LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Xofluza (Baloxavir marboxil)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Xofluza (Rp) tabletki powlekane 20 mg 2 szt. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): Cena 100% (zł): Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Xofluza (Rp) tabletki powlekane 40 mg 2 szt. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): Cena 100% (zł): Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Xofluza (Rp) tabletki powlekane 80 mg 1 szt. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): Cena 100% (zł): Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Xofluza

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Roche Registration GmbH, Roche Diagnostics GmbH

Co zawiera Xofluza?

Lek Xofluza występuje w postaci tabletek w 3 dawkach. Wszystkie dawki są dostępne na receptę.
1 tabletka zawiera 20 mg, 40 mg lub 80 mg baloksawiru marboksylu. Lek zawiera laktozę - jeśli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Jak działa Xofluza?

Baloksawir marboksyl należy do grupy leków zwanych inhibitorami endonukleazy zależnej od struktury kap, które hamują rozprzestrzenianie się wirusa grypy w organizmie i pomagają złagodzić objawy lub zapobiec ich wystąpieniu w przypadku zakażenia wirusem grypy.

Kiedy stosować lek Xofluza?

Lek Xofluza jest stosowany w leczeniu grypy u osób dorosłych i młodzieży w wieku 12 lat i starszej, u których objawy grypy występują od mniej niż 48 godzin.
Lek Xofluza jest również stosowany w zapobieganiu grypie u dorosłych i młodzieży w wieku 12 lat i starszej, którzy mieli bliski kontakt z osobą chorą na grypę lub z osobą z podejrzeniem grypy.

Jak stosować lek Xofluza?

Dawkowanie leku Xofluza poda lekarz wystawiający receptę. Dawka leku jest uzależniona od masy ciała pacjenta. Podaną przez lekarza dawkę leku należy przyjąć jako jedną dawkę najszybciej jak to możliwe w ciągu 48 godzin od wystąpienia objawów grypy lub po narażeniu na kontakt z osobą zakażoną wirusem grypy.

Sposób podawania

Lek Xofluza może być przyjmowany z pokarmem lub bez pokarmu. Tabletki należy przyjmować w całości z niewielką ilością wody.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Xofluza?

W obu wskazaniach przyjmuje się tylko jedną dawkę leku Xofluza zgodnie z zaleceniami dawkowania.

Kiedy lek Xofluza nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (baloksawir marboksyl) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Lek Xofluza nie jest przeznaczony dla dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Xofluza?

Jeśli objawy utrzymują się, należy poradzić się lekarza.

Jak stosować lek Xofluza z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
Nie należy przyjmować leku Xofluza jednocześnie z doustnymi lekami przeczyszczającymi, lekami zobojętniającymi sok żołądkowy, lekami lub suplementami zawierającymi żelazo, cynk, selen, wapń lub magnez, ponieważ mogą one osłabić jego działanie.

Czy można stosować lek Xofluza w ciąży i okresie karmienia piersią?

O ewentualnym zastosowaniu leku Xofluza u kobiet w ciąży i kobiet karmiących piersią decyduje lekarz, ale w celu zachowania ostrożności zaleca się unikanie stosowania leku u tych kobiet.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Xofluza?

Działania niepożądane, które mogą wystąpić w trakcie stosowania leku Xofluza, znajdują się w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy odstawić lek Xofluza i natychmiast zgłosić się po pomoc medyczną, jeśli podczas stosowania leku wystąpi ciężka reakcja alergiczna, a w niej takie objawy jak obrzęk twarzy, wysypka, obniżone ciśnienie krwi i problemy z oddychaniem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Xofluza?

W razie przypadkowego przyjęcia większej niż pojedyncza dawki leku, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Czy Xofluza wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Jest mało prawdopodobne, aby lek Xofluza wpływał na zdolność do prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Jak przechowywać lek Xofluza?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed wilgocią.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Produkty zawierające tę samą substancję czynną

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem