LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Gardimax medica junior (Chlorhexidine + Lidocaine)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 65+ 18- Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Gardimax medica junior truskawkowy (OTC) tabletki do ssania 5 mg + 1 mg 24 szt. n.d. 65+: n.d. 18-: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 28,90 Cena 100% (zł): 28,90 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Gardimax medica junior

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Tactica Pharmaceuticals Sp. z o.o.

Skład

1 tabletka do ssania zawiera 5 mg dichlorowodorku chlorheksydyny i 1 mg chlorowodorku lidokainy. 1 tabletka do ssania zawiera 1189,9 mg sorbitolu.

Wskazania

Stosowanie objawowe w celu łagodzenia dolegliwości bólowych związanych ze stanem zapalnym lub podrażnieniem w przebiegu stanów zapalnych jamy ustnej i gardła.

Dawkowanie

Preparat jest przeznaczony do krótkotrwałego stosowania objawowego: 3 do 4 dni. Pacjent powinien skontaktować się z lekarzem, jeśli po tym okresie nie nastąpi poprawa, lub już w trakcie stosowania pojawią się nowe dolegliwości i (lub) objawy ogólne, np. gorączka.

  • Dorośli
    6 do 10 tabletek do ssania na dobę.
  • Dzieci
    Dzieci w wieku od 6 lat: 3 do 5 tabletek do ssania na dobę.
    Preparat jest przeciwwskazany do stosowania u dzieci w wieku poniżej 6 lat.
Sposób podawania

Tabletkę należy ssać powoli. Nie należy ssać jednej tabletki bezpośrednio po drugiej. Preparatu nie należy stosować bezpośrednio przed lub podczas jedzenia lub picia.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne, inne leki miejscowo znieczulające z grupy amidów lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Ciąża i karmienie piersią

Preparatu nie należy stosować w okresie ciąży, jeśli nie jest to bezwzględnie konieczne. Należy podjąć decyzję czy przerwać karmienie, czy kontynuować stosowanie preparatu, uwzględniając korzyści dla dziecka wynikające z karmienia piersią oraz korzyści dla kobiety wynikające z leczenia preparatem.

Działania niepożądane

Rzadko: reakcje alergiczne dotyczące skóry i błony śluzowej (wysypka, zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, złuszczanie się błony śluzowej jamy ustnej, obrzęk ślinianek); reakcje anafilaktyczne. Częstość nieznana: zaburzenia smaku; uczucie pieczenia na języku; brązowe przebarwienia na języku, zębach po długotrwałym stosowaniu chlorheksydyny (przebarwienia te można usunąć).

Uwagi

Należy unikać stosowania preparatu u osób szczególnie skłonnych do alergii. W przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki (powyżej 20 tabletek na dobę) istnieje ryzyko wystąpienia zbyt dużej utraty wrażliwości w obszarze głośni, powodującej zmniejszenie kontroli odruchu połykania i zwiększenia ryzyka zachłyśnięcia. Należy unikać przyjmowania pokarmów i napojów bezpośrednio po zastosowaniu preparatu; ze względu na zmniejszoną wrażliwość na ciepło, istnieje zwiększone ryzyko oparzeń jamy ustnej i gardła, spowodowanych przyjmowaniem zbyt gorących napojów i pokarmów. Zaleca się, aby zapewnić co najmniej 30 minut odstępu pomiędzy stosowaniem pasty do zębów i preparatu.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Produkty zawierające tę samą substancję czynną

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem