LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Gardimax medica (Chlorhexidine + Lidocaine)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Gardimax medica (OTC) tabletki do ssania 5 mg + 1 mg 24 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
22,40
Cena
100% (zł):
22,40
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Gardimax medica lemon (OTC) tabletki do ssania 5 mg + 1 mg 24 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
22,40
Cena
100% (zł):
22,40
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Gardimax medica

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Tactica Pharmaceuticals Sp. z o.o.

Co zawiera Gardimax medica?

Lek Gardimax medica występuje w postaci tabletek do ssania w dwóch smakach. Obie pozycje leku są dostępne bez recepty.

 • Gardimax medica
  1 tabletka do ssania Gardimax medica zawiera 5 mg dichlorowodorku chlorheksydyny i 1 mg chlorowodorku lidokainy. Lek zawiera mentol. Lek zawiera sorbitol - jeśli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, należy skontaktować się z lekarzem przed zastosowaniem leku; sorbitol może mieć łagodne działanie przeczyszczające.
 • Gardimax medica lemon
  1 tabletka do ssania Gardimax medica lemon zawiera 5 mg dichlorowodorku chlorheksydyny i 1 mg chlorowodorku lidokainy. Lek zawiera sorbitol - jeśli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, należy skontaktować się z lekarzem przed zastosowaniem leku; sorbitol może mieć łagodne działanie przeczyszczające. Lek zawiera aspartam (źródło fenyloalaniny) - należy wziąć to pod uwagę u osób z fenyloketonurią.

Jak działa Gardimax medica?

Lek Gardimax medica wykazuje miejscowe działanie przeciwbólowe i odkażające.

Kiedy stosować Gardimax medica?

Lek Gardimax medica jest wskazany do stosowania objawowego w celu łagodzenia dolegliwości bólowych związanych ze stanem zapalnym lub podrażnieniem w przebiegu stanów zapalnych jamy ustnej i gardła.

Jak stosować Gardimax medica?

Lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Lek Gardimax medica jest przeznaczony do krótkotrwałego stosowania przez 3 do 4 dni. Nie należy stosować dawek większych niż zalecane.

 • Dorośli
  6 do 10 tabletek do ssania Gardimax medica na dobę.
 • Dzieci
  Dzieci w wieku od 6 lat: połowa dawki dla dorosłych (3 do 5 tabletek do ssania Gardimax medica na dobę). Leku Gardimax medica nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.
Sposób podawania

Tabletkę należy powoli ssać w jamie ustnej; nie należy jej żuć ani połykać. Leku nie należy stosować bezpośrednio przed lub podczas jedzenia lub picia.

Kiedy Gardimax medica nie może być stosowany?

Leku Gardimax medica nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (lidokainę, chlorheksydynę), na inne środki miejscowo znieczulające z grupy amidów lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie stosować leku Gardimax medica u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Gardimax medica?

Jeśli po upływie 3-4 dni objawy nasilą się lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem. Z uwagi na obecność mentolu w tabletkach Gardimax medica, należy zachować ostrożność podczas stosowania u dzieci, jeśli zaistnieją objawy poprzedzające drgawki. Należy unikać stosowania leku u osób szczególnie skłonnych do alergii. Po zastosowaniu leku Gardimax medica może wystąpić przemijające uczucie drętwienia w jamie ustnej i gardle i powodować trudności w przełykaniu, co może utrudniać jedzenie i picie, a także może zwiększać ryzyko przygryzienia warg i (lub) języka - nie należy jeść ani pić do czasu ustąpienia uczucia drętwienia. Zalecane jest, aby zapewnić co najmniej 30-minutową przerwę pomiędzy stosowaniem pasty do zębów i zastosowaniem leku Gardimax medica.

Jak stosować Gardimax medica z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować Gardimax medica w ciąży i okresie karmienia piersią?

Kobiety w ciąży lub karmiące piersią powinny skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem leku Gardimax medica.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Gardimax medica?

Rzadko mogą wystąpić reakcje alergiczne skóry i śluzówki (wysypka, zapalenie śluzówki jamy ustnej, złuszczanie się śluzówki jamy ustnej i obrzęk ślinianek), ciężka reakcja uczuleniowa. Mogą także wystąpić zaburzenia smaku i uczucie pieczenia na języku. Po długotrwałym stosowaniu mogą pojawić się przejściowo brązowe przebarwienia na języku i zębach (przebarwienia te można usunąć).
Jeśli wystąpi ciężka reakcja uczuleniowa, należy przerwać stosowanie leku Gardimax medica i natychmiast zwrócić się do lekarza lub skontaktować się z oddziałem ratunkowym najbliższego szpitala.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Gardimax medica?

W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki leku należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Objawy przedawkowania: niepokój, ziewanie, nerwowość, szumy uszne, oczopląs, drżenie mięśni, drgawki, depresja, niewydolność oddechowa, niedociśnienie, zaburzenie rytmu serca, trudności w połykaniu.

Czy Gardimax medica wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Nie stwierdzono wpływu leku Gardimax medica na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Jak przechowywać Gardimax medica?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed wilgocią.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Gardimax medica - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Gardimax medica - powiązane artykuły

W łagodzeniu bólu gardła stosowane są leki miejscowe, działające odkażająco i bakteriobójczo same lub w połączeniu z lekami przecibólowymi przeciwzapalnymi.

Więcej »

Poniżej przedstawione są leki do łagodzenia bólu gardła u dzieci w postaciach do ssania (tabletki do ssania, pastylki) lub w postaciach do spryskiwania gardła.

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem