LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Atrodil (Ipratropium bromide)

Lek jest refundowany, bezpłatny dla seniorów, dzieci, kobiet w ciąży. Szczegóły w tabeli.

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Atrodil (Rp) aerozol inhalacyjny, roztwór 20 µg/dawkę inh. 200 dawek
Refundacja
R
65+, 18-, C
Opłata
pacjenta (zł):
3,56
0,00
Cena
100% (zł):
20,04
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Atrodil

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.

Co zawiera Atrodil?

Lek Atrodil to aerozol inhalacyjny, który jest dostępny na receptę.
1 dawka inhalacyjna zawiera 20 mikrogramów bromku ipratropiowego (w postaci jednowodnej). Lek zawiera małe ilości alkoholu.

Jak działa Atrodil?

Bromek ipratropiowy należy do grupy leków rozszerzających oskrzela.

Kiedy stosować Atrodil?

Lek Atrodil jest stosowany jako lek rozszerzający oskrzela w leczeniu podtrzymującym stanów skurczowych oskrzeli w przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc (POChP) oraz w astmie oskrzelowej.

Jak stosować Atrodil?

Lekarz określa dawkowanie leku Atrodil. Nie należy przerywać przyjmowania leku bez porozumienia z lekarzem, ponieważ może to spowodować nasilenie się objawów choroby.

Sposób podawania

Lek należy stosować wziewnie z inhalatora. Ustnik jest przeznaczony do użytku wyłącznie z aerozolem inhalacyjnym Atrodil. Należy przestrzegać zaleceń zawartych w instrukcji dołączonej do opakowania leku. Jeśli używanie inhalatora będzie sprawiało pacjentowi trudność, lek Atrodil należy stosować z komorą inhalacyjną AeroChamber. W razie wątpliwości odnośnie prawidłowego stosowania inhalatora należy skontaktować się z osobą z personelu medycznego.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Atrodil?

W przypadku pominięcia dawki leku należy ją przyjąć tak szybko jak jest to możliwe. Jeśli zbliża się pora przyjęcia kolejnej dawki, należy pominąć zapomnianą dawkę, a kolejną dawkę należy przyjąć we właściwym czasie. Nie należy stosować dwóch dawek w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy Atrodil nie może być stosowany?

Leku Atrodil nie należy stosować u pacjentów z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (bromek ipratropiowy), na podobne leki zawierające atropinę lub jej pochodne lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Leku Atrodil nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Atrodil?

Przed przepisaniem leku Atrodil lekarz zweryfikuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem. Lekarz zadecyduje o zastosowaniu leku i określi zalecenia dotyczące kontroli leczenia. Nie należy przekraczać zalecanej przez lekarza dawki dobowej leku. Jeśli objawy utrzymują się, należy skonsultować się z lekarzem. U dzieci lek należy stosować jedynie pod kontrolą osoby dorosłej.

Jak stosować Atrodil z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować Atrodil w ciąży i okresie karmienia piersią?

Decyzję o ewentualnym zastosowaniu leku Atrodil w okresie ciąży lub karmienia piersią podejmuje lekarz.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Atrodil?

Działania niepożądane, które mogą wystąpić w trakcie stosowania leku Atrodil, są przedstawione w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy natychmiast przerwać stosowanie leku i udać się do lekarza, jeśli wystąpią: trudności w oddychaniu lub nagłe nasilenie świszczącego oddechu; obrzęk naczynioruchowy (nagły obrzęk skóry lub śluzówek powodujący trudności w oddychaniu i przełykaniu); szybko postępujące reakcje alergiczne objawiające się obrzękiem języka, warg i twarzy lub nagłymi trudnościami w oddychaniu; niewyraźne widzenie, rozszerzenie źrenic, zwiększone ciśnienie wewnątrzgałkowe, ból oka, widzenie tęczowej obwódki wokół źródła światła, przekrwienie spojówki, obrzęk rogówki.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Atrodil?

W razie zastosowania większej niż zalecana dawki leku należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub udać się do szpitala.

Czy Atrodil wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Jeśli podczas stosowania leku Atrodil wystąpią zawroty głowy lub zaburzenia widzenia, nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Jak przechowywać Atrodil?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Pojemnik należy chronić przed bezpośrednim działaniem światła słonecznego i nie należy go zamrażać. Przechowywać w temperaturze poniżej 30°C.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Atrodil - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem