LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Efferalgan Codeine (Paracetamol + Codeine)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Efferalgan Codeine (Rp) tabletki musujące 500 mg + 30 mg 16 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
19,80
Cena
100% (zł):
19,80
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Efferalgan Codeine

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Upsa SAS

Co zawiera Efferalgan Codeine?

Lek Efferalgan Codeine występuje w postaci tabletek musujących i jest dostępny na receptę.
1 tabletka musująca zawiera 500 mg paracetamolu i 30 mg półwodnego fosforanu kodeiny. Lek zawiera sorbitol - jeśli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku. Lek zawiera aspartam, który jest źródłem fenyloalaniny i może być szkodliwy dla pacjentów z fenyloketonurią. Lek zawiera benzoesan sodu, który wykazuje niewielkie działanie drażniące błony śluzowe; może zwiększać ryzyko wystąpienia żółtaczki u noworodków, których matki stosowały ten lek w okresie ciąży.

Jak działa Efferalgan Codeine?

Lek Efferalgan Codeine zawiera 2 substancje czynne o działaniu przeciwbólowym: paracetamol i kodeinę.

Kiedy stosować Efferalgan Codeine?

Lek Efferalgan Codeine jest stosowany w bólu o średnim i dużym nasileniu, który nie ustępuje po zastosowaniu leków przeciwbólowych o działaniu obwodowym.
Lek Efferalgan Codeine można stosować u młodzieży w wieku od 12 lat w krótkotrwałym łagodzeniu umiarkowanego bólu, który nie jest łagodzony innymi lekami przeciwbólowymi, takimi jak paracetamol lub ibuprofen stosowanymi w monoterapii.

Jak stosować Efferalgan Codeine?

Dawkowanie leku Efferalgan Codeine, sposób podawania i czas stosowania ustala lekarz. Regularne stosowanie leku pozwala zapobiec okresowym nasileniom bólu lub gorączki. Odstęp pomiędzy dawkami nie może być krótszy niż 6 godzin.

Sposób podawania

Tabletkę należy rozpuścić w szklance wody i wypić. Nierozpuszczonej tabletki nie należy połykać ani żuć.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Efferalgan Codeine?

Nie należy przyjmować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy Efferalgan Codeine nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (paracetamol i kodeinę) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Lek Efferalgan Codeine nie jest przeznaczony dla dzieci o masie ciała poniżej 33 kg i w wieku poniżej 12 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Efferalgan Codeine?

Przed zleceniem stosowania leku Efferalgan Codeine lekarz przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności z nim związane. Po podjęciu decyzji o leczeniu lekarz przekaże zalecenia dotyczące prawidłowego stosowania tego leku. Jeśli objawy utrzymują się, należy ponownie poradzić się lekarza. Leku Efferalgan Codeine nie należy stosować jednocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol i kodeinę. Nie wolno stosować dawek większych niż zlecone przez lekarza ani samodzielnie zmieniać częstotliwości jego przyjmowania. Podczas przyjmowania leku Efferalgan Codeine nie należy pić alkoholu ani przyjmować leków zawierających alkohol, ponieważ alkohol nasila działanie kodeiny i zwiększa ryzyko uszkodzenia wątroby. Należy pamiętać, że stosowanie kodeiny w dawkach większych niż zalecone może prowadzić do uzależnienia i do wystąpienia objawów odstawiennych po nagłym przerwaniu stosowania leku (objawy odstawienne mogą wystąpić u osoby leczonej lub u noworodka urodzonego przez matkę uzależnioną od kodeiny).

Jak stosować Efferalgan Codeine z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
Aby uniknąć przedawkowania leku należy sprawdzić, czy inne przyjmowane jednocześnie leki (w tym wydawane na receptę lub bez recepty) nie zawierają paracetamolu lub kodeiny.

Czy można stosować Efferalgan Codeine w ciąży i okresie karmienia piersią?

Leku Efferalgan Codeine nie wolno przyjmować w pierwszych trzech miesiącach ciąży oraz w okresie karmienia piersią. O możliwości zastosowania leku Efferalgan Codeine w pozostałym okresie ciąży decyduje lekarz.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Efferalgan Codeine?

Działania niepożądane, które mogą wystąpić w trakcie przyjmowania leku Efferalgan Codeine, są omówione w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Efferalgan Codeine?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku lub przypadkowego przyjęcia (np. przez dziecko), należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub udać się do najbliższego szpitala.

Czy Efferalgan Codeine wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Efferalgan Codeine może zaburzać sprawność psychofizyczną - podczas stosowania nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn. Należy pamiętać, że alkohol i niektóre leki mogą nasilać to niekorzystne działanie na ośrodkowy układ nerwowy.

Jak przechowywać Efferalgan Codeine?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25ºC, w suchym miejscu.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Efferalgan Codeine - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem