LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Wegovy FlexTouch (Semaglutide)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Wegovy FlexTouch (Rp) roztwór do wstrzykiwań we wstrzykiwaczu 0,25 mg 1 wstrzykiwacz 1,5 ml + 4 igły
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
1380,00
Cena
100% (zł):
1380,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Wegovy FlexTouch (Rp) roztwór do wstrzykiwań we wstrzykiwaczu 0,5 mg 1 wstrzykiwacz 1,5 ml + 4 igły
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
1380,00
Cena
100% (zł):
1380,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Wegovy FlexTouch (Rp) roztwór do wstrzykiwań we wstrzykiwaczu 1 mg 1 wstrzykiwacz 3 ml + 4 igły
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
1600,00
Cena
100% (zł):
1600,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Wegovy FlexTouch (Rp) roztwór do wstrzykiwań we wstrzykiwaczu 1,7 mg 1 wstrzykiwacz 3 ml + 4 igły
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
1840,00
Cena
100% (zł):
1840,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Wegovy FlexTouch (Rp) roztwór do wstrzykiwań we wstrzykiwaczu 2,4 mg 1 wstrzykiwacz 3 ml + 4 igły
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
1990,00
Cena
100% (zł):
1990,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Wegovy FlexTouch

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Novo Nordisk A/S

Co zawiera lek Wegovy?

Lek Wegovy występuje w postaci roztworu do wstrzykiwań we wstrzykiwaczu (5 dawek) i jest dostępny na receptę.

 • Wegovy FlexTouch 0,25 mg
  1 fabrycznie napełniony wstrzykiwacz zawiera 1 mg semaglutydu w 1,5 ml roztworu. 1 wstrzykiwacz zawiera 4 dawki po 0,25 mg.
 • Wegovy FlexTouch 0,5 mg
  1 fabrycznie napełniony wstrzykiwacz zawiera 2 mg semaglutydu w 1,5 ml roztworu. 1 wstrzykiwacz zawiera 4 dawki po 0,5 mg.
 • Wegovy FlexTouch 1 mg
  1 fabrycznie napełniony wstrzykiwacz zawiera 4 mg semaglutydu w 3 ml roztworu. 1 wstrzykiwacz zawiera 4 dawki po 1 mg.
 • Wegovy FlexTouch 1,7 mg
  1 fabrycznie napełniony wstrzykiwacz zawiera 6,8 mg semaglutydu w 3 ml roztworu. 1 wstrzykiwacz zawiera 4 dawki po 1,7 mg.
 • Wegovy FlexTouch 2,4 mg
  1 fabrycznie napełniony wstrzykiwacz zawiera 9,6 mg semaglutydu w 3 ml roztworu. 1 wstrzykiwacz zawiera 4 dawki po 2,4 mg.

Jak działa lek Wegovy?

Semaglutyd przypomina naturalnie występujący hormon o nazwie glukagonopodobny peptyd-1 (GLP-1), który jest uwalniany w jelitach po posiłku. Poprzez wpływ na docelowe receptory w mózgu, które kontrolują apetyt, lek powoduje uczucie pełności i zmniejszenie odczucia głodu oraz napadów głodu.

Kiedy stosować lek Wegovy?

 • Dorośli
  Lek Wegovy stosuje się w połączeniu z dietą i ćwiczeniami fizycznymi w celu zmniejszenia masy ciała oraz utrzymania masy ciała pod kontrolą u osób dorosłych, u których wskaźnik BMI wynosi 30 kg/m2 lub więcej (otyłość) albo wskaźnik BMI wynosi co najmniej 27 kg/m2 ale mniej niż 30 kg/m2 (nadwaga), i występują zaburzenia zdrowia związane z nieprawidłową masą ciała (takie jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, nieprawidłowy poziom tłuszczów we krwi, zaburzenia oddychania podczas snu nazywane bezdechem sennym, przebyty zawał serca, udar mózgu albo schorzenia naczyń krwionośnych).
 • Młodzież w wieku 12 lat i powyżej
  Lek Wegovy stosuje się w połączeniu z dietą i ćwiczeniami fizycznymi w celu kontroli masy ciała u młodzieży w wieku 12 lat i powyżej z otyłością (zdiagnozowaną przez lekarza) oraz masą ciała powyżej 60 kg.

Jak stosować lek Wegovy?

Dawkowanie leku Wegovy i czas leczenia określa lekarz. Należy ściśle przestrzegać schematu dawkowania w kolejnych tygodniach leczenia. Nie należy przerywać stosowania leku bez konsultacji z lekarzem.

Sposób podawania

Wstrzykiwacz z funkcją nastawiania dawki zawiera cztery dawki leku Wegovy, co odpowiada czterem podaniom raz w tygodniu. Opakowanie zawiera 4 igły NovoFine Plus; do każdego wstrzyknięcia należy zawsze użyć nowej igły. Lek należy wstrzykiwać pod skórę tylko raz w tygodniu, najlepiej w tym samym dniu tygodnia. Może być podawany o dowolnej porze dnia, niezależnie od posiłków. Miejsca przeznaczone do wykonania wstrzyknięcia to ramię, udo lub brzuch (należy zachować odległość 5 cm od pępka). Wstrzyknięcia mogą być wykonywane samodzielnie przez pacjenta po odpowiednim przeszkoleniu przez lekarza lub pielęgniarkę. Należy zawsze przestrzegać zaleceń przedstawionych w instrukcji dołączonej do opakowania leku. Wstrzykiwacz jest przeznaczony do wielokrotnego użytku (zawiera 4 dawki) i powinien być używany tylko przez jedną osobę.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Wegovy?

Jeśli pacjent pominął podanie dawki leku i upłynęło nie więcej niż 5 dni od ustalonego dnia stosowania leku, należy podać lek zaraz po przypomnieniu sobie o tym, a następną dawkę należy wstrzyknąć jak zwykle, w wybranym wcześniej dniu tygodnia. Natomiast jeśli pacjent pominął podanie dawki leku i upłynęło ponad 5 dni od ustalonego dnia stosowania leku, należy pominąć dawkę, która nie została podana, a następną dawkę wstrzyknąć jak zwykle, w wybranym wcześniej dniu tygodnia. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Wegovy nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (semaglutyd) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Lek Wegovy nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Wegovy?

Przed przepisaniem leku Wegovy lekarz przeprowadzi z pacjentem wywiad, określi stopień otyłości oraz zweryfikuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem. Lekarz zadecyduje o zastosowaniu leku oraz przekaże zalecenia dotyczące kontroli terapii. Podczas leczenia należy przestrzegać diety i ćwiczeń fizycznych zaleconych przez lekarza. Należy omówić z lekarzem wszystkie wątpliwości dotyczące stosowania tego leku. Nie należy przekraczać przepisanej przez lekarza dawki leku. Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli podczas leczenia lekiem Wegovy pojawi się silny i uporczywy ból brzucha, ponieważ ból ten może być objawem ostrego zapalenia trzustki. Podczas leczenia należy pić dużo płynów w celu uniknięcia odwodnienia.

Jak stosować lek Wegovy z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Wegovy w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz podejmuje decyzję o możliwości stosowania leku Wegovy w okresie ciąży i karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Wegovy?

W ulotce dołączonej do opakowania leku Wegovy są omówione działania niepożądane związane ze stosowaniem tego leku. Najczęściej występujące działania niepożądane to: ból głowy, nudności, wymioty, biegunka, zaparcia i ból brzucha. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Wegovy?

W razie zastosowania większej niż zalecana dawki leku należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

Czy lek Wegovy wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

U niektórych osób stosujących lek Wegovy mogą wystąpić zawroty głowy, głównie podczas pierwszych 4 miesięcy leczenia - jeśli pojawią się zawroty głowy, należy zachować szczególną ostrożność podczas prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn.
Jeśli lek Wegovy jest stosowany w skojarzeniu z pochodną sulfonylomocznika lub insuliną może wystąpić obniżone stężenie cukru we krwi (hipoglikemia), co może zmniejszać zdolność koncentracji - w takiej sytuacji należy unikać prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Jak przechowywać lek Wegovy?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed otwarciem przechowywać w lodówce (2-8°C), nie zamrażać; przechowywać z dala od elementu chłodzącego. Podczas stosowania wstrzykiwacz można przechowywać przez 6 tygodni w temperaturze poniżej 30°C lub w lodówce (w temperaturze 2-8°C z dala od elementu chłodzącego; nie zamrażać). Nie należy używać uprzednio zamrożonego leku. W celu ochrony przed światłem należy na wstrzykiwacz nakładać nasadkę, gdy nie jest używany. Nie należy stosować leku, jeśli roztwór jest mętny lub zabarwiony.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Wegovy FlexTouch - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem