LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Ciloxan (Ciprofloxacin)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Ciloxan (Rp) krople do oczu, roztwór 3 mg/ml 1 but. 5 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
35,20
Cena
100% (zł):
35,20
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Ciloxan

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Novartis Poland Sp. z o.o.

Co zawiera Ciloxan?

Lek Ciloxan występuje w postaci kropli do oczu i jest dostępny na receptę.
1 ml roztworu kropli zawiera 3 mg cyprofloksacyny. Lek zawiera chlorek benzalkoniowy, który może powodować podrażnienie oczu.

Jak działa Ciloxan?

Cyprofloksacyna jest antybiotykiem należącym do grupy leków nazywanych fluorochinolonami. Cyprofloksacyna leczy infekcje bakteryjne oczu.

Kiedy stosować Ciloxan?

Lek Ciloxan jest stosowany do leczenia owrzodzenia rogówki i powierzchniowych zakażeń oka (oczu) oraz tkanek otaczających oko.

Jak stosować Ciloxan?

Lekarz przedstawi zasady dawkowania leku Ciloxan dla każdego schorzenia. Lek należy stosować tak długo, jak zalecił to lekarz. Nie należy kończyć leczenia bez zlecenia lekarza, nawet jeśli objawy choroby ustąpią. Wcześniejsze zakończenie leczenia może spowodować nawrót objawów zakażenia oka.

Sposób podawania

Lek Ciloxan jest przeznaczony do podawania wyłącznie do oka. Należy zapoznać się z instrukcją podawania leku dołączoną do opakowania i stosować się do zaleceń w niej zawartych.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Ciloxan?

W przypadku pominięcia dawki leku, należy podać pominiętą dawkę jak najszybciej. Jeśli zbliża się czas podania następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i przejść do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy podwajać dawki leku, aby zrównoważyć brak dawki, która została pominięta.

Kiedy Ciloxan nie może być stosowany?

Leku Ciloxan nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (cyprofloksacynę) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie należy stosować leku, jeśli pacjent jest uczulony na inne antybiotyki zwane chinolonami.
Lek Ciloxan nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci w wieku poniżej 1 roku.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Ciloxan?

Przed zaordynowaniem leku Ciloxan konieczne będzie przeanalizowanie przez lekarza przeciwwskazań i środków ostrożności związanych z jego stosowaniem. Lekarz zadecyduje o rozpoczęciu leczenia i przekaże zalecenia dotyczące stosowania leku. Lek nie jest przeznaczony do leczenia infekcji oka wywołanych przez wirusy. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli objawy choroby pogorszą się lub nagle powrócą. Podczas leczenia należy unikać nadmiernej ekspozycji na słońce ze względu na ryzyko wystąpienia reakcji uczulenia na światło - jeśli pojawią się objawów uczulenia na słońce należy przerwać stosowanie leku i skontaktować się z lekarzem. W trakcie stosowania leku nie wolno używać soczewek kontaktowych (twardych lub miękkich). Pacjenci, którym lekarz pozwoli stosować soczewki kontaktowe, muszą je wyjmować przed zastosowaniem kropli i odczekać co najmniej 15 minut do założenia soczewek kontaktowych.
Lek Ciloxan zawiera chlorek benzalkoniowy i w związku z tym może powodować podrażnienie oczu, zwłaszcza u osób z zespołem suchego oka lub zaburzeniami dotyczącymi rogówki - należy skontaktować się z lekarzem, jeśli po zastosowaniu leku pojawią się nieprawidłowe odczucia w oku, kłucie lub ból w oku.

Jak stosować Ciloxan z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
W razie jednoczesnego stosowania innych leków do oczu, należy pozostawić odstęp 5 minut pomiędzy podaniem kolejnych leków. Jeśli stosowana jest także maść do oczu, maść należy stosować na końcu.

Czy można stosować Ciloxan w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz podejmuje decyzję o możliwości zastosowania leku Ciloxan w okresie ciąży lub karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Ciloxan?

W trakcie stosowania leku Ciloxan mogą wystąpić działania niepożądane o różnym nasileniu i różnej częstości występowania; objawy te są dokładnie opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Jeśli po rozpoczęciu leczenia pojawią się pierwsze objawy wysypki skórnej lub inne objawy alergiczne, należy przerwać leczenie i natychmiast skontaktować się z lekarzem lub udać się do najbliższego szpitala.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Ciloxan?

W przypadku omyłkowego połknięcia leku (na przykład przez dziecko) należy skontaktować się z lekarzem.

Czy Ciloxan wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Ciloxan może powodować niewyraźne widzenie przez pewien czas po zastosowaniu - nie wolno wtedy prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn dopóki nie powróci wyraźne widzenie.

Jak przechowywać Ciloxan?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie przechowywać w lodówce ani nie zamrażać. Lek można stosować przez 4 tygodnie od pierwszego otwarcia butelki.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Ciloxan - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)





banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem