LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Erlotinib Krka (Erlotinib)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Erlotinib Krka (Rpz) tabletki powlekane 100 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Erlotinib Krka (Rpz) tabletki powlekane 150 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Erlotinib Krka

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Krka d.d., Novo mesto

Co zawiera lek Erlotinib Krka?

Lek Erlotinib Krka występuje w postaci tabletek w dwóch dawkach. Lek jest dostępny na receptę.
1 tabletka powlekana zawiera 100 mg lub 150 mg erlotynibu (w postaci chlorowodorku). Lek zawiera laktozę - jeśli stwierdzono wcześniej nietolerancję niektórych cukrów, należy skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Jak działa lek Erlotinib Krka?

Erlotynib jest lekiem przeciwnowotworowym należącym do grupy leków nazywanych inhibitorami EGFR.

Kiedy stosować lek Erlotinib Krka?

  • Niedrobnokomórkowy rak płuca
    Lek Erlotinib Krka jest wskazany u dorosłych pacjentów z niedrobnokomórkowym rakiem płuca w stadium zaawansowanym. Może być stosowany w leczeniu pierwszego rzutu lub gdy choroba po wstępnej chemioterapii pozostaje w znacznym stopniu bez zmiany i pod warunkiem, że komórki nowotworu wykazują specyficzne mutacje EGFR. Lek Erlotinib Krka może być też stosowany w sytuacji, gdy poprzednia chemioterapia nie zadziałała.
  • Rak trzustki
    Lek Erlotinib Krka razem z innym lekiem przeciwnowotworowym o nazwie gemcytabina może być również stosowany u dorosłych pacjentów z rakiem trzustki z przerzutami.

Jak stosować lek Erlotinib Krka?

Dawkowanie leku w poszczególnych grupach pacjentów i czas leczenia określa lekarz.

Sposób podawania

Lek należy przyjmować co najmniej 1 godzinę przed posiłkiem lub co najmniej 2 godziny po posiłku.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Erlotinib Krka?

Jeśli pacjent zapomni przyjąć jedną lub więcej dawek leku, powinien skontaktować się z lekarzem tak szybko jak to możliwe. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej tabletki.

Kiedy lek Erlotinib Krka nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (erlotynib) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Lek Erlotinib Krka nie jest zalecany do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Erlotinib Krka?

Leczenie lekiem Erlotinib Krka będzie nadzorował lekarz doświadczony w stosowaniu leków przeciwnowotworowych. Lekarz oceni przeciwwskazania i środki ostrożności związane ze stosowaniem leku, a następnie omówi z pacjentem zasady prowadzenia leczenia. Pacjenci leczeni lekiem Erlotinib Krka powinni zaprzestać palenia papierosów, ponieważ palenie może powodować zmniejszenie stężenia przyjmowanego leku we krwi. Pacjenci narażeni na działanie promieniowania słonecznego powinni stosować odzież ochronną i kremy chroniące przed słońcem. Należy zgłosić się do lekarza, jeśli pacjent ma jakiekolwiek wątpliwości związane ze stosowaniem leku.

Jak stosować lek Erlotinib Krka z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Jak stosować lek Erlotinib Krka z jedzeniem i piciem?

Leku Erlotinib Krka nie należy przyjmować z jedzeniem - należy go przyjmować co najmniej 1 godzinę przed posiłkiem lub co najmniej 2 godziny po posiłku.

Czy można stosować lek Erlotinib Krka w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz objaśni pacjentce w ciąży ryzyko związane z terapią lekiem Erlotinib Krka w czasie ciąży. Należy unikać zachodzenia w ciążę podczas stosowania leku. Pacjentki, które mogą zajść w ciążę, powinny stosować odpowiednie metody antykoncepcji w trakcie leczenia i przez co najmniej 2 tygodnie po przyjęciu ostatniej dawki leku Erlotinib Krka (należy omówić z lekarzem odpowiednie metody antykoncepcji). Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas stosowania leku Erlotinib Krka, powinna jak najszybciej poinformować o tym lekarza. Nie należy karmić piersią podczas stosowania leku Erlotinib Krka oraz przez co najmniej 2 tygodnie po przyjęciu ostatniej dawki.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Erlotinib Krka?

Działania niepożądane związane ze stosowaniem leku Erlotinib Krka są przedstawione w ulotce dołączonej do opakowania. Najczęstszymi działaniami niepożądanymi tego leku są: wysypka skórna, biegunka, utrata apetytu, zmęczenie. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem w razie pojawienia się następujących działań niepożądanych: biegunka i wymioty; podrażnienie oczu z powodu zapalenia spojówki lub rogówki; śródmiąższowa choroba płuc (objawami mogą być: nagłe trudności z oddychaniem z towarzyszącym kaszlem lub gorączką); perforacje przewodu pokarmowego (objawem jest silny ból brzucha); zapalenie wątroby (objawami są: ból brzucha, nudności, wymioty, zażółcenie skóry i oczu, ciemny mocz).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Erlotinib Krka?

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza.

Jak przechowywać lek Erlotinib Krka?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w oryginalnym blistrze w celu ochrony przed wilgocią. Brak specjalnych zaleceń dotyczących temperatury przechowywania leku.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Erlotinib Krka - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem