LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Avasart Plus (Amlodipine + Valsartan)

Lek jest refundowany, bezpłatny dla seniorów. Szczegóły w tabeli.

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Avasart Plus (Rp) tabletki powlekane 5 mg + 80 mg 28 szt.
Refundacja
30%
65+
Opłata
pacjenta (zł):
4,96
0,00
Cena
100% (zł):
12,45
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Avasart Plus (Rp) tabletki powlekane 5 mg + 160 mg 28 szt.
Refundacja
30%
65+
Opłata
pacjenta (zł):
9,27
0,00
Cena
100% (zł):
24,25
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Avasart Plus (Rp) tabletki powlekane 10 mg + 160 mg 28 szt.
Refundacja
30%
65+
Opłata
pacjenta (zł):
9,27
0,00
Cena
100% (zł):
24,25
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Avasart Plus

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Polfarmex S.A.

Co zawiera Avasart Plus?

Lek Avasart Plus występuje w postaci tabletek w trzech dawkach. Wszystkie dawki leku są dostępne na receptę.

  • Avasart Plus 5 mg + 80 mg
    1 tabletka powlekana zawiera 5 mg amlodypiny (w postaci bezylanu) i 80 mg walsartanu.
  • Avasart Plus 5 mg + 160 mg
    1 tabletka powlekana zawiera 5 mg amlodypiny (w postaci bezylanu) i 160 mg walsartanu.
  • Avasart Plus 10 mg + 160 mg
    1 tabletka powlekana zawiera 10 mg amlodypiny (w postaci bezylanu) i 160 mg walsartanu.

Jak działa Avasart Plus?

Lek Avasart Plus zawiera dwie substancje czynne: amlodypinę i walsartan. Amlodypina jest lekiem z grupy antagonistów wapnia. Walsartan należy do grupy leków zwanych antagonistami receptora angiotensyny II. Obie substancje działają rozkurczająco na naczynia krwionośne, co powoduje obniżenie ciśnienia tętniczego krwi.

Kiedy stosować Avasart Plus?

Lek Avasart Plus jest stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego u dorosłych, u których ciśnienie krwi nie jest dostatecznie kontrolowane podczas stosowania tylko amlodypiny lub tylko walsartanu.

Jak stosować Avasart Plus?

Dawkowanie leku Avasart Plus dla każdego pacjenta, modyfikacje dawkowania i czas trwania terapii określa lekarz. Nie należy samodzielnie przerywać leczenia lekiem Avasart Plus.

Sposób podawania

Lek należy przyjmować codziennie o tej samej porze, podczas posiłku lub niezależnie od posiłku. Tabletki należy połykać, popijając szklanką wody. Leku Avasart Plus nie należy przyjmować razem z sokiem grejpfrutowym.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Avasart Plus?

Lek Avasart Plus należy przyjmować regularnie każdego dnia. W przypadku pominięcia dawki leku, należy ją przyjąć zaraz po przypomnieniu sobie o tym, a następnie przyjąć kolejną tabletkę o zwykłej porze. Pominiętą dawkę należy opuścić w sytuacji, gdy zbliża się pora przyjęcia następnej dawki. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy Avasart Plus nie może być stosowany?

Leku Avasart Plus nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (amlodypinę lub walsartan), na inny lek z grupy antagonistów wapnia lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Lek Avasart Plus nie jest zalecany do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Avasart Plus?

Przed zleceniem leku Avasart Plus lekarz przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem oraz ustali zasady kontroli leczenia nadciśnienia. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza. Nie należy przekraczać przepisanej przez lekarza dawki leku. Podczas leczenia lekarz może zalecić regularną kontrolę czynności nerek, ciśnienia tętniczego i stężenia elektrolitów (np. potasu) we krwi. Podczas przyjmowania leku Avasart Plus należy unikać spożywania zbyt dużej ilości alkoholu.

Jak stosować Avasart Plus z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Jak stosować Avasart Plus z jedzeniem i piciem?

Podczas przyjmowania leku Avasart Plus nie należy spożywać grejpfrutów i soku grejpfrutowego. Produkty te mogą spowodować zwiększenie stężenia we krwi amlodypiny (jeden ze składników tego leku), a to może powodować nieprzewidywalne nasilenie działania obniżającego ciśnienie tętnicze leku Avasart Plus.

Czy można stosować Avasart Plus w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lek Avasart Plus nie jest zalecany do stosowania u kobiet w pierwszych 3 miesiącach ciąży i nie wolno go stosować w ostatnich 6 miesiącach ciąży, ponieważ przyjmowany w tym okresie może poważnie zaszkodzić dziecku. Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas leczenia lekiem Avasart Plus, powinna jak najszybciej poinformować o tym lekarza. Lek Avasart Plus nie jest zalecany do stosowania u kobiet karmiących piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Avasart Plus?

Działania niepożądane, które może wywołać lek Avasart Plus, są opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać przyjmowanie leku Avasart Plus i jak najszybciej skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpi jakikolwiek z następujących objawów: obrzęk twarzy, warg lub języka, problemy z oddychaniem, wysypka skórna, swędzenie (objawy reakcji alergicznej); niskie ciśnienie tętnicze, np. uczucie omdlewania; nagły świszczący oddech, ból w klatce piersiowej, duszność lub problemy z oddychaniem; ciężkie reakcje skórne (w tym nasilona wysypka, pokrzywka, zaczerwienienie skóry całego ciała, silne swędzenie, powstawanie pęcherzy, łuszczenie się i obrzęk skóry, zapalenie śluzówek - zespół Stevensa-Johnsona); zawał serca, nieprawidłowa czynność serca; silny ból w nadbrzuszu (objaw zapalenia trzustki).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Avasart Plus?

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do najbliższego szpitala.

Czy Avasart Plus wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Podczas przyjmowania leku Avasart Plus mogą pojawić się zawroty głowy - nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn do momentu poznania indywidualnej reakcji na ten lek.

Jak przechowywać Avasart Plus?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Avasart Plus - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem