LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Belakne Combi (Adapalene + Benzoyl peroxide)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Belakne Combi (Rp) żel 1 mg + 25 mg/g 1 but. 30 g
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
74,00
Cena
100% (zł):
74,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Belakne Combi

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Belupo lijekovi i kozmetika d.d.

Co zawiera lek Belakne Combi?

Leki Belakne Combi jest żelem na skórę, dostępnym na receptę.
1 g żelu zawiera 1 mg adapalenu i 25 mg nadtlenku benzoilu. Lek zawiera glikol propylenowy, który może powodować podrażnienie skóry.

Jak działa lek Belakne Combi?

Lek Belakne Combi zawiera dwa składniki: adapalen i nadtlenek benzoilu. Adapalen należy do grupy leków zwanych retynoidami i działa swoiście na procesy przebiegające w skórze, które wywołują trądzik. Nadtlenek benzoilu działa przeciwbakteryjnie oraz zmiękcza i złuszcza zewnętrzną warstwę skóry.

Kiedy stosować lek Belakne Combi?

Lek Belakne Combi jest stosowany w leczeniu trądziku pospolitego i jest wskazany do stosowania u dorosłych oraz młodzieży i dzieci w wieku 9 lat i starszych.

Jak stosować lek Belakne Combi?

Lekarz przedstawi zasady dawkowania leku Belakne Combi oraz ustali czas leczenia.

Sposób podawania

Lek jest przeznaczony wyłącznie do stosowania na skórę. Cienką warstwę żelu należy nanosić równomiernie na obszar skóry dotknięty trądzikiem raz na dobę, przed snem. Przed naniesieniem leku skóra powinna być czysta i sucha. Po naniesieniu żelu należy dokładnie umyć ręce.

Kiedy lek Belakne Combi nie może być stosowany?

Leku Belakne Combi nie należy stosować u pacjentów z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (adapalen i nadtlenek benzoilu) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie wolno stosować leku u kobiet w ciąży oraz u kobiet planujących zajść w ciążę.
Leku Belakne Combi nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 9 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Belakne Combi?

Przed przepisaniem leku Belakne Combi lekarz zweryfikuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem. Lekarz wytłumaczy zasady prawidłowego stosowania leku. W razie pogorszenia objawów należy ponownie skontaktować się z lekarzem. Nie należy stosować leku w miejscach, gdzie na skórze znajdują się rozcięcia, otarcia, oparzenia słoneczne lub wyprysk. Należy zwracać uwagę, aby lek nie dostał się do oczu, ust, nosa lub innych bardzo wrażliwych obszarów ciała. Unikać nadmiernego narażenia skóry na promieniowanie słoneczne i lampy UV. Należy unikać kontaktu leku z włosami i barwionymi tkaninami, ponieważ może je odbarwiać. Należy omówić z lekarzem wszystkie wątpliwości dotyczące terapii lekiem Belakne Combi.

Jak stosować lek Belakne Combi z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty, suplementach diety i kosmetykach.
Należy unikać jednoczesnego stosowania leku Belakne Combi i kosmetyków powodujących podrażnienia, wysuszenie czy złuszczanie skóry.

Czy można stosować lek Belakne Combi w ciąży i okresie karmienia piersią?

Nie wolno stosować leku Belakne Combi, jeśli pacjentka jest w ciąży lub planuje zajść w ciążę. W przypadku zajścia w ciążę w czasie stosowania tego leku leczenie musi zostać przerwane i należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza. Lek Belakne Combi można stosować w okresie karmienia piersią, jednak aby uniknąć narażenia niemowlęcia na kontakt z lekiem, nie należy go nanosić na klatkę piersiową.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Belakne Combi?

Ulotka dołączona do opakowania leku Belakne Combi zawiera działania niepożądane związane z jego stosowaniem. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać stosowanie leku Belakne Combi i natychmiast zwrócić się po pomoc medyczną, jeśli pojawią się następujące objawy: ucisk w gardle, obrzęk oczu, twarzy, warg lub języka, osłabienie lub problemy z oddychaniem. Należy zaprzestać stosowania leku, jeśli wystąpi pokrzywka lub swędzenie w obrębie twarzy lub całego ciała.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Belakne Combi?

W sytuacji zastosowania większej niż zalecana ilości leku lub przypadkowego połknięcia leku (np. przez dziecko) należy skontaktować się z lekarzem lub szpitalem.

Jak przechowywać lek Belakne Combi?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 30°C. Okres ważności po pierwszym otwarciu butelki wynosi 6 miesięcy, jeśli lek jest przechowywany w temperaturze poniżej 25°C.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Belakne Combi - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem