LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Enerzair Breezhaler (Indacaterol + Glycopyrronium bromide + Mometasone)

Lek jest refundowany, bezpłatny dla seniorów. Szczegóły w tabeli.

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Enerzair Breezhaler (Rp) proszek do inhalacji w kapsułce twardej 114 µg + 46 µg + 136 µg 30 szt. + 1 inhalator
Refundacja
30%
65+
Opłata
pacjenta (zł):
58,80
0,00
Cena
100% (zł):
195,99
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Enerzair Breezhaler

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Novartis Europharm Ltd.

Co zawiera Enerzair Breezhaler?

Lek Enerzair Breezhaler występuje w postaci proszku do inhalacji zawartego w kapsułce i jest dostępny na receptę.
1 kapsułka zawiera 150 mikrogramów indakaterolu, 50 mikrogramów glikopironium i 160 mikrogramów furoinianu mometazonu. Każda dostarczona dawka leku, czyli ta która wydostaje się z ustnika inhalatora, zawiera 114 mikrogramów indakaterolu, 46 mikrogramów glikopironium i 136 mikrogramów furoinianu mometazonu. Lek zawiera laktozę - pacjenci, u którch stwierdzono wcześniej nietolerancję niektórych cukrów, powinni skontaktować się z lekarzem przed zastosowaniem tego leku.

Jak działa Enerzair Breezhaler?

Lek Enerzair Breezhaler zawiera trzy składniki (indakaterol, glikopironium, furoinian mometazonu), które wspólnie zapewniają leczenie astmy. Indakaterol i glikopironium są lekami rozszerzającymi oskrzela, natomiast furoinian mometazonu jest wziewnym kortykosteroidem zmniejszającym obrzęk i podrażnienie w małych drogach oddechowych.

Kiedy stosować Enerzair Breezhaler?

Lek Enerzair Breezhaler jest stosowany w leczeniu astmy u osób dorosłych. Lek należy stosować regularnie - codziennie, aby utrzymać kontrolę astmy.

Jak stosować Enerzair Breezhaler?

Dawkowanie leku Enerzair Breezhaler i czas stosowania ustala lekarz. Nie należy przekraczać dawki zaleconej przez lekarza. Nie należy przerywać stosowania leku bez zalecenia lekarza - samodzielne przerwanie stosowania leku może nasilić objawy astmy.

Sposób podawania

Lek należy przyjmować wziewnie, tylko raz na dobę, najlepiej o tej samej porze każdego dnia. Kapsułki są przeznaczone do użycia z inhalatora; nie wolno ich połykać. Lek należy podawać wyłącznie z inhalatora dołączonego do opakowania. Należy postępować zgodnie z instrukcją dołączoną do opakowania. Po przyjęciu każdej dawki leku należy przepłukać jamę ustną wodą lub umyć zęby aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia pleśniawek w jamie ustnej.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Enerzair Breezhaler?

Jeśli pacjent zapomni przyjąć dawkę leku, powinien ją przyjąć możliwie jak najszybciej tego samego dnia, a następnie przyjąć kolejną dawkę następnego dnia o zwykłej porze. Nie należy przyjmować dwóch dawek leku tego samego dnia.

Kiedy Enerzair Breezhaler nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (indakaterol, glikopironium, furoinian mometazonu) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Lek Enerzair Breezhaler nie jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Enerzair Breezhaler?

Przed przepisaniem leku Enerzair Breezhaler lekarz przeprowadzi z pacjentem dokładny wywiad, przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem oraz podejmie decyzję czy lek może być zastosowany. Ustali także zasady kontroli astmy u pacjenta. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza. Jeżeli mimo stosowania leku objawy astmy nie ustąpią lub nasilą się, należy jak najszybciej poinformować o tym lekarza.

Jak stosować Enerzair Breezhaler z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować Enerzair Breezhaler w ciąży i okresie karmienia piersią?

O zastosowaniu leku Enerzair Breezhaler u kobiet w ciąży i kobiet karmiących piersią decyduje lekarz.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Enerzair Breezhaler?

Działania niepożądane, które mogą wystąpić w trakcie stosowania leku Enerzair Breezhaler, przedstawione są szczegółowo w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać stosowanie leku Enerzair Breezhaler i natychmiast zwrócić się po pomoc lekarską, jeśli wystąpią objawy reakcji alergicznej, takie jak trudności w oddychaniu lub przełykaniu, obrzęk języka, warg lub twarzy, wysypka skórna, świąd i pokrzywka.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Enerzair Breezhaler?

W razie przypadkowego przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub udać do najbliższego szpitala.

Czy Enerzair Breezhaler wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Nie przypuszcza się, aby lek Enerzair Breezhaler wpływał na zdolność prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn.

Jak przechowywać Enerzair Breezhaler?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Kapsułki należy przechowywać w oryginalnym blistrze w celu ochrony przed światłem i wilgocią. Kapsułkę należy wyjąć z opakowania bezpośrednio przed użyciem.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Enerzair Breezhaler - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Enerzair Breezhaler - powiązane artykuły

Piątek, 15 kwietnia 2022

Majowa lista refundacyjna - zobacz zmiany Majowa lista refundacyjna – informacje ogólne Majowa lista refundacyjna – zmiany dopłat pacjenta do leków Majowa lista...

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem