LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Sora Forte (Permethrin)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Sora Forte (OTC) szampon leczniczy 10 mg/ml 1 but. 50 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
22,90
Cena
100% (zł):
22,90
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Sora Forte

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.

Co zawiera lek Sora Forte?

Lek Sora Forte występuje w postaci szamponu leczniczego i jest dostępny bez recepty.
1 ml szamponu zawiera 10 mg permetryny. Lek zawiera glikol propylenowy, który może powodować podrażnienie skóry. Lek zawiera parahydroksybenzoesan metylu i parahydroksybenzoesan propylu - mogą powodować reakcje alergiczne.

Kiedy stosować lek Sora Forte?

Lek Sora Forte jest stosowany we wszawicy głowowej u osób dorosłych oraz dzieci w wieku powyżej 3 lat. Lek jest stosowany leczniczo we wszawicy głowowej w celu usunięcia pasożytów, a także profilaktycznie u osób, które mają bezpośredni kontakt z osobami, u których stwierdzono występowanie wszawicy głowowej.

Jak stosować lek Sora Forte?

Lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

  • Dorośli i dzieci w wieku powyżej 3 lat
    Przed użyciem leku należy kilkakrotnie wstrząsnąć tubą. Na zwilżone włosy głowy należy nałożyć odpowiednią ilość szamponu w stosunku do długości i gęstości włosów, a następnie równomiernie go rozprowadzić, ze szczególnym uwzględnieniem obszaru za uszami i z tyłu głowy. Włosy należy masować aż do uzyskania obfitej piany. Można nałożyć jednorazowy czepek na włosy pokryte szamponem żeby zwiększyć skuteczności leczenia. Uzyskaną pianę należy pozostawić na włosach przez 10 minut. Spłukać włosy wodą. Starannie wyczesać włosy dołączonym do opakowania grzebieniem w celu usunięcia martwych wszy i jaj (gnid). Jeśli po 7-10 dniach od leczenia tym lekiem zostaną znalezione żywe wszy, leczenie należy powtórzyć. Jeśli po 14-20 dniach nadal będzie się znajdować żywe wszy, należy się skonsultować z lekarzem, aby rozważył inne leczenie. Należy jednocześnie usunąć wszy z odzieży i otoczenia.
  • Dzieci w wieku poniżej 3 lat
    Leku Sora Forte nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 3 lat.
Sposób podawania

Lek należy stosować wyłącznie na włosy głowy.

Kiedy lek Sora Forte nie może być stosowany?

Leku Sora Forte nie należy stosować u pacjentów z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (permetrynę), inne piretroidy, pyretryny lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Sora Forte?

Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem. Jeśli pacjent wie, że jest uczulony na chryzantemy lub inne rośliny z rodziny astrowatych, może stosować lek Sora forte tylko po omówieniu tego z lekarzem Jeśli pacjent ma objawy uczulenia lub skłonności do uczuleń, nie powinien stosować tego leku. Lek jest przeznaczony wyłącznie do stosowania na włosy głowy; nie należy go stosować na brwi, rzęsy oraz we wszawicy łonowej.
Lek może powodować podrażnienie oczu i śluzówek. Należy unikać kontaktu leku oraz wytworzonej piany z oczami. W przypadku kontaktu leku lub piany z oczami, należy je przemyć obficie wodą. Jeśli wystąpią objawy podrażnienia skóry, należy przerwać stosowanie leku oraz przemyć podrażnione miejsca dużą ilością wody. U osób często stosujących lek (np. personel medyczny) zaleca się stosowanie rękawic ochronnych.

Jak stosować lek Sora Forte z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
Nie należy stosować leku Sora Forte jednocześnie z innymi lekami stosowanymi w leczeniu wszawicy.

Czy można stosować lek Sora Forte w ciąży i okresie karmienia piersią?

Kobiety w ciąży lub karmiące piersią powinny poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem leku Sora Forte.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Sora Forte?

Często mogą wystąpić świąd, rumień i wysypka. Mogą także wystąpić przemijające i niewielkie odczyny skórne (najczęściej w postaci pieczenia, swędzenia); zaburzenia czucia skóry (parestezje), takie jak mrowienie, kłucie, pieczenie skóry; podniecenie, drżenie mięśni, przeczulica skóry (objawy te ustępowały w ciągu 24 godzin).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Sora Forte?

W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki leku lub spożycia leku, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Jak przechowywać lek Sora Forte?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w oryginalnej, szczelnie zamkniętej tubie.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Sora Forte - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem