LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Telexer (Dabigatran etexilate)

Lek jest refundowany, bezpłatny dla seniorów. Szczegóły w tabeli.

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Telexer (Rp) kapsułki twarde 110 mg 30 szt.
Refundacja
R / 30%
65+
Opłata
pacjenta (zł):
28,37 / 32,94
0,00
Cena
100% (zł):
51,06
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Telexer (Rp) kapsułki twarde 110 mg 60 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
103,08
Cena
100% (zł):
103,08
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Telexer (Rp) kapsułki twarde 150 mg 30 szt.
Refundacja
30%
65+
Opłata
pacjenta (zł):
43,68
0,00
Cena
100% (zł):
68,40
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Telexer (Rp) kapsułki twarde 150 mg 60 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
137,18
Cena
100% (zł):
137,18
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Telexer (Rp) kapsułki twarde 150 mg 180 szt.
Refundacja
30%
65+
Opłata
pacjenta (zł):
234,46
0,00
Cena
100% (zł):
382,75
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Telexer

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Gedeon Richter Polska Sp. z o.o.

Co zawiera lek Telexer?

Lek Telexer to kapsułki w 2 dawkach, które są dostępne na receptę.
1 kapsułka zawiera 110 mg lub 150 mg eteksylanu dabigatranu.

Jak działa lek Telexer?

Eteksylan dabigatranu należy do grupy leków przeciwzakrzepowych. Jego działanie polega na blokowaniu substancji odpowiedzialnej za powstawanie zakrzepów krwi.

Kiedy stosować lek Telexer?

 • Telexer 110 mg
  Lek Telexer 110 mg stosuje się u osób dorosłych:
  - w zapobieganiu powstawania zakrzepów krwi w żyłach po przebytej operacji wszczepienia protezy stawu biodrowego lub kolanowego;
  - w zapobieganiu powstawania zakrzepów krwi w mózgu (udar) i innych naczyniach krwionośnych w organizmie, jeśli u pacjenta występuje migotanie przedsionków niezwiązane z wadą zastawkową oraz co najmniej jeden dodatkowy czynnik ryzyka;
  - w leczeniu zakrzepów krwi w żyłach nóg i płuc oraz zapobiegania powtórnemu powstawaniu zakrzepów krwi w żyłach nóg i płuc.
  Lek Telexer 110 mg jest stosowany u dzieci i młodzieży w wieku 8 lat lub starszych w leczeniu zakrzepów krwi oraz w celu zapobiegania nawrotom zakrzepów krwi.
 • Telexer 150 mg
  Lek Telexer 150 mg jest stosowany u osób dorosłych:
  - w zapobieganiu powstawania zakrzepów krwi w mózgu (udar) i innych naczyniach krwionośnych w organizmie, jeśli u pacjenta występuje migotanie przedsionków niezwiązane z wadą zastawkową oraz co najmniej jeden dodatkowy czynnik ryzyka;
  - w leczeniu zakrzepów krwi w żyłach nóg i płuc oraz zapobiegania powtórnemu powstawaniu zakrzepów krwi w żyłach nóg i płuc.
  Lek Telexer 150 mg jest stosowany u dzieci i młodzieży w wieku 8 lat lub starszych w leczeniu zakrzepów krwi oraz w celu zapobiegania nawrotom zakrzepów krwi.

Jak stosować lek Telexer?

Dawkowanie leku Telexer dla każdego wskazania oraz długość leczenia określa lekarz. Nie wolno przerywać stosowania leku Telexer bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem, ponieważ przedwczesne zakończenie leczenia może zwiększyć ryzyko powstania zakrzepu krwi.

Sposób podawania

Lek można przyjmować z posiłkiem lub bez posiłku. Kapsułki należy połykać w całości, popijając szklanką wody. Kapsułek nie należy łamać, rozgryzać ani wysypywać peletek z kapsułki, ponieważ może to zwiększyć ryzyko krwawienia. Należy przestrzegać zaleceń odnośnie sposobu podawania leku zawartych w ulotce dołączonej do opakowania.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Telexer?

Nie należy przyjmować podwójnej dawki w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

 • Telexer 110 mg
  Zapobieganie powstawaniu zakrzepów krwi w żyłach po alloplastyce stawu kolanowego lub biodrowego: należy kontynuować przyjmowanie pominiętej dobowej dawki leku o tej samej porze następnego dnia.
  Zapobieganie zatorom w naczyniach krwionośnych w mózgu i organizmie, przez zapobieganie tworzeniu skrzepów, które powstają podczas nieprawidłowej pracy serca i leczenie zakrzepów krwi w żyłach nóg i płuc oraz zapobieganie powtórnemu powstawaniu zakrzepów krwi w żyłach nóg i płuc u dorosłych: pominiętą dawkę można przyjąć do 6 godzin przed kolejną zaplanowaną dawką; jeśli do kolejnej zaplanowanej dawki pozostało mniej niż 6 godzin, nie należy przyjmować pominiętej dawki.
  Leczenie zakrzepów krwi oraz zapobieganie nawrotom zakrzepów krwi u dzieci i młodzieży: pominiętą dawkę można przyjąć do 6 godzin przed kolejną zaplanowaną dawką; jeśli do kolejnej zaplanowanej dawki pozostało mniej niż 6 godzin, nie należy przyjmować pominiętej dawki.
 • Telexer 150 mg
  Pominiętą dawkę można przyjąć do 6 godzin przed kolejną zaplanowaną dawką; jeśli do kolejnej zaplanowanej dawki pozostało mniej niż 6 godzin, nie należy przyjmować pominiętej dawki.

Kiedy lek Telexer nie może być stosowany?

Leku Telexer nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (eteksylan dabigatranu) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Lek Telexer nie jest zalecany dla dzieci w wieku poniżej 8 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Telexer?

Przed przepisaniem leku Telexer lekarz zweryfikuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem, a następnie podejmie decyzję o rozpoczęciu leczenia. Nie należy przekraczać przepisanej dawki leku. Należy bardzo dokładnie przestrzegać zaleceń lekarza dotyczących przyjęcia leku Telexer, jeśli pacjent będzie musiał być poddany operacji. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli po przyjęciu leku Telexer wystąpi niestrawność. Wszystkie wątpliwości związane ze stosowaniem leku należy omówić z lekarzem.

Jak stosować lek Telexer z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Telexer w ciąży i okresie karmienia piersią?

Nie należy przyjmować leku Telexer w okresie ciąży, chyba że lekarz podejmie decyzję o jego zastosowaniu. Kobiety w wieku rozrodczym powinny zapobiegać zajściu w ciążę podczas przyjmowania leku Telexer. Podczas stosowania leku Telexer nie należy karmić piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Telexer?

W trakcie stosowania leku Telexer mogą wystąpić działania niepożądane o różnym nasileniu i różnym występowaniu, są one szczegółowo opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Działaniem niepożądanym występującym najczęściej jest krwawienie. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Telexer?

Jeżeli pacjent przyjął zbyt dużą ilość kapsułek, powinien natychmiast skontaktować się z lekarzem. Przyjęcie zbyt dużej dawki leku Telexer zwiększa ryzyko krwawienia.

Czy lek Telexer wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Telexer nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Jak przechowywać lek Telexer?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie ma specjalnych zaleceń dotyczących temperatury przechowywania leku. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed wilgocią.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Telexer - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Telexer - powiązane artykuły

Poniedziałek, 23 października 2023

Nowa lista refundacyjna od 1 listopada 2023 - nowości na liście aptecznej Nowa lista refundacyjna od 1 listopada 2023 r. – informacje ogólne Nowa lista refundacyjna od 1...

Więcej »
Poniedziałek, 23 października 2023

Zmiany na bezpłatnej liście dla seniorów 65+ od 1 listopada 2023 Listopadowa lista refundacyjna – informacje ogólne Listopadowa lista refundacyjna – nowości na bezpłatnej...

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem