LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Dimastin (Dimetindene)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 65+ 18- Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Dimastin (OTC) żel 1 mg/g 1 tuba 30 g n.d. 65+: n.d. 18-: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 16,00 Cena 100% (zł): 16,00 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Dimastin

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Ziaja Ltd. - Zakład Produkcji Leków Sp. z o.o.

Skład

1 g żelu zawiera 1 mg maleinianu dimetyndenu. 1 g żelu zawiera 0,05 mg chlorku benzalkoniowego i 150 mg glikolu propylenowego.

Wskazania

Świąd towarzyszący dermatozom, pokrzywce, ukąszeniom owadów, oparzeniom słonecznym, powierzchownym oparzeniom skóry (pierwszego stopnia).
Preparat jest wskazany do stosowania u osób dorosłych, młodzieży oraz dzieci w wieku od ukończenia 1. roku życia i starszych.

Dawkowanie

Stosować 2 do 4 razy na dobę, pokrywając cienką warstwą żelu zmienioną chorobowo i swędzącą powierzchnię skóry. Pacjent powinien skontaktować się z lekarzem, jeśli objawy chorobowe nasilą się lub będą się utrzymywać, lub jeżeli wymagane jest stosowanie preparatu dłużej niż 2 dni u dzieci i 7 dni u dorosłych i młodzieży. W przypadkach szczególnie nasilonego świądu lub znacznego uszkodzenia skóry, leczenie miejscowe preparatem zawierającym dimetynden powinno być uzupełnione stosowaniem dimetyndenu w postaci doustnej.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Oparzenia drugiego i trzeciego stopnia.

Ciąża i karmienie piersią

Preparatu nie należy stosować w okresie ciąży, chyba że potencjalne korzyści dla matki wyraźnie przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu i wyłącznie po zasięgnięciu porady lekarza. W okresie ciąży preparatu nie należy stosować na rozległą powierzchnię skóry, szczególnie w przypadku zranień lub stanów zapalnych skóry. W okresie karmienia piersią preparatu nie należy stosować na brodawki sutków. Kobiety karmiące piersią nie powinny stosować preparatu na skórę piersi, gdyż może on zostać spożyty przez dziecko z mlekiem matki.

Działania niepożądane

Mogą wystąpić: suchość skóry, uczucie pieczenia skóry, alergiczne zapalenie skóry.

Uwagi

W przypadku stosowania preparatu na rozległą powierzchnię skóry należy unikać ekspozycji miejsc nim pokrytych na działanie promieni słonecznych. Należy unikać stosowania preparatu u małych dzieci na duże obszary skóry, szczególnie w przypadkach zranień i stanów zapalnych skóry.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Produkty zawierające tę samą substancję czynną

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem