LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Permetryna Scabinol (Permethrin)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Permetryna Scabinol (Rp) żel 40 mg/g 1 tuba 40 g
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
71,50
Cena
100% (zł):
71,50
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Permetryna Scabinol

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Sabiedriba ar ierobezotu atbildibu "LMP"

Co zawiera lek Permetryna Scabinol lub Permetryna Scabinol Forte?

Leki Permetryna Scabinol i Permetryna Scabinol Forte to żele do stosowania na skórę, które są dostępne na receptę.
1 g żelu zawiera 40 mg lub 50 mg permetryny.

Jak działa lek Permetryna Scabinol i Permetryna Scabinol Forte?

Permetryna jest lekiem przeciwświerzbowym.

Kiedy stosować lek Permetryna Scabinol lub Permetryna Scabinol Forte?

Leki Permetryna Scabinol lub Permetryna Scabinol Forte są stosowane do leczenia zakażeń świerzbowcem u dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku co najmniej 2 miesięcy.

Jak stosować lek Permetryna Scabinol lub Permetryna Scabinol Forte?

Lekarz określi ilość leku Permetryna Scabinol lub Permetryna Scabinol Forte odpowiednią do wieku pacjenta. Należy ściśle przestrzegać wszystkich zaleceń lekarza dotyczących stosowania leku. Zazwyczaj jedno zastosowanie leku Permetryna Scabinol lub Permetryna Scabinol Forte jest wystarczające. W przypadku uporczywego lub nawracającego zakażenia lekarz może zalecić drugie zastosowanie leku, jednak nie wcześniej niż po 7 dniach po pierwszym zastosowaniu.

Sposób podawania

Lek Permetryna Scabinol lub Permetryna Scabinol Forte należy stosować wyłącznie na skórę. Cienką warstwę żelu należy nałożyć na powierzchnię czystej, suchej i zimnej skóry. Do nakładania leku można stosować jednorazowe rękawiczki. Żel należy pozostawić na skórze na co najmniej 8 godzin, na przykład na całą noc. Po 8-14 godzinach należy wziąć prysznic lub umyć skórę wodą z mydłem.

Kiedy lek Permetryna Scabinol lub Permetryna Scabinol Forte nie może być stosowany?

Leku Permetryna Scabinol lub Permetryna Scabinol Forte nie należy stosować u pacjentów z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (permetrynę) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Osoby ze stwierdzoną nadwrażliwością na rośliny z rodzaju złocieni lub na inne rośliny z rodziny Astrowate powinny skonsultować się z lekarzem przez zastosowaniem tego leku.
Lek Permetryna Scabinol lub Permetryna Scabinol Forte nie jest zalecany do stosowania u niemowląt do 2. miesiąca życia. Dzieci w wieku od 2 miesięcy do 2 lat powinny być leczone wyłącznie pod nadzorem lekarza.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Permetryna Scabinol lub Permetryna Scabinol Forte?

Przed rozpoczęciem leczenia z zastosowaniem leku Permetryna Scabinol lub Permetryna Scabinol Forte lekarz zweryfikuje przeciwwskazania i środki ostrożności tego leku. Lekarz wyjaśni jak należy prawidłowo stosować lek. Należy unikać kontaktu leku z oczami, śluzówkami (nos, usta, genitalia itd.) i otwartymi ranami - w razie kontaktu należy przemyć te miejsca dużą ilością wody). Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości związane ze stosowaniem leku.
Nie należy brać gorącej kąpieli lub prysznica bezpośrednio przed zastosowaniem leku. Lek należy pozostawić na skórze przez 14 godzin, ale nie krócej niż na 8 godzin. Jeżeli w tym okresie jakiekolwiek części ciała, na które był stosowany lek były myte, należy go ponownie nałożyć na te miejsca. Całe ciało należy dokładnie umyć 8-14 godzin po nałożeniu żelu. Ubrania przeznaczone do prania, pościel, ręczniki powinny być zmieniane codziennie przez co najmniej 7 dni i prane w wysokich temperaturach (co najmniej 60ºC). Z kolei ubrania nieprzeznaczone do prania w wodzie (np. odzież wierzchnia) powinny być przechowywane w szczelnych plastikowych torbach przez co najmniej 7 dni. Osoby mające kontakt z osobą zakażoną powinny być leczone w tym samym czasie, nawet jeżeli nie wykazują objawów zakażenia.

Jak stosować lek Permetryna Scabinol lub Permetryna Scabinol Forte z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Permetryna Scabinol lub Permetryna Scabinol Forte w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz podejmie indywidualnie decyzję o zastosowaniu leku Permetryna Scabinol lub Permetryna Scabinol Forte u pacjentki, która jest w ciąży lub karmi piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Permetryna Scabinol lub Permetryna Scabinol Forte?

Działania niepożądane związane z leczeniem Permetryna Scabinol lub Permetryna Scabinol Forte są opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Permetryna Scabinol lub Permetryna Scabinol Forte?

W przypadku nałożenia na skórę większej ilości leku niż zalecona przez lekarza należy zmyć nadmiar żelu ciepłą wodą z mydłem. W razie przypadkowego połknięcia żelu należy skontaktować się z lekarzem.

Jak przechowywać lek Permetryna Scabinol lub Permetryna Scabinol Forte?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C w oryginalnym i szczelnie zamkniętym opakowaniu.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Permetryna Scabinol - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem