LekInfo24 - serwis fachowej informacji o lekach: aktualizacja LISTOPAD 2020 (refundacja 01.11.2020)

reklama

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Molusk (Potassium hydroxide) preparaty:

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Molusk (WM) roztwór na skórę 1 op. 3 g 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 55,00 Cena 100% (zł): 55,00 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Molusk

Opis profesjonalny

Informacja dla pacjenta

Opis produktu stanowi wyciąg z ulotki dołączonej do opakowania

Pierre Fabre Dermatologie

CO ZAWIERA MOLUSK

1 ml roztworu zawiera 100 mg wodorotlenku potasu.

KIEDY STOSUJE SIĘ MOLUSK

Wyrób medyczny Molusk jest przeznaczony do stosowania miejscowego, do usuwania zmian skórnych spowodowanych przez mięczaka zakaźnego (Molluscum contagiosum).

jak stosować molusk

Dorośli i dzieci powyżej 3. roku życia
Stosować raz dziennie, o ile lekarz nie zaleci inaczej. Niewielką ilość preparatu za pomocą szpatułki nakładać dokładnie na guzki mięczaka zakaźnego, a następnie zostawić do wyschnięcia. Stosować wyłącznie na guzki mięczaka zakaźnego. Nie stosować preparatu na zdrową skórę. Stosować codziennie do czasu wystąpienia zaczerwienienia, podrażnienia lub obrzęku u podstawy zmiany, które zwykle pojawia się po upływie 4-6 dni. W tym momencie należy przerwać leczenie i nie nakładać roztworu na te zmiany. Stan zapalny jest oznaką, że mięczak zakaźny zniknie w ciągu najbliższych 2-5 tygodni. Jeżeli nie wystąpią objawy stanu zapalnego, można kontynuować nakładanie preparatu na zmianę do czasu, aż pojawi się zaczerwienienie. Należy zakończyć stosowanie preparatu najpóźniej po 14 dniach, nawet jeśli zapalenie nie pojawi się. Nie stosować preparatu na guzki ze stanem zapalnym.
Dzieci
Preparatu nie należy stosować u niemowląt i dzieci poniżej 3. roku życia.

kiedy molusk nie może być stosowany

Nie stosować do leczenia brodawek zwykłych, brodawek starczych, znamion, odcisków lub innych zrogowaceń skórnych. Nie stosować wokół oczu oraz na błony śluzowe (w jamie ustnej lub na genitaliach), na otwarte rany lub zadrapaną albo uszkodzoną skórę. Nie stosować u dzieci poniżej 3. roku życia. Nie stosować u osób z wrodzonym lub nabytym upośledzeniem odporności.

OSTRZEŻENIA I ŚRODKI OSTROŻNOŚCI

U pacjentów z atopowym zapaleniem skóry preparat nie powinien być stosowany w ostrych stanach atopowego zapalenia skóry. U kobiet karmiących piersią należy unikać kontaktu dziecka z miejscami stosowania preparatu.
Roztwór jest silnie żrący - może powodować oparzenia w przypadku nieprawidłowego stosowania. Należy umyć ręce po każdym użyciu. Nie należy dopuścić do kontaktu preparatu z ubraniem lub tekstyliami.

możliwe działania niepożądane

Po zastosowaniu preparatu mogą wystąpić pieczenie i palenie skóry, a także przebarwienie lub odbarwienie skóry w miejscu leczenia.

PRZECHOWYWANIE

Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

reklama

Odwiedź nasz nowy serwis: jakleczymy.pl