy leków zwanych antagonistami receptora angiotensyny II. Obie substancje działają rozkurczająco na naczynia krwionośne, co powoduje obniżenie ciśnienia tętniczego krwi. Hydrochlorotiazyd jest tiazydowym lekiem moczopędnym, który poprzez zwiększenie objętości wydalanego moczu powoduje obniżenie ciśnienia tętniczego.

Kiedy stosować Dipperam HCT?

Lek Dipperam HCT stosuje się w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego u pacjentów dorosłych, u których uzyskano kontrolę ciśnienia tętniczego stosując amlodypinę, walsartan i hydrochlorotiazyd jako oddzielne leki, i u których może być korzystne przyjmowanie 1 tabletki leku Dipperam HCT, która zawiera te same trzy składniki.

Jak stosować Dipperam HCT?

Dawkę leku Dipperam HCT dla każdego pacjenta ustala lekarz. Nie należy samodzielnie przerywać leczenia.

Sposób podawania

Lek należy przyjmować codziennie o tej samej porze, najlepiej rano; można go przyjmować podczas posiłku lub niezależnie od posiłków. Tabletkę należy połykać w całości, popijając szklanką wody. Leku Dipperam HCT nie należy popijać sokiem grejpfrutowym.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Dipperam HCT?

Skuteczne leczenie zapewnia regularne przyjmowanie leku Dipperam HCT. W razie pominięcia dawki leku, należy ją przyjąć jak najszybciej, a następnie przyjąć kolejną dawkę o zwykłej porze. Jeśli zbliża się czas przyjęcia kolejnej dawki, należy pominąć zapomnianą dawkę leku. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy Dipperam HCT nie może być stosowany?

Leku Dipperam HCT nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (amlodypinę, walsartan lub hydrochlorotiazyd), inne leki z grupy antagonistów wapnia, sulfonamidy lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Lek Dipperam HCT nie jest zalecany do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Dipperam HCT?

Po wywiadzie lekarskim oraz przeanalizowaniu wszystkich przeciwwskazań i środków ostrożności związanych ze stosowaniem leku Dipperam HCT, lekarz zaleci leczenie tym lekiem i poda zasady kontroli terapii. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku pacjent powinien omówić je z lekarzem. Nie należy przekraczać przepisanej przez lekarza dawki leku. W ramach kontroli leczenia lekarz może zalecić regularną kontrolę czynności nerek, ciśnienia krwi i stężenia elektrolitów (np. potasu) we krwi. W trakcie przyjmowania leku Dipperam HCT należy chronić skórę przed działaniem światła słonecznego i promieniowania UV. Podczas stosowania leku Dipperam HCT należy unikać spożywania zbyt dużej ilości alkoholu.

Jak stosować Dipperam HCT z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Jak stosować Dipperam HCT z jedzeniem i piciem?

Przyjmując lek Dipperam HCT nie należy spożywać grejpfrutów ani soku grejpfrutowego, ponieważ może to spowodować zwiększenie stężenia amlodypiny (składnik leku Dipperam HCT) we krwi, co może doprowadzić do nieoczekiwanego nasilenia działania obniżającego ciśnienie krwi.

Czy można stosować Dipperam HCT w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lek Dipperam HCT nie jest zalecany do stosowania u kobiet w pierwszych 3 miesiącach ciąży i nie wolno go stosować w ostatnich 6 miesiącach ciąży, ponieważ może wtedy poważnie zaszkodzić dziecku. Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas leczenia lekiem Dipperam HCT, powinna jak najszybciej poinformować o tym lekarza. Lek Dipperam HCT nie jest zalecany do stosowania w trakcie karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Dipperam HCT?

Działania niepożądane obserwowane w trakcie leczenia lekiem Dipperam HCT są opracowane w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać przyjmowanie leku Dipperam HCT i natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli pojawi się jakikolwiek z następujących objawów: nagły świszczący oddech, ból w klatce piersiowej, skrócenia oddechu lub trudności z oddychaniem; obrzęk powiek, twarzy lub warg; obrzęk języka i gardła znacznie utrudniający oddychanie; ciężkie reakcje skórne, w tym intensywna wysypkę, pokrzywka, zaczerwienienie skóry całego ciała, silne swędzenie, powstawanie pęcherzy, złuszczanie się i obrzęk skóry, zapalenie śluzówki (zespół Stevensa-Johnsona, toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka); nieregularna praca serca, zawał serca; zawroty głowy, niskie ciśnienie krwi; silny ból w nadbrzuszu (może świadczyć o zapaleniu trzustki); znacznie zmniejszone wydalanie moczu (może świadczyć o zaburzeniach czynności nerek).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Dipperam HCT?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do najbliższego szpitala.

Czy Dipperam HCT wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Jeśli podczas stosowania leku Dipperam HCT wystąpią takie objawy jak zawroty głowy, senność, nudności lub ból głowy, pacjent nie powinien prowadzić pojazdów ani obsługiwać narzędzi lub maszyn.

Jak przechowywać Dipperam HCT?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed wilgocią.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Dipperam HCT - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem