LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Claritine Duo (Loratadine + Pseudoephedrine)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Claritine Duo (Rp) tabletki o przedłużonym uwalnianiu 5 mg + 120 mg 20 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
38,60
Cena
100% (zł):
38,60
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Claritine Duo

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Bayer Sp. z o.o.

Co zawiera Claritine Duo?

Lek Claritine Duo występuje w postaci tabletek o przedłużonym uwalnianiu i jest dostępny na receptę.
1 tabletka o przedłużonym uwalnianiu zawiera 5 mg loratadyny i 120 mg siarczanu pseudoefedryny. Lek zawiera laktozę i sacharozę - jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, należy skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku; zawartość sacharozy należy wziąć pod uwagę u pacjentów z cukrzycą.

Jak działa Claritine Duo?

Lek Claritine Duo zawiera 2 substancje czynne: loratadynę o działaniu przeciwalergicznym i pseudoefedrynę o działaniu obkurczającym naczynia krwionośne w śluzówce nosa.

Kiedy stosować Claritine Duo?

Lek Claritine Duo jest wskazany w leczeniu objawów okresowego, alergicznego zapalenia śluzówki nosa, którym towarzyszy przekrwienie śluzówki nosa. Claritine Duo zmniejsza następujące objawy: uczucie zatkania nosa, kichanie, wodnista wydzielina z nosa, swędzenie nosa i oczu, łzawienie, pieczenie i zaczerwienienie oczu.

Jak stosować Claritine Duo?

Dawkowanie leku Claritine Duo, sposób podawania i czas stosowania ustala lekarz.

Sposób podawania

Lek może być przyjmowany niezależnie od posiłków. Tabletkę należy połknąć w całości, popijając szklanką wody. Tabletek nie należy dzielić, rozgniatać, rozgryzać ani żuć.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Claritine Duo?

W razie nieprzyjęcia leku Claritine Duo w odpowiednim czasie należy go przyjąć później, tak aby utrzymywać 12 godzin przerwy między kolejnymi dawkami. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Claritine Duo nie może być stosowany?

Leku Claritine Duo nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (loratadynę i pseudoefedrynę) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku, lub inne leki działające obkurczająco na naczynia krwionośne śluzówki. Leku Claritine Duo nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat. Leku nie należy stosować u osób w wieku powyżej 60 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Claritine Duo?

Przed rozpoczęciem stosowania leku Claritine Duo lekarz przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane ze stosowaniem leku i zadecyduje czy lek może być zastosowany oraz poinformuje o zaleceniach związanych ze stosowaniem leku. Nie należy przekraczać zalecanej dawki. Jeśli objawy utrzymują się, należy poradzić się lekarza. Należy zaprzestać stosowania leku Claritine Duo co najmniej 48 godzin przed wykonaniem uczuleniowych testów skórnych - lek Claritine Duo może wpływać na wyniki testów skórnych. Stosowanie leku Claritine Duo może być przyczyną dodatnich wyników testów antydopingowych.

Jak stosować lek Claritine Duo z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować Claritine Duo w ciąży i okresie karmienia piersią?

O zastosowaniu leku Claritine Duo u kobiet w ciąży i kobiet karmiących piersią decyduje lekarz.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Claritine Duo?

Działania niepożądane, które mogą wystąpić w trakcie stosowania leku Claritine Duo, przedstawione są w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Jeżeli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane świadczące o ciężkiej reakcji alergicznej (trudności w oddychaniu, świszczący oddech, swędzenie, pokrzywka, obrzęk, zawroty głowy, wysokie ciśnienie krwi, zatrzymanie moczu, gorączka, wysypka lub krostki na całym ciele), należy natychmiast przerwać stosowanie leku Claritine Duo i skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Claritine Duo?

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem, ponieważ mogą wystąpić niebezpieczne objawy przedawkowania, takie jak: bezdech, sinica, śpiączka, zapaść, utrata przytomności, drgawki.

Czy Claritine Duo wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Pacjent powinien powstrzymać się od prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn przed sprawdzeniem swojej indywidualnej reakcji na zażycie leku Claritine Duo. Nie powinien prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn, jeśli wystąpią takie objawy, jak: senność, zawroty głowy, dezorientacja, ból głowy, które mogą zaburzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Jak przechowywać lek Claritine Duo?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Claritine Duo - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Claritine Duo - powiązane artykuły

Poniedziałek, 12 lutego 2024

Pseudoefedryna - ryzyko poważnych neurologicznych działań niepożądanych Przedstawiciele właściwych Podmiotów Odpowiedzialnych w porozumieniu z Europejską Agencją Leków i Urzędem...

Więcej »
Środa, 6 grudnia 2023

Pseudoefedryna - nowe środki ostrożności w stosowaniu Komitet ds. Oceny Ryzyka w ramach Nadzoru nad Bezpieczeństwem Farmakoterapii Europejskiej Agencji Leków (Pharmacovigilance Risk...

Więcej »

Czym jest pseudoefedryna Jakie są wskazania do stosowania pseudoefedryny? Jakie są przeciwwskazania do stosowania pseudoefedryny? Jakie są ostrzeżenia i środki ostrożności przy...

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem