LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Prefemin PMS (Vitex agnus castus)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Prefemin PMS (OTC) tabletki powlekane 20 mg 30 szt. n.d. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 58,70 Cena 100% (zł): 58,70 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Prefemin PMS

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Sirowa Poland Sp. z o.o.

Skład

1 tabletka powlekana zawiera 20 mg suchego wyciągu z owocu niepokalanka zwyczajnego. 1 tabletka zawiera 40 mg laktozy jednowodnej.

Wskazania

Leczenie zespołu napięcia przedmiesiączkowego u dorosłych kobiet w wieku od 18 lat.

Dawkowanie

  • Dorosłe pacjentki
    1 tabletka powlekana na dobę. Zalecane jest nieprzerwane stosowanie preparatu przez 3 miesiące (wliczając w to czas menstruacji). Jeśli dolegliwości utrzymują się po 3 miesiącach nieprzerwanego stosowania preparatu, pacjentka powinna skonsultować się z lekarzem.
  • Dzieci i młodzież
    Nie ma odpowiedniego wskazania do stosowania preparatu u dzieci przed okresem dojrzewania. Nie zaleca się stosowania preparatu u dzieci w okresie dojrzewania i młodzieży w wieku poniżej 18 lat ze względu na brak odpowiednich danych.
Sposób podawania

Preparat należy przyjmować niezależnie od posiłków, najlepiej zawsze o tej samej porze, np. tuż przed lub po spoczynku nocnym. Tabletkę należy połknąć, popijając niewielką ilością wody.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.

Ciąża i karmienie piersią

Brak wskazania do stosowania preparatu u pacjentek w ciąży. Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie karmienia piersią.

Działania niepożądane

Mogą wystąpić: ból głowy, zawroty głowy; zaburzenia żołądkowo-jelitowe (takie jak nudności i bóle w jamie brzusznej); alergiczne reakcje skórne (wysypka i pokrzywka), trądzik; zaburzenia miesiączkowania; ciężkie reakcje alergiczne w postaci obrzęku twarzy, duszności i trudności w przełykaniu.

Uwagi

Uważa się, że owoc niepokalanka zwyczajnego działa na oś przysadkowo-podwzgórzową, dlatego pacjentki z wywiadem w kierunku zaburzeń czynności przysadki mózgowej powinny skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem tego preparatu. W przypadkach nowotworów gruczołu przysadki wydzielających prolaktynę zastosowanie preparatu maskuje objawy podmiotowe nowotworu. Pacjentki, które chorowały lub chorują na nowotwór złośliwy estrogenozależny powinny skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem preparatu.
Z powodu możliwych reakcji dopaminergicznych i estrogennych nie można wykluczyć interakcji owocu niepokalanka zwyczajnego z agonistami i antagonistami dopaminy oraz estrogenami i antyestrogenami.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Produkty zawierające tę samą substancję czynną

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem