LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Permetryna Scabinol (Permethrin)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Permetryna Scabinol (Rp) żel 40 mg/g 1 tuba 40 g 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 66,20 Cena 100% (zł): 66,20 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Permetryna Scabinol

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Sabiedriba ar ierobezotu atbildibu "LMP"

Co zawiera lek Permetryna Scabinol?

Lek Permetryna Scabinol to żel na skórę, który jest dostępny na receptę.
1 g żelu zawiera 40 mg permetryny.

Jak działa lek Permetryna Scabinol?

Permetryna jest lekiem przeciwświerzbowym.

Kiedy stosować lek Permetryna Scabinol?

Lek Permetryna Scabinol jest stosowany do leczenia zakażeń świerzbowcem u dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku co najmniej 2 miesięcy.

Jak stosować lek Permetryna Scabinol?

Lekarz określi dawkę leku Permetryna Scabinol na podstawie wieku pacjenta. Należy ściśle przestrzegać wszystkich zaleceń lekarza dotyczących stosowania leku. Lek Permetryna Scabinol powinien być stosowany jednorazowo. Lekarz może zalecić drugie zastosowanie leku, jednak nie wcześniej niż po 7 dniach po pierwszym zastosowaniu.

Sposób podawania

Lek Permetryna Scabinol należy stosować wyłącznie na skórę. Cienką warstwę żelu należy nałożyć na powierzchnię czystej, suchej i zimnej skóry. Do nakładania leku można stosować jednorazowe rękawiczki.

Kiedy lek Permetryna Scabinol nie może być stosowany?

Leku Permetryna Scabinol nie należy stosować u pacjentów z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (permetrynę) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Osoby ze stwierdzoną nadwrażliwością na rośliny z rodzaju złocieni lub na inne rośliny z rodziny Astrowate powinny skonsultować się z lekarzem przez zastosowaniem tego leku.
Lek Permetryna Scabinol nie jest zalecany do stosowania u niemowląt do 2. miesiąca życia. Dzieci w wieku od 2 miesięcy do 2 lat powinny być leczone wyłącznie pod nadzorem lekarza.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Permetryna Scabinol?

Przed rozpoczęciem leczenia z zastosowaniem leku Permetryna Scabinol lekarz zweryfikuje przeciwwskazania i środki ostrożności tego leku. Lekarz wyjaśni jak należy prawidłowo stosować lek. Jeśli w ciągu 4 tygodni objawy utrzymują się lub nasilą, należy skontaktować się z lekarzem. Należy unikać kontaktu leku z oczami, śluzówkami (nos, usta, genitalia itd.) i otwartymi ranami - w razie kontaktu należy przemyć te miejsca dużą ilością wody). Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości związane ze stosowaniem leku.
Nie należy brać gorącej kąpieli lub prysznica bezpośrednio przed zastosowaniem leku. Lek należy pozostawić na skórze przez 14 godzin, ale nie krócej niż na 8 godzin. Jeżeli w tym okresie jakiekolwiek części ciała, na które był stosowany lek były myte, należy go ponownie nałożyć na te miejsca. Całe ciało należy dokładnie umyć 8-14 godzin po nałożeniu żelu. Ubrania przeznaczone do prania, pościel, ręczniki powinny być zmieniane codziennie przez co najmniej 7 dni i prane w wysokich temperaturach (co najmniej 60ºC). Z kolei ubrania nieprzeznaczone do prania w wodzie (np. odzież wierzchnia) powinny być przechowywane w szczelnych plastikowych torbach przez co najmniej 7 dni. Osoby mające kontakt z osobą zakażoną powinny być leczone w tym samym czasie, nawet jeżeli nie wykazują objawów zakażenia.

Jak stosować lek Permetryna Scabinol z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Permetryna Scabinol w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz podejmie indywidualnie decyzję o zastosowaniu leku Permetryna Scabinol u pacjentki, która jest w ciąży lub karmi piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Permetryna Scabinol?

Działania niepożądane związane z leczeniem Permetryna Scabinol są opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Permetryna Scabinol?

W przypadku zastosowania na skórę większej ilości leku niż zalecona przez lekarza należy zmyć nadmiar żelu z użyciem ciepłej wody z mydłem. W razie przypadkowego połknięcia żelu należy skontaktować się z lekarzem.

Jak przechowywać lek Permetryna Scabinol?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C w oryginalnym i szczelnie zamkniętym opakowaniu.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Produkty zawierające tę samą substancję czynną

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem