LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Solitombo (Solifenacin + Tamsulosin)

Lek jest refundowany, bezpłatny dla seniorów. Szczegóły w tabeli.

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Solitombo (Rp) tabletki o modyfikowanym uwalnianiu 6 mg + 0,4 mg 30 szt.
Refundacja
30%
65+
Opłata
pacjenta (zł):
11,98
0,00
Cena
100% (zł):
39,94
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Solitombo

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Adamed Pharma S.A.

Co zawiera lek Solitombo?

Lek Solitombo występuje w postaci tabletek o zmodyfikowanym uwalnianiu i jest dostępny na receptę.
1 tabletka o zmodyfikowanym uwalnianiu zawiera 6 mg bursztynianu solifenacyny i 0,4 mg chlorowodorku tamsulosyny.

Jak działa lek Solitombo?

Lek Solitombo zawiera 2 substancje czynne: solifenacynę i tamsulosynę. Solifenacyna zmniejsza niepożądane skurcze pęcherza moczowego i zwiększa objętość moczu, jaka może gromadzić się w pęcherzu, natomiast tamsulosyna poprawia przepływ moczu przez cewkę moczową i ułatwia oddawanie moczu.

Kiedy stosować lek Solitombo?

Lek Solitombo stosuje się u mężczyzn w leczeniu umiarkowanie nasilonych i ciężkich objawów ze strony dolnych dróg moczowych związanych z gromadzeniem i oddawaniem moczu, które są spowodowane problemami z pęcherzem moczowym oraz powiększeniem gruczołu krokowego (łagodnym rozrostem gruczołu krokowego). Lek Solitombo stosuje się wówczas, gdy wcześniejsze leczenie z zastosowaniem leku jednoskładnikowego w tym wskazaniu nie przyniosło oczekiwanej poprawy.

Jak stosować lek Solitombo?

Dawkowanie leku Solitombo, sposób podawania i czas stosowania ustala lekarz.

Sposób podawania

Lek można przyjmować z posiłkiem lub pomiędzy posiłkami. Tabletek nie należy rozkruszać ani żuć.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Solitombo?

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć kolejną dawkę o zwykłej porze. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Solitombo nie może być stosowany?

Leku Solitombo nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (solifenacynę i tamsulosynę) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Leku Solitombo nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Solitombo?

Przed przepisaniem leku Solitombo lekarz oceni przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem oraz przedstawi zalecenia dotyczące kontroli leczenia. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza. Nie należy przekraczać zalecanej dawki leku. Jeżeli w czasie stosowania leku pacjent podejrzewa u siebie ostre zatrzymanie moczu (nagła niemożność oddania moczu), powinien natychmiast udać się do lekarza. Lek Solitombo może mieć wpływ na ciśnienie krwi, co może powodować zawroty głowy, zamroczenie lub rzadko omdlenie - w przypadku wystąpienia jakiegokolwiek z tych objawów należy usiąść lub położyć się, i poczekać aż objawy ustąpią. Jeżeli u pacjenta zaplanowano chirurgiczny zabieg okulistyczny z powodu zaćmy lub jaskry, należy poinformować lekarza okulistę o stosowaniu leku Solitombo obecnie lub w przeszłości, lub jeśli planuje się stosować ten lek w przyszłości. Jeżeli podczas stosowania leku Solitombo wystąpią ciężkie objawy alergii lub ciężka reakcja skórna (np. powstawanie pęcherzy na skórze lub złuszczanie naskórka), należy przerwać stosowanie leku i natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Jak stosować lek Solitombo z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Solitombo w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lek Solitombo nie jest wskazany do stosowania u kobiet.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Solitombo?

Działania niepożądane, które mogą wystąpić w trakcie stosowania leku Solitombo, są opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać leczenie lekiem Solitombo i natychmiast zwrócić się po pomoc medyczną w przypadku wystąpienia objawów obrzęku naczynioruchowego, takich jak obrzęk twarzy, warg, jamy ustnej, języka lub gardła, który może powodować trudności w połykaniu lub oddychaniu.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Solitombo?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku lub przypadkowego połknięcia przez dziecko, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub zgłosić do szpitala.

Czy lek Solitombo wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Solitombo może powodować zawroty głowy, niewyraźne widzenie, zmęczenie oraz senność - jeśli wystąpią takie objawy niepożądane, nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Jak przechowywać lek Solitombo?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie ma specjalnych zaleceń dotyczących przechowywania tego leku.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Solitombo - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Solitombo - powiązane artykuły

Piątek, 22 marca 2024

Nowa lista refundacyjna od 1 kwietnia 2024 r. - nowości na liście aptecznej Lista refundacyjna na dzień 1 kwietnia 2024 r.– informacje ogólne Lista refundacyjna na dzień 1...

Więcej »




banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem