LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Tyenne (Tocilizumab)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Tyenne (Rpz) koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji 20 mg/ml 1 fiolka 4 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Tyenne (Rpz) koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji 20 mg/ml 1 fiolka 10 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Tyenne (Rpz) koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji 20 mg/ml 1 fiolka 20 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Tyenne

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Fresenius-Kabi Deutschland GmbH

Co zawiera lek Tyenne?

Lek Tyenne to koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji, który jest dostępny na receptę.
1 ml koncentratu zawiera 20 mg tocilizumabu. 1 fiolka (4 ml) zawiera 80 mg tocilizumabu. 1 fiolka (10 ml) zawiera 200 mg tocilizumabu. 1 fiolka (20 ml) zawiera 400 mg tocilizumabu.

Jak działa lek Tyenne?

Tocilizumab należy do grupy leków nazywanych przeciwciałami monoklonalnymi. Tocilizumab zmniejsza nasilenie stanu zapalnego poprzez blokowanie aktywności specyficznego białka o nazwie interleukina-6, którego stężenie jest podwyższone w przebiegu różnych chorób.

Kiedy stosować lek Tyenne?

Lek Tyenne stosuje się w leczeniu:
- dorosłych pacjentów z czynnym reumatoidalnym zapaleniem stawów o nasileniu umiarkowanym do ciężkiego, u których wcześniejsze leczenie nie powiodło się;
- dorosłych pacjentów z ciężkim, postępującym reumatoidalnym zapaleniem stawów, u których dotychczas nie stosowano metotreksatu;
- dzieci w wieku od 2 lat i młodzieży z czynnym, uogólnionym, młodzieńczym idiopatycznym zapaleniem stawów (lek może być stosowany w monoterapii lub w skojarzeniu z metotreksatem);
- dzieci w wieku od 2 lat i młodzieży z czynnym wielostawowym młodzieńczym idiopatycznym zapaleniem stawów (lek może być stosowany w monoterapii lub w skojarzeniu z metotreksatem);
- dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku od 2 lat z ciężkim lub zagrażającym życiu zespołem uwalniania cytokin;
- dorosłych pacjentów z chorobą COVID-19, którzy otrzymują kortykosteroidy o działaniu układowym i wymagają tlenoterapii uzupełniającej lub wentylacji mechanicznej.

Jak stosować lek Tyenne?

Dawkowanie leku Tyenne dla każdego wskazania oraz długość leczenia ustala lekarz.

Sposób podawania

Lek będzie podawany przez lekarza lub pielęgniarkę w postaci kroplówki dożylnej. Pacjent będzie obserwowany podczas podawania leku i po jego zakończeniu.

Kiedy lek Tyenne nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (tocilizumab) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Leku nie wolno stosować u pacjentów z czynnym, ciężkim zakażeniem (nie dotyczy COVID-19).
Lek Tyenne nie jest zalecany do stosowania u dzieci w wieku poniżej 2 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Tyenne?

Leczenie lekiem Tyenne jest leczeniem specjalistycznym, które prowadzi lekarz doświadczony w rozpoznawaniu i leczeniu chorób, w których lek może być zastosowany. Przed wprowadzeniem leczenia lekiem Tyenne konieczne jest przeprowadzenie przez lekarza wywiadu, który będzie obejmował ocenę dotychczasowego leczenia oraz analizę przeciwwskazań i środków ostrożności związanych ze stosowaniem leku. Należy ściśle przestrzegać zaleceń przekazanych przez lekarza. Przed podaniem leku i podczas terapii lekarz będzie zlecać badania krwi w celu kontroli liczby krwinek i czynności wątroby. Wszystkie wątpliwości związane ze stosowaniem leku należy omówić z lekarzem. Należy powiadomić lekarza, jeśli pacjent został niedawno zaszczepiony lub planowane jest u niego szczepienie, ponieważ w trakcie leczenia lekiem Tyenne niektóre rodzaje szczepionek nie mogą być podawane. Lekarz przekaże pacjentowi Kartę Ostrzegawczą dla Pacjenta, która zawiera ważne informacje o bezpieczeństwie stosowania leku.

Jak stosować lek Tyenne z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Tyenne w ciąży i okresie karmienia piersią?

Leku Tyenne nie należy stosować w czasie ciąży, z wyjątkiem sytuacji, gdy jego podawanie jest bezwzględnie konieczne. Kobiety w wieku rozrodczym muszą stosować skuteczną antykoncepcję w trakcie leczenia i przez 3 miesiące po zakończeniu leczenia. Nie należy karmić piersią podczas stosowania leku Tyenne oraz przez co najmniej 3 miesiące po zakończeniu leczenia.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Tyenne?

W ulotce dołączonej do opakowania leku Tyenne są omówione działania niepożądane towarzyszące terapii tym lekiem. Działania niepożądane mogą wystąpić nawet po 3 lub więcej miesiącach po otrzymaniu ostatniej dawki leku. Jeśli w trakcie leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpi jakikolwiek z następujących objawów: problemy z oddychaniem, ucisk w klatce piersiowej, zawroty głowy, wysypka na skórze, świąd skóry, pokrzywka, obrzęk warg, języka lub twarzy (są to objawy ciężkiej reakcji alergicznej); gorączka i dreszcze, pęcherze w jamie ustnej lub na skórze, ból brzucha (mogą to być objawy ciężkiego zakażenia); uczucie zmęczenia, ból brzucha, żółte zabarwienie skóry lub oczu (mogą to być objawy uszkodzenia wątroby).

Czy lek Tyenne wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Tyenne może powodować zawroty głowy - pacjenci, u który występują zawroty głowy, nie powinni prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Jak przechowywać lek Tyenne?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Lek jest podawany przez lekarza lub pielęgniarkę.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Tyenne - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Tyenne - powiązane artykuły

Środa, 13 grudnia 2023

Nowa lista refundacyjna od 1 stycznia 2024 r. - nowości w programach lekowych i chemioterapii Nowa lista refundacyjna od 1 stycznia 2024 r. – informacje ogólne Nowa lista...

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem