LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Tamsunorm Combi (Solifenacin + Tamsulosin)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Tamsunorm Combi (Rp) tabletki o zmodyfikowanym uwalnianiu 6 mg + 0,4 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
47,00
Cena
100% (zł):
47,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Tamsunorm Combi

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Bausch Health Ireland Ltd.

Co zawiera lek Tamsunorm Combi?

Lek Tamsunorm Combi to tabletki o zmodyfikowanym uwalnianiu, które są dostępne na receptę.
1 tabletka o zmodyfikowanym uwalnianiu zawiera 6 mg bursztynianu solifenacyny i 0,4 mg chlorowodorku tamsulosyny.

Jak działa lek Tamsunorm Combi?

Składnikami leku Tamsunorm Combi są solifenacyna i tamsulosyna. Solifenacyna zmniejsza niepożądane skurcze pęcherza moczowego i zwiększa objętość moczu, jaka może gromadzić się w pęcherzu, natomiast tamsulosyna poprawia przepływ moczu przez cewkę moczową i ułatwia oddawanie moczu.

Kiedy stosować lek Tamsunorm Combi?

Lek Tamsunorm Combi jest stosowany u mężczyzn w leczeniu umiarkowanie nasilonych i ciężkich objawów ze strony dolnych dróg moczowych związanych z gromadzeniem i oddawaniem moczu, które są spowodowane problemami z pęcherzem moczowym oraz powiększeniem gruczołu krokowego (łagodnym rozrostem gruczołu krokowego). Lek Tamsunorm Combi stosuje się, gdy wcześniejsze leczenie z zastosowaniem monoterapii w tym wskazaniu nie złagodziło objawów w wystarczającym stopniu.

Jak stosować lek Tamsunorm Combi?

Lekarz przedstawi zasady dawkowania leku Tamsunorm Combi oraz określi długość leczenia.

Sposób podawania

Lek można przyjmować z posiłkiem lub pomiędzy posiłkami. Tabletek nie należy rozkruszać ani żuć.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Tamsunorm Combi?

Jeśli pacjent pominie dawkę leku, powinien przyjąć kolejną dawkę o zwykłej porze. Nie należy stosować dwóch dawek w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Tamsunorm Combi nie może być stosowany?

Leku Tamsunorm Combi nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (solifenacynę i tamsulosynę) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Leku Tamsunorm Combi nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Tamsunorm Combi?

Przed rozpoczęciem stosowania leku Tamsunorm Combi lekarz przeprowadzi z pacjentem wywiad, przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem oraz zadecyduje czy lek może być zastosowany oraz przedstawi jak będzie wyglądała kontrola leczenia. Należy zgłosić się do lekarza, jeśli pacjent ma jakiekolwiek wątpliwości związane ze stosowaniem leku. Nie należy przekraczać przepisanej przez lekarza dawki leku. Jeżeli w czasie stosowania leku pacjent podejrzewa u siebie ostre zatrzymanie moczu, które oznacza nagłą niemożność oddawania moczu, powinien jak najszybciej zgłosić się do lekarza. Lek Tamsunorm Combi może powodować zawroty głowy, zamroczenie lub rzadko omdlenie z powodu obniżania ciśnienia krwi - jeśli pojawią się takie objawy pacjent powinien usiąść lub położyć się, aż do ich ustąpienia. Jeśli pacjent ma zaplanowany zabieg chirurgiczny oczu z powodu zaćmy lub jaskry, powinien poinformować lekarza okulistę o stosowaniu leku Tamsunorm Combi obecnie lub w przeszłości, lub jeśli planuje stosować ten lek w przyszłości. Jeżeli podczas stosowania leku Tamsunorm Combi u pacjenta wystąpią nagłe objawy uczulenia lub ciężka reakcja skórna (np. powstawanie pęcherzy i złuszczanie skóry), należy przerwać stosowanie leku i niezwłocznie poinformować o tym lekarza.

Jak stosować lek Tamsunorm Combi z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Tamsunorm Combi w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lek Tamsunorm Combi nie jest wskazany do stosowania przez kobiety.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Tamsunorm Combi?

W trakcie stosowania leku Tamsunorm Combi mogą wystąpić działania niepożądane o różnym nasileniu i różnym występowaniu - są one szczegółowo opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy odstawić lek Tamsunorm Combi i niezwłocznie zgłosić się po pomoc medyczną, jeśli wystąpią objawy obrzęku naczynioruchowego, w tym: obrzęk twarzy, warg, jamy ustnej, języka lub gardła powodujący trudności w połykaniu lub oddychaniu.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Tamsunorm Combi?

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana liczby tabletek lub przypadkowego połknięcia tabletek przez dziecko, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub udać się do najbliższego szpitala.

Czy lek Tamsunorm Combi wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Podczas stosowania leku Tamsunorm Combi mogą wystąpić takie objawy jak zawroty głowy, niewyraźne widzenie, zmęczenie oraz senność. Pacjenci, u których wystąpią takie objawy, nie powinni prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Jak przechowywać lek Tamsunorm Combi?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Brak specjalnych zaleceń dotyczących przechowywania tego leku.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Tamsunorm Combi - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem