LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Dabigatran Eteksylan Stada (Dabigatran etexilate)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Dabigatran Eteksylan Stada (Rp) kapsułki twarde 110 mg 60 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
135,00
Cena
100% (zł):
135,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Dabigatran Eteksylan Stada (Rp) kapsułki twarde 150 mg 60 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
135,00
Cena
100% (zł):
135,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Dabigatran Eteksylan Stada

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Stada Arzneimittel AG

Co zawiera lek Dabigatran Eteksylan Stada?

Lek Dabigatran Eteksylan Stada jest dostępny w postaci kapsułek w dwóch dawkach. Lek jest dostępny na receptę.
1 kapsułka zawiera 110 mg lub 150 mg eteksylanu dabigatranu.

Jak działa lek Dabigatran Eteksylan Stada?

Eteksylan dabigatranu należy do grupy leków przeciwzakrzepowych. Jego działanie polega na blokowaniu substancji odpowiedzialnej za powstawanie zakrzepów krwi.

Kiedy stosować lek Dabigatran Eteksylan Stada?

 • Dabigatran Eteksylan Stada 110 mg
  Lek Dabigatran Eteksylan Stada 110 mg stosuje się u dorosłych w celu:
  - zapobiegania powstawania zakrzepów krwi w żyłach po przebytej operacji wszczepienia protezy stawu biodrowego lub kolanowego;
  - zapobiegania powstawania zakrzepów krwi w mózgu (udar) i innych naczyniach krwionośnych w organizmie, jeśli u pacjenta występuje migotanie przedsionków niezwiązane z wadą zastawkową oraz co najmniej jeden dodatkowy czynnik ryzyka;
  - leczenia zakrzepów krwi w żyłach nóg i płuc oraz zapobiegania powtórnemu powstawaniu zakrzepów krwi w żyłach nóg i płuc.
  Lek Dabigatran Eteksylan Stada 110 mg stosuje się u dzieci w wieku 8 lat lub starszych w leczeniu zakrzepów krwi oraz w celu zapobiegania nawrotom zakrzepów krwi.
 • Dabigatran Eteksylan Stada 150 mg
  Lek Dabigatran Eteksylan Stada 150 mg stosuje się u dorosłych w celu:
  - zapobiegania powstawania zakrzepów krwi w mózgu (udar) i innych naczyniach krwionośnych w organizmie, jeśli u pacjenta występuje migotanie przedsionków niezwiązane z wadą zastawkową oraz co najmniej jeden dodatkowy czynnik ryzyka;
  - leczenia zakrzepów krwi w żyłach nóg i płuc oraz zapobiegania powtórnemu powstawaniu zakrzepów krwi w żyłach nóg i płuc.
  Lek Dabigatran Eteksylan Stada 150 mg stosuje się u dzieci w wieku 8 lat lub starszych w leczeniu zakrzepów krwi oraz w celu zapobiegania nawrotom zakrzepów krwi.

Jak stosować lek Dabigatran Eteksylan Stada?

Lekarz określa dawkę leku Dabigatran Eteksylan Stada dla każdego wskazania oraz długość leczenia. Nie wolno samodzielnie przerywać leczenia; zbyt wczesne przerwanie leczenia zwiększa ryzyko powstania zakrzepu krwi.

Sposób podawania

Lek może być przyjmowany z posiłkiem lub bez posiłku. Kapsułki należy połykać w całości i popijać szklanką wody. Kapsułek nie należy łamać, rozgryzać ani wysypywać peletek z kapsułki, ponieważ może to zwiększyć ryzyko krwawienia. Należy przestrzegać zaleceń odnośnie sposobu podawania leku zawartych w ulotce dołączonej do opakowania.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Dabigatran Eteksylan Stada?

Nie należy przyjmować podwójnej dawki w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

 • Dabigatran Eteksylan Stada 110 mg
  Zapobieganie powstawaniu zakrzepów krwi po zabiegu wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego lub biodrowego: należy kontynuować przyjmowanie pominiętej dobowej dawki leku o tej samej porze następnego dnia.
  Zapobieganie zatorom w naczyniach krwionośnych w mózgu i organizmie, przez zapobieganie tworzeniu skrzepów, które powstają podczas nieprawidłowej pracy serca i leczenie zakrzepów krwi w żyłach nóg i płuc oraz zapobieganie powtórnemu powstawaniu zakrzepów krwi w żyłach nóg i płuc u dorosłych: pominiętą dawkę można przyjąć do 6 godzin przed kolejną zaplanowaną dawką; jeśli do kolejnej zaplanowanej dawki pozostało mniej niż 6 godzin, nie należy przyjmować pominiętej dawki.
  Leczenie zakrzepów krwi oraz zapobieganie nawrotom zakrzepów krwi u dzieci: pominiętą dawkę można przyjąć do 6 godzin przed kolejną zaplanowaną dawką; jeśli do kolejnej zaplanowanej dawki pozostało mniej niż 6 godzin, nie należy przyjmować pominiętej dawki.
 • Dabigatran Eteksylan Stada 150 mg
  Pominiętą dawkę można przyjąć do 6 godzin przed kolejną zaplanowaną dawką; jeśli do kolejnej zaplanowanej dawki pozostało mniej niż 6 godzin, nie należy przyjmować pominiętej dawki.

Kiedy lek Dabigatran Eteksylan Stada nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (eteksylan dabigatranu) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Lek Dabigatran Eteksylan Stada nie jest zalecany dla dzieci i młodzieży w wieku poniżej 8 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Dabigatran Eteksylan Stada?

Po wywiadzie lekarskim oraz przeanalizowaniu wszystkich przeciwwskazań i środków ostrożności związanych ze stosowaniem leku Dabigatran Eteksylan Stada, lekarz rozpocznie terapię tym lekiem i przekaże zasady kontroli terapii. Nie należy przekraczać zalecanej dawki leku. Pacjenci poddawani operacji muszą ściśle przestrzegać zaleceń lekarza dotyczących przyjmowania leku Dabigatran Eteksylan Stada. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli po przyjęciu leku u pacjenta wystąpi niestrawność. Należy omówić z lekarzem wszystkie wątpliwości dotyczące stosowania tego leku.

Jak stosować lek Dabigatran Eteksylan Stada z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Dabigatran Eteksylan Stada w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz podejmuje decyzję o możliwości zastosowania leku Dabigatran Eteksylan Stada u kobiety w ciąży. Kobiety w wieku rozrodczym powinny zapobiegać zajściu w ciążę podczas leczenia tym lekiem. Podczas przyjmowania leku Dabigatran Eteksylan Stada pacjentka nie może karmić piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Dabigatran Eteksylan Stada?

Podczas przyjmowania leku Dabigatran Eteksylan Stada mogą pojawić się działania niepożądane o różnym nasileniu i różnym występowaniu, które są omówione w ulotce dołączonej do opakowania. Może wystąpić krwawienie, które jest najpoważniejszym działaniem niepożądanym leku. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Dabigatran Eteksylan Stada?

Przyjęcie zbyt dużej dawki leku zwiększa ryzyko krwawienia. W przypadku przyjęcia zbyt wielu kapsułek leku pacjent powinien jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

Czy lek Dabigatran Eteksylan Stada wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Dabigatran Eteksylan Stada nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Jak przechowywać lek Dabigatran Eteksylan Stada?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 30°C w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed wilgocią.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Dabigatran Eteksylan Stada - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem